Як збільшити ефективність обприскувань

29 мая 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №41

СтатьиАгротехнологииЯк збільшити ефективність обприскувань
«Текнофіт рН»

Ні для кого не секрет, що для ефективності обробітку засобами захисту рослин найвагомішим є їхня якість і оригінальність. Крім якості самих засобів захисту рослин, на їх ефективність впливають багато факторів: умови проведення обробок (температура, вологість, вітер та ін.), якість налаштування обприскувачів і, звичайно ж, якість води, яка застосовується для приготування робочих розчинів.


Воду для обприскування, як правило, беруть з природних і штучних водойм, або зі свердловин. І якщо від бруду воду можна очистити за допомогою фільтрації, то такі важливі параметри якості води, як твердість і кислотність при цьому залишаться без змін. У більшості аграрних регіонів країни вода, що застосовується для обприскування, має високу твердість, яка обумовлена високим вмістом в ній солей кальцію і магнію, і володіє лужною реакцією.

Тверда вода негативно впливає на ефективність засобів захисту рослин (особливо піретроїдів і гербіцидів на основі 2,4-Д, МЦПА, гліфосату, клопіраліду та ін.), викликає випадання в осад деяких хімічних речовин (фосфор) і може призводити до засмічення фільтрів і форсунок обприскувача.

У розчині з високолужною реакцією рН багато пестицидів схильні до процесу лужного гідролізу, який викликає розпад їх активних складових (цей прийом навіть застосовують при утилізації некондиційних пестицидів і їх відходів, при очищенні стічних вод). Тому для ефективної роботи ЗЗР необхідно велику увагу приділяти рН води і її твердості.

Поліпшити якість води для обприскування і підвищити ефективність хімічних обробок і листової підгодівлі рослин допоможе новий кондиціонер для води «Текнофіт рН», вироблений іспанською компанією «Агрітекно Фертілізантес». Продукти цієї компанії вже відомі багатьом фермерам.

 «Текнофіт pH» дозволяє вирішити одночасно кілька проблем, пов’язаних з якістю води, і підвищити ефективність обприскування і дії пестицидів:

— Регулює рівень кислотності води. Рекомендовані норми внесення залежать від вихідного рівня рН розчину: 50-150 мл/100 л розчину для високолужної води (рН 8 або вище) і 30-50 мл/100 л розчину для слаболужної води (рН 6,5-8).

— Має колірний індикатор, який забарвлює воду в колір, що відповідає певному рівню кислотності (помаранчевий — рН 5,5-6,0, рожевий — рН 4-4,5), що дозволяє приготувати робочий розчин необхідного рівня рН без додаткового використання спеціальних вимірювальних приладів. Для зручності колірна шкала нанесена на етикетці. Необхідну кількість «Текнофіт рН» можна визначити, приготувавши невелику кількість розчину в мірній склянці, а потім пропорційно розрахувати норму на весь обсяг обприскувача. Дезактивує іони твердої води, що:

  • знижує поверхневий натяг води, забезпечуючи рівномірне змочування, розподіл робочого розчину на поверхні і скорочує його втрати за рахунок зменшення стікання з листка рослини;
  • покращує проникнення робочого розчину всередину тканини рослин за рахунок пом’якшення кутикулярного шару листа;
  • усуває піноутворення, що скорочує час простоїв обприскувача в очікуванні природного осідання піни;
  • дозволяє знизити витрату робочої рідини на одиницю площі, підвищуючи продуктивність і скорочуючи витрати часу і коштів на хімічні обробки рослин;
  • покращує стабільність багатокомпонентних бакових сумішей;
  • знижує ризик розпаду діючих речовин пестицидів.

Використання кондиціонера для води «Текнофіт рН» значно скорочує ризики, пов’язані з якістю води для обприскування із застосуванням неоригінальних пестицидів, і підвищує біологічну та економічну ефективність засобів захисту рослин і добрив для листових підживлень.

Наприклад:

При нормі виливу робочого розчину 150 л/га затрати на «Текнофіт рН» складуть від 20 до 100 грн/га в залежності від вихідного рівня рН розчину. Це, в свою чергу, дозволить застосовувати оригінальні ЗЗР з мінімальними нормами внесення і знизити витрати на їх вартість в середньому на 25%, а також зменшити норму виливу, що дає можливість економити на доставці води.

Намагаючись отримати економію на засобах захисту рослин, використовуючи дженерики оригінальних пестицидів, краще підстрахуватися і витратити незначну суму на придбання «Текнофіт рН». Офіційним ексклюзивним дистриб’ютором в Україні продуктів «Агрітекно» є компанія «Торговий Дім Лемберг».