Насіння соняшника під урожай. Варто чи ні?

1 апреля 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №39

Статьи Агротехнологии Насіння соняшника під урожай. Варто чи ні?
СОНЯШНИК

За останні роки економічне становище сільськогосподарських підприємств значно погіршилось. По-перше, через введення сплати ПДВ за реалізовану продукцію на внутрішньому ринку та, в той же час, відміну його сплати при експорті. Тобто, великі підприємства, які мають змогу експортувати свою продукцію за кордон, тільки завдяки зміні податкового навантаження вже мають +40% рентабельності у порівнянні з основним сектором економіки.


По-друге, через загальне підвищення орендної ставки податку за землю. Висловлю свою думку, але моє особисте рішення цієї проблеми – повна відміна орендної плати за користування землею приватним власникам і переведення цієї плати на користь держави по значно нижчим відсотковим ставкам. Чому? Тому що земля формувалась тисячоліття природою, теперішні власники не доклали жодної копійки для підвищення її родючості, а чомусь мають користь від її використання.

По-третє, в основному в світі аграрний сектор є дотаційним. В нашій же державі, навпаки, завдяки сільгосппідприємствам існує вся держава, тобто сільгосппідприємства дотують інші сектори економіки. У цьому році додалась і інша проблема: соняшник, який завжди був найрентабельнішою культурою, «завдяки» низьким закупівельним цінам фактично знищує економіку дрібних сільгосппідприємств. Висловлю знову ж свою думку, але на мій погляд, це є змова на найвищому рівні для послаблення економіки господарств перед дозволом продажу землі.

Комплекс цих проблем так само переклався і на українські насіннєві господарства, які виробляють насіння для внутрішнього споживання. Ба більше, оскільки вони є вузькоспеціалізованими, та не мають «жирового» запасу міцності у порівнянні з транснаціональними монстрами, низька купівельна спроможність вітчизняних сільгосппідприємств ставить під загрозу саме їх існування. Тому частина насінницьких господарств вдається до незрозумілих, на перший погляд, дій для заохочення купівлі своєї продукції. Основні – це продаж насіння в кредит під урожай; акції: «купи 1 мішок насіння та отримай 10 л дизпалива», «купи 1 мішок насіння та отримай другий в подарунок» тощо.

Але ж ми хотіли звернути увагу на підводні камені таких продажів. Наприклад, наше підприємство є виробником насіння. Рентабельність виробництва дорівнює 10-50%, а по деяким позиціям є навіть збитки. Дозволити собі продаж насіння в кредит без додаткової користі неможливо, бо це приведе до незворотних наслідків у майбутньому. Тому ми ретельно вивчили цю ситуацію, та готові поділитись своїми висновками.

Перший, і головний: продаж в кредит та по акційним цінам насіння, яке користується попитом у споживачів, не має жодного сенсу. Тому пропонується насіння гібридів, яке краще викинути на смітник, ніж сіяти. Це або низькопродуктивні гібриди, які вже ніхто не купує, або насіння минулих років, або дрібні фракції, або з низькою схожістю. Тому і сіяти таке насіння у скрутному становищі подібно смерті. Порахуйте самі – скільки потрібно коштів для виробництва товарової продукції на одному гектарі? Насіння в цих підрахунках займає мізерний процент. А тепер порахуйте, що буде, якщо ви отримаєте максимум 10-15 ц/га з акційних товарів. Додайте ще і купівлю в кредит – це і проценти за користування кредитом, і необхідність реалізації майбутньої продукції як можна швидше по цінам значно нижче ринкових. А якщо врожай буде ще нижче?

Звичайно, у кожного своя голова на плечах, і кожен приймає рішення сам. Але ж досягнути довгострокового успіху можна тільки при ретельному плануванні. Наше підприємство за 17 років свого існування пройшло різні випробування, але ми завжди намагались приймати виважені рішення. На жаль, продавати якісне насіння в кредит ми не в змозі. Але, на щастя, насіння нашого виробництва приносить успіх завдяки хорошим урожаям.

Ми пропонуємо до реалізації насіння не просто якихось гібридів. За цим стоїть велика праця багатьох людей. На цей час ми з упевненістю можемо заявити, що насіння від ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» — це вже бренд. Бо навіть урожайність одного й того ж самого гібрида нашого виробництва і інших компаній є великою різницею. І це не наші слова, а слова наших партнерів, звичайних товаровиробників. Крім того, в нашому асортименті вже присутнє насіння гібридів власної селекції: Беркана, Торук і Презент.

Під посів 2019 року ми пропонуємо насіння на будь-який «смак і колір», які умовно можна поділити на такі групи:

  1. Гібриди, стійкі до гербіцидів імідозалінової групи (технологія Clearfield): Беркана, Торук.
  2. Гібриди, стійкі до Гранстару (технологія SUMO): Бонд, Анна, Бастіон.

Гібриди під класичну технологію вирощування, які в свою чергу поділяються на:

  1. Гібриди інтенсивного типу вирощування: Селянин, Віват, Базальт.
  2. Гібриди під низьковитратні технології вирощування та під стресові умови: Сучасник, Арциз.

НАСІННЯ СОНЯШНИКА ВІД ВИРОБНИКА
17 років на ринку насінництва

Гібрид Урожай, реально отриман. Особливості Вартість за 1 т (за 1 посівну одиницю)
фракція
2,6-3,0 мм
фракція
3,0-4,0 мм
фракція
4,0-5,0 мм
Віват 43 стійкий до нових рас вовчка, інтенсивного типу 70 000
(400 — 1 п.о.)
130 000
(1170 — 1 п.о.)
140 000
(1550 — 1 п.о.)
Базальт 47 високі темпи росту, інтенсивного типу
Селянин 43 високоолійний, пластичний, невисокий,
стійкий до вилягання
Презент New 45 стійкий до кореневих гнилей
Арциз 40 підвищена витривалість до зниження агрофону 70 000
(400 — 1 п.о.)
120 000
(1200 — 1 п.о.)
130 000
(1550 — 1 п.о.)
Сучасник 41,1 для низьковитратних технологій вирощування
Торук New 36,5 пластичний, технологія Clearfield 700 — 1 п.о. 1600 — 1 п.о. 1900 — 1 п.о.
Беркана New 40,5 потужний, технологія Clearfield
Бонд 47 ранній, технологія Sumo 1600 — 1 п.о. 1600 — 1 п.о.

Запрошуємо господарства до спільного вирощування ділянок гібридизації на 2019 рік!


ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»
Сайти: af-npp-agromir.prom.ua, agromir-harkov.all.biz
Телефони: 050-401-95-04; 067-531-02-67