Карта врожайності гібридів кукурудзи на mais-seeds.com

28 ноября 2018 г. опубликовано в газете: Агро1 №35

СтатьиАгротехнологииКарта врожайності гібридів кукурудзи на mais-seeds.com
Маїс Дніпро

«Ось тільки не розказуйте мені про результати на демо-полігонах. Демо — це демо, а мені нормальні цифри потрібні». Таку фразу все частіше можна почути від фермерів. Воно й не дивно — демонстраційні полігони все активніше перетворюються на місце, де насіннєві компанії змагаються за кращу фінальну цифру. І для досягнення цієї мети готові на різного роду креатив.


— Якось у себе на полі, де висіяні демонстраційні ділянки з кукурудзою, я зловив на гарячому працівників однієї насіннєвої фірми, — говорить Федір Григорович з Драбівського району, — бігали по полю з мішком добрив і розкидали їх там, де ростуть їхні гібриди.
Після цього випадку фермер принципово перестав брати насіння цього виробника. Хоча від демо у себе на полі не відмовився, але наголошує: усі мають бути у рівних умовах.
— Свої перші демонстраційні полігони ми почали сіяти ще 20 років тому. Можливо ми тоді були першими в Україні, хто почав показувати свій продукт безпосередньо на полі. Зараз ми кожного року закладаємо більше 70 демонстраційних полігонів по всій Україні. Але все одно результати на демо не сприймаємо як такі, якими можна керуватися при виборі гібридів, — говорить Едуард Федоренко, начальник відділу маркетингу Компанії Маїс.
Проте відмовлятися від сівби демонстраційних ділянок Компанія МАЇС не збирається. Адже зараз це чудовий комунікаційний майданчик, де можна зустрітися з місцевими фермерами, представити їм власний продукт, розказати про його особливості у цій місцевості.
У жовтні Компанія Маїс вперше брала участь у Днях кукурудзи у Польщі. Там у демо-посівах були представлені гібриди відомих у Європі насіннєвих компаній. Гібрид Маїса ДМС 3111 показав найвищу врожайність з усіх представлених. У компанії, звісно, задоволені цим результатом, але ставляться до нього стримано, як і до будь-якого результату з демо-полігону.

Білик Володимир Володимирович (зліва)

Білик Володимир Володимирович, головний агроном СТОВ «Колосок-2», Чернівецька область:
— З Компанією МАЇС ми співпрацюємо більше 5 років. Але у 2018 році поглибили співпрацю і засіяли свої поля гібридами Компанії МАЇС на площі 800 гектарів. Половину площі засіяли гібридом Візир, а половину — Штандартом. Скажу, що цього року за результатами як врожайності, так і вологовіддачі, Маїс переважає. Середня врожайність, в залежності від поля, 120-140 центнерів на гектар.
— Це свідчить тільки про одне: цього року, за цих умов у цій локації саме цей гібрид показав такий результат. Це абсолютно не значить, що наступного року буде те ж саме, — говорить генеральний директор Компанії Маїс Микола Федько. У роботі з клієнтами ми використовуємо дані наукових досліджень. Для цього ми створили власну мережу екологічних випробувань гібридів кукурудзи. Для того, щоб допомогти фермерам орієнтуватися в тому як гібриди показують себе в різних регіонах, Компанія МАЇС вперше оприлюднює інформацію цих випробувань. На сайті mais-seeds.com ми позначаємо, які наші гібриди увійшли до п’ятірки кращих у кожній точці екологічних випробувань.
Мережа випробувань Компанії Маїс складається з 16 локацій у різних кліматичних зонах України. Їхньою особливістю є те, що кожен гібрид висівається тричі у різних ділянках поля. Завдяки таким повторностям мінімізується похибка через можливу різницю умов на полі.
— Ми можемо з упевненістю говорити, що подібної мережі наукових випробувань гібридів не має жодна національна селекційна компанія в Україні. Це може дозволити собі тільки той, хто має відповідний набір інструментів – перш за все селекційну сівалку та селекційний комбайн. Зараз у нас дві таких сівалки і три селекційних комбайна. Застосування цієї техніки дає нам перевагу над конкурентами, адже ми з року в рік тестуємо гібриди за науковою методикою, порівнюємо їх з конкурентами і знаємо динаміку — які наші продукти втрачають актуальність, а які треба пропонувати фермеру для рекордних врожаїв. Відповідно змінюємо наповнення свого прайса. Ось, наприклад, у 2018 році наш гібрид кукурудзи ДМС 3015 було включено до Державного реєстру і ми вперше починаємо його продажі. Але завдяки тому, що Маїс вже три роки тестує його на екологічних випробуваннях, ми знаємо – ДМС 3015 щороку у трійці наших найврожайніших гібридів. Тому з упевненістю можемо пропонувати його своїм клієнтам.
Тож запрошуємо читачів видання на сайт mais-seeds.com познайомитися з тим, які гібриди Компанії МАЇС показують найкращі результати у вашому регіоні.
Сійте Добро з Маїс Дніпро!


+38 067 341 96 92, +38 050 421 13 08
+38 0800 30 22 15 (дзвінки безкоштовні)
mais-seeds.com