Фейсбучна спільнота ФГ Пламіда: свій, до свого, по своє!

1 августа 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №55

СтатьиИнтересноФейсбучна спільнота ФГ Пламіда: свій, до свого, по своє!
Пламіда

Як миттєво визначити проблему на пшениці чи кукурудзі і чим її подолати? Як правильно ідентифікувати прояви захворювань чи шкідників? Чим можна досіяти площі у червні? Де придбати техніку? Під час роботи у кожного фермера фактично щодня виникають десятки і сотні запитань, на котрі далеко не завжди можна віднайти відповіді звичними способами…

— Майже два роки тому я зрозумів, що і я, і мої колеги-аграрії потребують спільної віртуальної платформи для професійного спілкування. Незрідка трапляється, що тобі потрібно терміново прийняти рішення, наприклад, чим захистити пшеницю чи соняшник, або чи варто здійснити додатковий ротаційний обробіток. А порадитися немає з ким… Понад те, деякі «доброзичливці» навпаки можуть нарадити навмисне на шкоду, — стверджує фермер із Запорізької області Сергій Завгородній.

Фермер із Запорізької області Сергій Завгородній.

З цією метою пан Сергій півтора роки тому заснував спеціалізовану групу у мережі Facebook, що має назву ФГ Пламіда. З того часу до групи приєдналося вже понад 7500 учасників, які активно комунікують поміж собою.

— Як кажуть, одна голова добре, а десять – краще! Кожен учасник групи може поставити запитання у стрічці дописів, оперативно отримати кваліфіковані відповіді від інших учасників та зробити власні висновки. Це дуже зручно як для фермерів, так і для звичайних людей, котрі займаються присадибним городництвом, — відзначає Сергій Завгородній.

Цікаво, що до створеної ентузіастом-фермером фейс­бучної спільноти ФГ Пламіда, приєднуються представники аграрних господарств усіх рівнів – від агрохолдингів до одноосібників. Адже кожен тут може знайти і кваліфіковану пораду, і друзів для спілкування, і потенційних партнерів по бізнесу.

Останній фактор є не менш важливим, оскільки досить часто у стрічці спільноти знаходять один одного продавець та покупець. Скажімо, хтось бажає продати вживаний трактор чи плуг, а хтось, навпаки, шукає таку техніку за помірні гроші. Наявність профілю у Facebook та членство у групі дають змогу відразу скласти враження про потенційного покупця чи продавця.

Так захищають капусту від шкідників — ділиться досвідом Оленка Бірюкова

— Гадаю, що у нашій спільноті ФГ Пламіда кожна людина, яку цікавить сільське господарство, знаходить щось своє. І це чудово, оскільки я вважаю, що у ці непрості для фермерів часи люди повинні об’єднуватися, — переконаний Сергій Завгородній.


Пишіть на вайбер, телеграм, вишлемо пряме посилання на нашу групу.
(097) 267-54-24