Це не звичайний шнек… Це Вестфілд!

3 июня 2022 г. опубликовано в газете: Агро1 №76-77

Статьи Техника Це не звичайний шнек… Це Вестфілд!

На сьогоднішній день одним з найбільш ефективних та економічно обґрунтованих засобів перевантаження зерна є шнекові транспортери. З їх допомогою можна завантажити та розвантажити автотранспорт, залізничні вагони, зерносушарки, зерноочисні машини, сівалки, силоси, ангари і т.п.

Шнекові транспортери набули великої популярності серед фермерів у всьому світі. Найбільшим попитом вони користуються у країнах Північної Америки. Майже в кожному господарстві використовують мобільні або стаціонарні транспортери. Тому не дивно, що в Канаді та США сконцентрована велика кількість компаній-виробників цього обладнання. З кожним роком попит на їх продукцію тільки збільшується. Українські фермери теж не стоять осторонь. Мобільні та стаціонарні шнекові транспортери для багатьох господарств стали оптимальним рішенням по перевантаженню зерна.

У минулому році канадська компанія WESTFIELD, що знаходиться в місті Розенорт (провінція Манітоба), відмітила ювілей – 70 років свого існування. У далекому 1951 році був виготовлений перший шнековий транспортер WESTFIELD. З кожним роком збільшувалися обсяги виробництва та розроблялися нові моделі. Це дозволило компанії з невеликого сімейного підприємства стати найбільшим виробником шнекових транспортерів у Північній Америці. На сьогоднішній день обсяг виробництва складає понад 14000 шнекових транспортерів на рік.

Чому фермери з усього світу віддають перевагу при виборі шнекового транспортера саме WESTFIELD?

  • По-перше: висока якість обладнання. За 70 років виробництва був накопичений безцінний досвід, який дав можливість виготовити досконалий високоякісний продукт.
  • По-друге: широка лінійка обладнання. На підприємстві виготовляється понад 80 моделей транспортерів – мобільні та стаціонарні, продуктивністю від 10 до 625 т/год, довжиною від 0,9 до 38,1 м, з приводом від валу відбору потужності, бензинового або електричного двигуна.
  • По-третє: простота та надійність у використанні. Обслуговування та робота зі шнековими транспортерами не потребує спеціальних навичок та інструментів. Матеріали, з яких виготовлено елементи конструкції (зерновий шнек, зернова труба, вали та ін.), мають високу зносостійкість та підібрані з урахуванням тривалої роботи у складних кліматичних умовах.
  • По-четверте: висока продуктивність. Конструктивно шнекові транспортери WESTFIELD мають дві точки кріплення зернового шнека в трубі. У верхній частині вал зернового шнека розміщений в опорному підшипнику в нижній частині – у бронзовій втулці. Проміжні підвісні елементи (втулки/підшипники) відсутні. Оберти зернового шнека складають приблизно 500 об./хв. У процесі роботи зерновий шнек самоцентрується і «пливе» в зерні. При цьому травмування зерна зведено до мінімуму (майже відсутній).
  • По-п’яте: тривалий строк служби. Зернові шнеки транспортерів виготовлено зі зносостійкої легованої сталі. Це забезпечує тривалий строк експлуатації обладнання.
    Стаціонарні транспортери WESTFIELD серії UB-6 та UB-8 до заміни зернового шнека перевантажують, в середньому, 15 000 тонн, а високопродуктивні моделі UB-10 – 25 000 тонн зерна.

Мобільні транспортери серії WR, WRX та S перевантажують до заміни зернового шнека понад 50 000 тонн зерна. Тривалий строк служби досягається завдяки розміщенню в нижній приймальній частині транспортера посиленого зернового шнека з додатковою зносостійкою кромкою.

Для завантаження та розвантаження зерносушарок, бункерів охолоджувачів, силосів, зерноочисних машин та автотранспорту використовуються стаціонарні шнекові транспортери WESTFIELD серії UB.

Модельний ряд: UB-4 (20 т/год), UB-6 (35 т/год), UB-8 (60 т/год), UB-10 (110 т/год). Довжина наборних транспортерів від 3,35 до 18,60 м.

Мобільні шнекові транспортери WESTFIELD серії WR та WRX використовуються у господарствах, де існує потреба в швидкому завантаженні автотранспорту, залізничних вагонів, силосів та зерносушарок. Також їх використовують для формування зернових буртів на відкритих площадках та в ангарах.

Продуктивність транспортерів серії WR80 та WRX8 складає 80 т/год, WR100 – 130 т/год. Довжина від 9,9 до 23,4 м.

Приймальний шнековий транспортер WESTFIELD S10-9LP використовується для розвантаження автотранспорту, залізничних вагонів, причіпних бункерів-перевантажувачів. Має високу продуктивність 130 т/год. Висота вивантаження зерна регулюється від 0,9 до 1,6 м. Комплектується транспортувальними колесами.

Починаючи з 2015 року, в Україні компанією «САМПО» сформований склад зі шнековими транспортерами WESTFIELD та комплектуючими до них. Це дає можливість оперативно відвантажувати обладнання сільгоспвиробникам.


ПП «САМПО»
www.sampo-ukraine.com • 01042, Київ, б-р. Л. Українки, 36 б, офіс 2 • Тел. (067) 836-83-00, (066) 532-37-17