10 плюсів MZURІ: Що агробізнес має знати про можливості й переваги цієї агротехнології

5 февраля 2022 г. опубликовано в журнале: AgroONE №75

Статьи Лидер Месяца 10 плюсів MZURІ: Що агробізнес має знати про можливості й переваги цієї агротехнології
MZURІ

Що агробізнес має знати про можливості й переваги цієї агротехнології


Інноваційні методи обробітку ґрунту з метою підвищення сталості та прибутковості агровиробництва сьогодні в полі зору аграріїв, екологів, фінансистів і навіть політиків.

Технологія, що здатна окупитися буквально за рік, а в осяжній перспективі – обдарувати свого користувача найкращими балансами, і сама — неабиякий двигун змін у сільському господарстві. Саме таку репутацію в агроспільноті впевнено завойовує амбітна технологія ощадного землеробства MZURІ Pro-Till. Разом з експертами В.Т.А. Group, що є офіційним представником MZURI в Україні, ми виокремили 10 фактів, які агробізнес має знати про можливості й переваги цієї агротехнології.

  1. У чому актуальність MZURI

Актуальність технології слід шукати в потребі людини господарювати ощадно. Власне, про необхідність рятувати довкілля йдеться уже давно. І ось нарешті з відчутною зміною клімату проблема врешті перейшла у практичну площину – з намаганнями практично в усіх сферах життя знизити «вуглецевий слід» та додати своїй діяльності екологічної складової.

Доведеться це робити і сільгоспвиробникам. А з технологією смугового обробітку ґрунту MZURI Pro-Till, як доводять багаторічні наукові дослідження й практичні спостереження, досягнути кліматичної ефективності цілком реально.

  1. Яка концепція MZURI

За один прохід агрегат здійснює одразу три основ­ні операції – глибоке розпушування вузької смуги ґрунту, внесення добрив на всю глибину обробітку та сівбу. Обробіток відбувається по стерні попередника, а в широких неораних міжряддях (приблизно 2/3 поля) залишаються рівномірно розподілені рослинні рештки.

Відповідно, це сприяє збереженню ґрунтової вологи, захищає посіви за різних кліматичних умов і дає їм змогу добре розвиватися. Дотримуючись при цьому ще й правильної сівозміни, можна контролювати потребу рослин у поживних речовинах, запобігати розвитку шкідників, бур’янів і хвороб. З технологією MZURI господар має шанс домогтися сталого ефекту господарювання.

MZURІ

  1. Як заощадити із MZURI

Здатність оптимізувати виробничі процеси робить MZURI Pro-Till надзвичайно цінною технологією. Ще б пак! З нею не потрібен ні плуг, ні дисковий агрегат, ні передпосівний культиватор, ні традиційна сівалка. Не потрібно жодних зайвих виїздів у поле. Відпала потреба в додатковому ґрунтообробітку. І це не лише компенсує, а й зменшує загальні витрати сільгоспвиробника.

За сезон власник агрегата має змогу на 30% оптимізувати внесення добрив, при цьому витративши суттєво менше часу та людського ресурсу. Проте, йдеться не тільки про можливості заощадити й зберегти прибутковість господарювання. Заощадження в середньому 35 літрів пального на обробіток гектара ріллі сприяє суттєвому зменшенню (на 90 кг!) викидів вуглекислого газу в атмосферу.

  1. Яка дія MZURI на ґрунт

Поєднуючи найкраще від традиційної та нульової технологій, MZURI Pro-Till ефективно об’єднала переваги кожної з них. А завдяки активізації мікробіологічних процесів у поверхневому шарі ґрунту вдається досягнути збільшення вмісту органічного вуглецю й, відповідно, гумусу. Органіка – ідеальне середовище для розвитку популяції дощових черв´яків: вони аерують ґрунт, сприяють утворенню його грудкоподібної структури, стимулюють активність ґрунтових мікроорганізмів.

Поглинаючи й абсорбуючи вологу, що потрапляє в ґрунт, гумус утримує поживні речовини, вони стають доступнішими для кореневої системи рослин. А мульчований шар пожнивних речовин, що залишився на поверхні поля, знижує випаровування цінної вологи і сприяє кращому утриманню постійних ґрунтових температур, що є важливим механізмом у запобіганні розвитку як водної, так і вітрової ерозії.

  1. Чому MZURI гарантує сходи

Отримання дружніх сходів свідчить про ефективність застосовуваної технології. Її перевага полягає в здатності накопичувати і зберігати вологу, а відтак – забезпечити насінню ідеальні стартові умови навіть у найпосушливіший період – завдяки підняттю вологи з нижнього горизонту в добре розпушених смугах ґрунту.

MZURІ

Тож, нехай яким сухим він буде зовні і нехай скільки треба чекати опадів, з перших днів у рослини формуватиметься належна коренева система – фундамент для подальшого розвитку й запорука ефективного живлення.

