«Агродар Буд»: зберігання врожаю повинно бути вигідним для фермера!

30 Грудня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №72 опубликовано в журнале: AgroONE №74

Статьи Лидер Месяца «Агродар Буд»: зберігання врожаю повинно бути вигідним для фермера!
Агродар Буд

Як вітчизняний виробник металевих силосів та безкаркасних ангарів бренду «Агродар» допомагає своїм клієнтам підвищити рентабельність агробізнесу

Осінь 2021 року черговий раз продемонструвала, що окрім високої врожайності аграріям варто звертати першочергову увагу на рентабельність у рослинництві. Тисячі фермерів по всій Україні стукаються в двері елеваторів, прагнучи дати лад вирощеному врожаю. Далеко не всі власники елеваторів, в силу різних причин, згодні приймати перезволожену кукурудзу чи соняшник зі смітними домішками. У будь-якому разі витрати на післязбиральну доробку зерна та зберігання зростають на очах, що змушує декого віддавати буквально за копійки врожай, вирощений такою важкою працею.

– Очевидне рішення цієї проблеми – поступове створення власної бази для післязбиральної доробки та зберігання зерна, незалежно від того, обробляє господарство 300 чи 3000 гектарів. Сьогодні – це реальний інструмент для зменшення ризиків для фермера та отримання додаткового прибутку у рослинництві, – вважає директор компанії «Агродар Буд» Петро Немцев.

Агродар БудТОВ «Агродар Буд» впродовж останніх майже десяти років відоме на ринку України як виробник практичних безкаркасних металевих ангарів та силосів для зберігання зерна, що пропонуються під торговою маркою «Агродар». Компанія успішно реалізувала у різних регіонах України вже сотні проектів, спрямованих на проміжне та постійне зберігання зерна.

– Нині фермер, на жаль, безпосередньо залежить від людини, яка на елеваторі, приймаючи врожай, рахує цифри на калькуляторі. Сьогодні їй вигідно прийняти зерно від конкретного господарства – заходьте, будь-ласка! Завтра ситуація на ринку зерна змінюється – зачекайте, або продавайте своє зерно по занижених цінах… До того ж, не секрет, що за кожну процедуру з прийнятим зерном на елеваторі нарахують максимальний тариф: перевантаження, очищення, сушіння, зберігання, фумігація та ін. А ще ж зерно потрібно привезти з поля за декілька десятків кілометрів, а це також великі гроші, – вказує Петро Ілліч.

Тому спорудження досить бюджетних металевих ангарів чи силосів невеликого обсягу може істотно полегшити життя фермера та підвищити рентабельність роботи господарства.

– Є очевидні моменти, котрі ми не завжди враховуємо. Ось у нас у господарстві з’явився ангар для проміжного зберігання зерна. Це вже означає, що ми не мусимо віддавати зерно з-під комбайна за скільки дадуть, а можемо вичекати місяць-два-три, аж допоки не з’явиться нормальна пропозиція. Це вже додатковий прибуток для фермера. Стоїть ангар, а після нього встановили невеликий силос на 1-2 тисячі тонн одночасного зберігання. Поставили силос – ставимо завальну яму, сепаратор для очищення зерна, придбаємо невелику сушарку.

Тут фермер вже зможе дотримати соняшник (або будь-яку іншу культуру) до весни і віддати його вже зі значним прибутком. Себто, знову ж таки заробляємо додаткові кошти і не платимо сторонньому елеватору за послуги. Хтось може не звертає уваги, але це в результаті в рази може підвищити прибуток господарства, – пояснює Петро Немцев.

Вісім років тому засновники компанії «Агродар Буд» звернули увагу саме на цей сегмент обладнання для сільського господарства, стzворивши сучасне виробництво у місті Дніпро. Сьогодні «Агродар Буд» справедливо вважається лідером у галузі виробництва безкаркасних металевих ангарів площею від 300 до 4000 м² та металевих силосів об’ємом від 100 до 5000 тонн.

– Кожен український фермер сам чудово знає, що для нього є найбільш вигідним та зручним у плані організації роботи. Звісно, що, скажімо, металевий ангар – це не панацея і він призначений для виконання конкретних функцій. У нашому випадку – це тимчасове зберігання зерна, це місце для зберігання мінеральних добрив, ЗЗР, сільськогосподарської техніки.

Тобто, безкаркасний ангар – це перш за все зручність та можливість операційного маневрування. Є куди засипати зерно з поля за допомогою фронтального навантажувача, є куди покласти закуплені на весну селітру та карбамід, а також поставити сівалки та обприскувачі, які не рекомендується тримати тривалий час під відкритим небом, – розповідає Петро Ілліч.

Поряд з тим, отримавши очевидні переваги завдяки проміжному зберіганню зерна в ангарах, можна подумати і про встановлення силосів.

