Як вибрати фронтальний навантажувач для господарства

10 Лютого 2022 г. опубликовано в журнале: AgroONE №75

Статьи Техника Як вибрати фронтальний навантажувач для господарства
навантажувач

Фронтальні навантажувачі сьогодні є незамінними помічниками фактично у кожному фермерському господарстві. Це машини, за допомогою яких можна перевантажувати зерно та міндобрива, перекладати тюки, працювати на фермі і, навіть, за потреби виконувати прості землерийні роботи. Але різниця у ціні таких машин може бути дуже значущою, тому важливо розуміти, які характеристики фронтальних навантажувачів потрібні у конкретному випадку.

  1. Тип двигуна

Сьогодні можна обрати як класичну модель навантажувача з дизельним двигуном, так і електромашину. У окремих виробників їх характеристики потужності та продуктивності є практично однаковими. Однак якщо мова йде про бюджетний сегмент, то потрібно розуміти, де і наскільки інтенсивно працюватиме навантажувач.

Якщо, скажімо, машину використовуватимуть переважно для перевантаження зерна на складах чи в інших закритих приміщеннях, то краще обрати саме електронавантажувач. Якщо ж передбачається універсальне застосування моделі «і в полі, і в коморі», то оптимальним вибором буде дизель.

  1. Привід

За повний привід на усі чотири колеса, як правило, доводиться доплачувати, і чимало. Відповідно, слід розуміти, чи працюватиме фронтальний навантажувач на голому ґрунті, та ще й за різних погодних умов. Якщо так, то звісно ж, краще обрати повний привід. Тим більш, якщо машина використовуватиметься на будівельних та землерийних роботах. Якщо ж навантажувач переважно вантажитиме зерно десь на заасфальтованому току чи на складі, то повний привід там не дуже потрібний.

  1. Робочі знаряддя

Стандартно фронтальні навантажувачі надходять до покупця найчастіше з класичним ковшем та палетними вилами. Однак ці машини справжні універсали, тому іноді продавці можуть запропонувати декілька десятків видів додаткового оснащення. Це, наприклад, снігова лопата чи ковші специфічної форми та об’єму. Знову ж таки, слід взяти до уваги фактор того, де і як працюватиме машина.

Якщо це якесь конкретне завдання, якому немає кінця-краю, то ліпше не набирати відразу багато, докуповуючи необхідні робочі знаряддя за потреби. Але, якщо фінансові можливості дозволяють, або ж умови придбання є досить лояльними, то, звісно ж, краще мати про запас такі інструменти, як, наприклад, сніговий відвал. Взимку може трапитися так, що за одну ніч сильний снігопад паралізує роботу господарства. Хороший фронтальний навантажувач може буквально за пару годин розчистити усі під’їзні шляхи та територію, відновивши нормальний режим роботи.

  1. Фронтальний навантажувач чи телескоп

Хоча обидва типи машин можуть досить суттєво відрізнятися, ключовим є такий чинник як довжина стріли та висота завантаження/розвантаження. Телескопічним навантажувачем, скажімо, дуже зручно працювати на складах та у сховищах, закладаючи та беручи ящики і палети на значній висоті. Критерії вибору тут можуть бути різними, але потрібно перш за все розуміти, чи відповідає довжина стріли фронтального навантажувача реальним умовам роботи. Чи зможе він, наприклад, засипати зерно до бортових автомобілів, наявних у господарстві.

Своєю чергою, «телескопом» навряд чи зручно буде працювати у тісних закритих приміщеннях або ж забезпечити високу продуктивність роботи впродовж багатьох годин підряд. Тому в ідеалі краще мати обидва типи машин. Якщо ні, то все ж таки фронтальний навантажувач є більш універсальним рішенням.

  1. Фактичні цифри

Ведучи мову про вантажопідйомність фронтального навантажувача, зазвичай беруть не просто цифри максимального зусилля, але й реальну здатність машини переміщувати певну масу матеріалу на конкретній довжині/висоті. Це дуже важливо, оскільки якщо максимальна вантажопідйомність моделі становить, скажімо, 2 тонни, то це не означає, що вона досягається на максимальному вильоті стріли. Відповідно, слід брати до уваги реалістичні усереднені показники.

Відповідним чином потрібно обирати і об’єм ковша. Одна справа, якщо машина вантажитиме відносно легке зерно, тоді можна працювати спокійно з більшим ковшем. Але якщо потрібно, наприклад, оперативно переміщувати великі обсяги викопаного грунту, то більший ківш просто не потрібен. Це вже робота для екскаватора. 

Іван Бойко