  1. З якими культурами працює MZURI

Розумні рішення MZURI успішно застосовують для сівби практично всіх сільськогосподарських культур. Завдяки інноваційним удосконаленням додалися й ті, які потребують точної сівби, зокрема, соняшник, кукурудза. З кожним поколінням агрегати MZURI стають ще продуктивнішими та ефективнішими.

Посівні комплекси обладнано електронікою, що дає змогу, залежно від швидкості агрегата, регулювати швидкість і норму висіву. Для різних типів культур і різної вологості ґрунту передбачено різні типи прикочувальних коліс. Машини з шириною захвату 3, 4 та 6 м можуть висівати всі культури. Напрацьовано суттєвий практичний досвід з вирощування озимої і ярої пшениці, соняшнику, ріпаку, гречки, кукурудзи, озимого і ярового ячменю. Та, насамперед, майже всі аграрії випробовують можливості технології на сівбі ріпаку.

  1. Чи всім підходить MZURI

Ці машини неодноразово доводили свою ефективність і на цілинних землях, і на полях після паводків – там, де класичні підходи виявилися безсилими. Чимало українських господарств успішно господарюють з MZURI, передусім – у посушливих регіонах, де доводиться боротися за кожну краплю вологи. Втім, сьогодні інтерес до технології MZURI Pro-Till проявляють і сільгоспвиробники з традиційно благополучних кліматичних зон. І це не дивно: MZURI Pro-Till настільки універсальна, що може працювати безпосередньо по стерні за мінімальної культивації або навіть без неї.

MZURІ

Щоб посіяти ріпак, не потрібно чекати опадів і прибирати з поля стерню культури попередника. А який агрономічний ефект забезпечують агрегати! Так, урожайність зернових в українських господарствах зросла приблизно на тонну, кукурудзи – на дві тонни. Та й самі рослини значно міцніші, а зерно – вищої класності.

  1. Якого сервісу потребує MZURI

Оскільки виробники MZURI постійно вдосконалюють свою техніку, новітні моделі дуже міцні та надійні. Практично всі вони модернізовані для роботи на важких українських ґрунтах, а ключові вузли й механізми працюють удвічі довше, ніж десятиліття тому. Програмне забезпечення бортових комп’ютерів цих посівних комплексів суттєво спростило їх керування.

Для підготовки агрегатів до роботи на майбутній сезон фахівці компанії-дилера проводять регламентний техогляд, виробниче техобслуговування. Найчастіші причини, з якими доводиться стикатися: механічні пошкодження, викликані якістю доріг і наявністю сторонніх предметів на полях, недотримання норм і правил експлуатації, некоректні дії під час експлуатації техніки. Сервісні фахівці в найкоротші терміни прий­дуть на допомогу, забезпечать запчастинами і за потреби здійснять їх заміну.

  1. Які опції мають машини MZURI

Високоточна електроніка дає можливість індивідуально регулювати швидкість, глибину і норму висіву, ширину міжрядь. Функція Select дозволяє змінювати ширину міжрядь, відключаючи кожен другий сошник, за допомогою однієї кнопки. Агрегат можна легко переналаштувати за 10–15 хвилин і водночас повністю уникнути небажаного впливу «людського фактора». Використання адаптерів точного висіву Xzact з вакуумним висівним апаратом компанії Precision Planting забезпечує точність сівби соняшника та кукурудзи.

Агрегат може сіяти по стерні попередника без підготовки поля, установити оптимальну відстань між насінням, контролювати глибину сівби, зменшити норму висіву за вищої врожайності культур. Є навіть опція мультисівби (тобто, одночасно можна засіяти два або більше видів рослин). А от дисково-штригельна борона Rezult чудово справляється з додатковою підготовкою поля до сівби, ефективно зберігаючи вологу, закриваючи тріщини, обробляючи ґрунт на глибину до 2 см і розподіляючи пожнивні рештки на полі.

  1. Які перспективи є у MZURI

Адаптуючи власні агротехнології до нових умов, сільгоспвиробники на практиці переконуються, що з MZURI Pro-Till рослини мають змогу виживати й розвиватися навіть у несприятливих умовах. Це – незаперечне свідчення перспективності інноваційної технології. Особливо у часи, коли дедалі більшого значення набуває збереження цілісності довкілля. Під час останньої зустрічі «Великої сімки» було розглянуто питання щодо екологічних дій заради майбутнього покоління. Зокрема, з 2023 року Євросоюз буде виділяти суттєві дотації для фермерів, котрі зменшуватимуть викиди вуглецю та ощадно використовуватимуть добрива. Green Deal – це політика захисту планети. І саме так працює MZURI.


Продаж. Сервіс. Запчастини.
+380 67 574-65-45  +380 99 201-40-58
service@mzuri.in.ua