Мистецтво високих врожаїв

1 декабря 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №73

Статьи Лидер Месяца Мистецтво високих врожаїв

Соняшник – одна з найпоширеніших і рентабельних с/х культур, яка вирощується по всій країні, зокрема в Миколаївській області. Вона займає особливе місце в  агросекторі України, будучи основною олійною культурою, яка, в свою чергу, є досить примхлива до змін зовнішніх умов.

Як показує практика, досягти стабільної врожайністі та стійкості до різноманітних стресових факторів, передусім посухи та вовчку, можливо завдяки перевіреним гібридам агрофірми «Сади України», котра вже більше 32 років слугує надійним партнером для тисяч українських фермерів.

Понад 20 років тому беззмінний керівник та засновник агрофірми «Сади України» Олексій Борисович Зайцев, прагнучи знайти оптимальні агротехнологічні рішення для українських агровиробників, налагодив тісну співпрацю з одним з найбільш авторитетних селекційних центрів Європи – сербським науково-дослідним інститутом польовництва та овочівництва з Нові-Сад. Селекційні розробки сербських науковців справедливо вважаються одними з найкращих у світі. У портфоліо компанії АФ «Сади України» є гібриди, які підходять під різні кліматичні умови та ґрунти. Також компанія «Сади України» вирощує насіння власної селекції.

Саме неспинна енергія та професіоналізм Олексія Зайцева забезпечили стрімкий розвиток агрофірми «Сади України» та дали змогу досягти свого головного надбання – беззаперечної довіри агровиробників у всіх куточках нашої країни.

Соняшник
Про новинки гібридів соняшнику та кукурудзи компанії «Сади України» нам розповіла надійний партнер аграріїв Миколаївщини, висококваліфікований фахівець, і просто красива та розумна жінка – Лариса Євгенівна Горкуша.

Сьогодні лише самої назви бренду «Сади України» достатньо, аби бути впевненими у якості посівного матеріалу. Компанія щороку вдосконалює асортимент насіння, пропонуючи найсучасніші гібриди соняшнику, кукурудзи та сорти озимої пшениці і гороху.

Проблеми та турботи сільгоспвиробників та фермерських господарств Лариса Горкуша знає не з чуток, адже ще з 1994 року вона очолювала «Агропромисловий фонд підтримки малих і середніх сільськогосподарських підприємств». І до речі, разом з колективом фонду організовувала найпершу виставку «Агро-Юг», спільно з виставковим залом «Нарім», та першу міжнародну конференцію для фермерів. За цей період роботи Агропромислового фонду було здійснено багато навчальних заходів для сільгоспвиробників, залучено декілька міжнародних програм для обміну досвідом.

Соняшник
Ми поспілкувалися з директором Миколаївського регіонального представництва Агрофірми «Сади України» Ларисою Горкушею. За 19 років роботи в агрофірмі «Сади України» Лариса Євгенівна познайомилась та працює з представниками багатьох господарств Миколаївської області.

Лариса Євгенівна увесь свій трудовий шлях невпинно накопичувала позитивний досвід для підтримки фермерського руху півдня України. Ще у 90-х роках фахівець їздила до США по двомісячній програмі ділового стажування «SABIT», вивчаючи досвід як великих компаній, так і невеликих фермерських господарств.

Згодом Лариса Євгенівна прийняла активну участь у створенні та організації Дорадчої служби у Миколаївській області по програмі TACIS.

Вже у 2002 році, зважаючи на її успішний досвід роботи в аграрній галузі та високі ділові якості, Ларису Горкушу запросили на посаду директора Миколаївського Регіонального Представництва АФ «Сади України».

Сьогодні Лариса Євгенівна є одним з найбільш авторитетних аграрних фахівців регіону, причому усі її колеги-аграрії розглядають Миколаївське представництво агрофірми «Сади України» не просто як продавця високоякісного насіння, а як справжнього надійного партнера та помічника. Лариса Горкуша протягом багатьох років займається організацією численних зустрічей з сільгоспвиробниками, керівниками підприємств і фермерських господарств. Кожного року, з урахуванням кліматичних умов та якості ґрунтів, організовуються в різних районах Миколаївської області демопосіви гібридів соняшника та кукурудзи, що дають змогу виявити найбільш оптимальні гібриди для кожного району, а отже, підвищити рентабельність роботи агровиробників. Тому не дивно, що представити новинки гібридів соняшнику агрофірми «Сади України» ми запросили саме Горкушу Ларису Євгенівну.

– У сезон 2021-22 компанія «Сади України» входить із черговими новинками, які, поза сумнівами, зацікавлять багатьох українських агровиробників. Зокрема, це гібриди соняшнику для вирощування за технологіями SUMO та Clearfield, – розповідає Лариса Євгенівна.

– По-перше, це високоолійні гібриди для вирощування за технологією SUMO: НС Х 17 49, НС Х 2649, НС Х 8001. Усі три гібриди відмінно поєднали у собі стійкість до найбільш небезпечних захворювань соняшнику та стійкість до 7-ми рас вовчка. Перевірений часом гібрид Кастилія, що вирощується за Express-технологією, стійкий до 7-ми рас вовчка, відзначається посиленою стійкістю до фомозу, фомопсису та несправжньої борошнистої роси. На полях Миколаївщини гібрид Кастилія дав урожайність до 35 ц/га і олійність – 54,5%. Тобто, можна упевнено стверджувати, що це стабільні та стійкі до стресів гібриди соняшнику.

