Вибираємо просапну сівалку

31 Грудня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №74

Статьи Техника Вибираємо просапну сівалку
сівалку

За два-три місяці до початку посівної існує прямий сенс ретельно проаналізувати парк техніки господарства, зокрема в тому, що стосується посівних агрегатів. Сьогодні, враховуючи щоразу нетипові погодні умови навесні, варто особливу увагу звернути на продуктивність та якість сівби таких культур як кукурудза та соняшник.

На що потрібно звернути увагу при виборі оптимальної моделі для конкретних ґрунтово-кліматичних умов

  1. Спеціалізація

Хоча про просапні сівалки заведено говорити в універсальному плані, однак на ринку існують моделі, котрі краще сіють або соняшник, або кукурудзу, або сою чи ріпак. Тому якщо на полях господарства значний відсоток площі займає певна культура, то ліпше орієнтуватися на спеціалізовану сівалку, про яку точно відомо, що вона перш за все зорієнтована на якісний висів конкретної культури. Цілком ймовірно, що є сенс навіть придбати окремі моделі, наприклад, під кукурудзу, соняшник та ріпак, і таким чином підвищити і якість, і продуктивність роботи.

  1. Технологія обробітку ґрунту

Існують сівалки для роботи по класичній технології обробітку, мінімальній чи Strip-Till та No-Till. Перші дві категорії нині зазвичай об’єднуються в одну при позиціонуванні виробниками. Також на ринку є дуже багато універсальних моделей, які нібито можуть однаково добре сіяти як за класичною технологією, так і по стерні. Вочевидь, у деяких випадках так воно і є, проте краще все ж таки обирати модель, яка зорієнтована саме на роботу по тій технології обробітку ґрунту, що практикується в конкретному господарстві. Це дасть змогу уникнути ймовірних розчарувань.

  1. Реальна ефективна швидкість роботи

Якщо продавець стверджує, що ця модель може працювати на швидкості ледь не 20 км/год, то це швидше за все правда. Однак чи провадитиме сівалка в такому разі такий самий якісний висів, як і на 8-9 км/год? На жаль, швидкість не завжди збігається з точністю висіву та дотриманням глибини закладання насінини. Тому краще орієнтуватися на добротні перевірені моделі, які гарантовано якісно сіють на швидкості до 14-15 км/год. В окремих випадках краще використовувати дві сівалки, що працюють на швидкості 10 км/год і забезпечують високу якість сівби, ніж намагатися встановити рекорд на одній машині.

  1. Копіювання рельєфу

Головний позитивний результат після сівби насіння – це отримання своєчасних дружних сходів. У такому разі з посівами можна ефективно працювати, провадячи усі необхідні внесення та підживлення в певні фази розвитку. Аби рослини рівномірно розвивалися необхідне дотримання однакової глибини закладання насіння. Це безпосередньо залежить від здатності рами з сошниками копіювати не завжди рівний рельєф поля. Тому на цей момент також слід звернути пильну увагу.

  1. Внесення мінеральних добрив

Навіть якщо у господарстві не практикується припосівне внесення міндобрив, рано чи пізно там можуть почати використовувати цю технологію. Тому сівалка обов’язково повинна бути оснащена такою опцією. При цьому дуже бажано, щоб гранульовані добрива могли вноситися не вбік від насінини, а на декілька сантиметрів під насіниною. Це спонукатиме кореневу систему рослин розвиватися в нижні горизонти ґрунту. В ідеалі краще відразу замовляти модель з можливістю внесення стартових рідких добрив. Це особливо актуально для регіонів, що потерпають від недостатньої кількості опадів.

Іван Бойко


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: