Високі врожаї сухого зерна кукурудзи на Харківщині

2 февраля 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №37

СтатьиАгротехнологииВисокі врожаї сухого зерна кукурудзи на Харківщині
кукурудзи

Інтерв’ю з головою фермерського господарства Шиленком Олександром Івановичем Харківщина (Харківська обл., Нововодолазький р-н, с. Ордівка)


Шановний Олександре Івановичу, розкажіть, будь-ласка, коли було створено Ваше господарство та які основні напрями його діяльності?

Наше господарство було засноване у 1993 році, тобто у роки, коли лише почали закладатись основи діяльності фермерських господарств в Україні. Основним напрямком діяльності є вирощування зернових культур. На сьогоднішній день ми вирощуємо чотири основні культури – кукурудзу, пшеницю, соняшник та сою.

Скажіть, яку площу в структурі посівів Вашого господарства займає кукурудза?

В нашому господарстві кукурудза завжди займала одне із основних місць в структурі посівів. Як я вже сказав, в нашій сівозміні всього 4 культури і в 2018 році кукурудза займала близько 800 га посівних площ, з яких 40% – гібриди кукурудзи компанії «Селекта».

Чи гарантує посів кукурудзи отримання Вами високого та стабільного прибутку?

Звичайно. Як відомо, кукурудза є однією з найбільш високопродуктивних злакових культур універсального призначення, яка вирощується для продовольчого, кормового і технічного використання. До того ж, оскільки за врожайністю зерна кукурудза перевищує всі зернові культури, її виробництво, безперечно, є економічно вигідним для нашого господарства.

Які саме чинники сприяють отриманню високих врожаїв?

Основними чинниками, які сприяють отриманню високих врожаїв, завжди були і, я вважаю, будуть – добрива (як макро- так і мікродобрива), якісне насіння, сучасні технології обробітку ґрунту. Саме ці елементи дозволяють нам отримати високий врожай зернових культур.

Скажіть, чи залежить обсяг отриманого врожаю від обраної технології вирощування та якої технології дотримуєтесь Ви у своєму господарстві?

Що стосується технології вирощування кукурудзи, в цьому питанні я дотримуюсь традиційної системи обробітку ґрунту: ранньовесняне боронування, вирівнювання поверхні фізично стиглого ґрунту за допомогою важких борін та культивація.

Гібридам кукурудзи яких виробників насіннєвого матеріалу Ви надаєте перевагу і чому?

За довгий час роботи спробував безліч гібридів – як українських так й іноземних, а відтак маю неабиякий досвід у випробуванні на території власного господарства гібридів кукурудзи різних насіннєвих компаній. Хочу сказати, що гібриди кукурудзи іноземних компаній полюбляють сприятливі погодні умови та спеціальні умови обробітку, а з огляду на той факт, що клімат мого господарства є посушливим, та з кожним роком стає дедалі суворішим, почав випробовувати гібриди кукурудзи вітчизняної селекції.

Що ж стосується українських насіннєвих компаній, то за порадою Ступки Павла Владиславовича (прим. регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» у Харківській області) цього року придбав насіння гібридів кукурудзи компанії «Селекта» — Корунд, Зернослав та Кредо.

Які особливості кукурудзи найбільш цінні для Вас?

В сучасних умовах посухи найбільш цінним для кукурудзи є її здатність витримувати високі температури, забезпечуючи при цьому отримання високого та стабільного врожаю. Не менш важливим є отримання сухого зерна на момент збирання врожаю, тому, як на мене, основною цінністю кукурудзи є високий врожай за низької збиральної вологості зерна.

Охарактеризуйте, будь-ласка, обрані Вами гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта»?

Гібрид кукурудзи Корунд (ФАО 220) вирізняється високим потенціалом, формуванням двох качанів на стеблі, що забезпечило врожай на рівні 63 ц/га та збиральною вологістю зерна 14% вже у серпні 2018 року. Вказаний гібрид має невисоку ціну та гарну рентабельність, а відтак і цього року він знову буде висіяний на наших полях.

Гібрид кукурудзи Зернослав (ФАО 230) завдяки виповненим до самої верхівки качанам забезпечив врожай в 2018 році на рівні 65 ц/га при базовій вологості зерна 14% вже у серпні (!!!). Такий ранній збір врожаю кукурудзи в сухому зерні безперечно порадував та приємно здивував.

Гібрид кукурудзи Кредо (ФАО 260) я висіваю другий рік поспіль. Так, позаминулого року, за умов дуже посушливого року без дощів Кредо на фоні імпортних гібридів виглядав значно краще, забезпечивши мені врожайність на 10-15% вищу ніж у іноземних гібридів кукурудзи. 2018-го року вказаний гібрид знову мене порадував врожайністю 80 ц/га при вологості зерна 14%.

Рекомендували б Ви гібриди ТОВ НВКФ «Селекта» іншим виробникам  сільськогосподарської продукції?

Авжеж. На сьогоднішній день фірма «Селекта» поєднує в собі високу якість насіння та розумну ціну, яка є важливим фактором, за яким я обрав її та раджу іншим товаровиробникам.


Для будь-яких запитань звертайтесь за телефоном (050) 361-66-65 або звертайтесь за офіційною відповіддю на E-mail: info@selekta.com.ua