СоняшникПо-друге, це три нові гібриди для вирощування за широко популярною серед українських фермерів технологією Clearfield: стійкі до посухи, високоврожайні та високоолійні гібриди Сицилія, НС Х 6343, НС Х 6342. Гадаємо, ці гібриди агровиробники оцінять гідно. Достатньо вказати, що врожайність гібриду Сицилія цьогоріч становила у Миколаївській області 36 ц/га! Також перший рік було посіяно гібрид Корсика (технологія Clearfield), який перший з гібридів, вирощених по цій технології, витримав до 7-ми рас вовчка і дав урожайність на полях Миколаївщини до 35 ц/га. Перевірений роками гібрид РІМІ 2, який купують 80% клієнтів компанії «Сади України», у цьому році, як і завжди, виправдав сподівання сільгоспвиробників і дав гарну урожайність від 28 до 45 ц/га.

На полях в цьому році вперше був посіяний новий класичний середньостиглий гібрид Феном, який характеризується стійкістю до 7-ми рас вовчка і основних захворювань соняшнику. Солідний потенціал врожайності Феному (до 55 ц/га) та високоолійність (до 51%) поєднуються з відмінною адаптивністю, що дає змогу сіяти його у різних ґрунтово-кліматичних зонах.

У свою чергу, необхідно відмітити вдалу врожайність інших класичних гібридів, стійких до 7-ми рас вовчка, таких як КОНСТАНТІН, ГОЛЬФСТРІМ, ДРАГАН, П’ЯТИЙ ЕЛЕМЕНТ, ЛАТІТУДА, РАПТОР та СОЛЯРІС.

Загалом, як ми і передбачали перед початком сезону, практично усі наші гібриди показали у 2021 році не гірші, а часто навіть кращі результати по врожайності, у порівнянні з конкурентами: поєднання відмінної якості та ціни гібридів соняшнику та кукурудзи АФ «Сади України» надають можливість успішно конкурувати на ринку насіннєвого матеріалу.

Нагадаємо і про гібриди кукурудзи селекції сербського науково-дослідного інституту польовництва та овочівництва з Нові-Сад. Так, зокрема, це НС 2642 – простий гібрид із зубовидним зерном та ФАО 280 та добре відомий гібрид НС 4015 з ФАО 380. Це високорослі гібриди кукурудзи з відмінними характеристиками посухостійкості та стійкості до хвороб. Потенціал врожайності цих гібридів досягає 150 ц/га.

Потрібно наголосити на тому, що впродовж двох останніх років портфоліо сортів та гібридів агрофірми «Сади України» було цілковито оновлено і на заміну вже добре знаному і перевіреному посівному матеріалу прийшов ще кращий, з посиленими характеристиками стійкості та підвищеною врожайністю.

Соняшни
Зайцев Олексій Борисович,
Горкуша Євгенія, Горкуша Лариса Євгенівна

У кожному з 14 торгівельних представництв агрофірми «Сади України» кожен клієнт компанії може домовитися про вигідні фінансові умови придбання посівного матеріалу. Це може бути як частковий стартовий платіж, так і платіж з відстрочкою. Понад те, якщо клієнт розрахувався зі своїми зобов’язаннями, компанія надалі пропонує знижку.

Компанія «Сади України» 5 разів поспіль отримувала перемогу у проекті «Аграрна Еліта в Україні» в номінаціях «Вдосконалення технологій».

По результатам відмінної роботи Миколаївське РП неодноразово нагороджувалось престижними преміями, туристичними путівками в різні країни світу. Все це дякуючи керівництву Агрофірми «Сади України» в особі голови наглядової ради Зайцева Олексія Борисовича.

 «Я щиро вдячна шановному Олексію Борисовичу Зайцеву, всьому керівництву і нашому колективу за цікаву, насичену та плідну роботу протягом 19 років. Дякую нашим численним аграріям за те, що вибрали насіння АФ «Сади України» і активно його сіють та вирощують у своїх господарствах. Як сказав один наш клієнт: «Насіння «Садів України» – це чорне золото на наших полях». Бажаю вам якнайбільше такого золота».

Крім професійних успіхів, Лариса Євгенівна вважає головним досягненням в житті  свою розумницю-красуню доньку Євгенію, яка своєю мудрістю завжди підтримує її у будь-якій ситуації.

Одним із захоплень Лариси Євгенівни у вільний від роботи час є подорожі і відвідування з донькою Євгенією Святих місць в Україні і за кордоном.

«Хочу побажати всім міцного здоров’я, успіхів та процвітання у роботі, миру та спокою в душі і навколо, фінансового благополуччя, радості та безмежного щастя, Божої благодаті у всіх життєвих починаннях і справах».


З питань придбання посівного матеріалу у Миколаївській області звертайтесь за адресою:
м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61-В, бізнес-центр «Європа», оф. 303
та за телефонами (067) 578-78-03, (050) 878-78-03 Горкуша Лариса Євгенівна
чи залишіть заявку на сайті sadyukrainy.com.ua