– Зрозуміло, що не кожен фермер може витратити мільйони доларів на те, щоб збудувати сучасний великий елеватор. Але поставити декілька силосів, щоб зберігати кілька тисяч тонн зерна до снаги багатьом аграріям. Це вже можливість заробляти більше за рахунок вищої ціни та відмови від послуг елеваторів, більш якісного (технологічного) зберігання зерна, що приводить до зменшення втрат якості та кількості зерна. Це підвищення класу зерна за рахунок первинної обробки. А хтось, навпаки, може вирішити, що йому вигідніше збудувати більше ангарів і тримати зерно там, бо це в умовах існуючої технічної бази фермера є більш економічно виправданим, – стверджує директор «Агродар Буд».

За словами Петра Немцева, ринок металевих конструкцій для зберігання зерна досить вузький, відповідно, конкуренція на ньому є високою. Очевидно, що регулярно отримувати замовлення на будівництво ангарів чи силосів може лише перевірена та надійна компанія.

– Тут існує безліч нюансів, але головне – це твоя репутація, яка здобувається роками і може бути втрачена за один день. А також – не боятися брати на себе відповідальність.

Якщо ми беремо гроші за ангар чи за силос, то цілковито несемо на собі усі можливі ризики. Якщо це якість металу, то метал вибираємо ми, якщо кваліфікація працівників – то це також наша турбота, – пояснює Петро Ілліч.

Агродар БудТак, наш співрозмовник розповідає, що на ринку України сьогодні є досить великий вибір металу для виготовлення металевих конструкцій. І якщо декілька років тому було заведено остерігатися вітчизняного металу, то нині це твердження не відповідає дійсності.

– Ми використовуємо як іноземний метал, так і вітчизняний. У нас в Україні є чудові сертифіковані лабораторії і ми завжди відправляємо на аналіз той метал, який нам пропонують. Ось і все. Звісно, що матеріал з негативними результатами аналізів ми не візьмемо в роботу, а беремо лише той, котрий гарантовано відповідає усім найсуворішим стандартам, – зазначає директор «Агродар Буд».

Втім, як стверджує Петро Немцев, найважливіший ресурс компанії «Агродар Буд» – це люди.

– Сьогодні скрізь, куди не подивись, складно знайти кваліфікованих надійних працівників. Це загальна проблема вітчизняного ринку праці, зокрема, через відтік кадрів за кордон. Тому ми надзвичайно ретельно шукаємо нових працівників і забезпечуємо максимально комфортні умови праці для наявних спеціалістів. Усі вони отримують заробітну платню на рівні тієї, що пропонують в Європі, та відповідально ставляться до своєї роботи.

Сьогодні ми можемо одночасно сформувати до десяти робочих бригад, котрі ставлять об’єкти у різних куточках України, – розповідає директор «Агродар Буд».

Відповідно, у компанії-виробника формується великий портфель замовлень, котрий важливо розподілити за пріоритетами.

– У нас діє цілковито індивідуальний підхід до роботи з клієнтами. У кожного замовника є якісь свої побажання щодо розташування, типу споруди, термінів роботи, оплати, функціоналу. Причому людина, яка вирішила вкласти гроші у зерносховище, обов’язково хоче поспілкуватися з керівником компанії-виконавця, озвучити свої побажання, зрештою, просто переконатися, що має справу з порядними людьми. Тому мені доводиться особисто зустрічатися з кожним клієнтом та, відповідно, їздити по всій Україні. Та, з іншого боку, такий індивідуальний підхід та відкриті стосунки мають свої переваги. Так, у цьому сезоні, наприклад, понад 50% усіх наших виконаних замовлень – це або давні клієнти, яким ми вже будували ангари та силоси, або ж їхні друзі та знайомі. Тобто, нам вдалося напрацювати вже солідну репутацію на ринку і ми нею дуже дорожимо. Десятки і сотні нових зерносховищ практично у всіх областях України – це наша візитка та підтвердження того, що компанія «Агродар Буд» виконує власні зобов’язання, – стверджує Петро Немцев, директор ТОВ «Агродар Буд».

Ми ж, своєю чергою, наголосимо на тому, що сьогодні найвищі резерви рентабельності у рослинництві криються саме у оптимізації витрат на післязбиральну доробку та зберігання зерна, а в перспективі – створення доданої вартості. Як особливо яскраво демонструє нинішній сезон, навіть за найскладнішої ситуації в галузі, пов’язаної з триразовим подорожчанням послуг елеваторів через зростання ціни на природний газ, виграє той фермер, котрий створив власне, нехай і невелике, зерносховище. Тому сьогодні питання спорудження ангарів та силосів для зберігання зерна виглядає питанням національної економічної безпеки. І дуже добре, що на ринку працюють такі професійні компанії як «Агродар Буд»!


067 618-34-37
050-789-76-21
www.agrodar.com.ua

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: