ALMAX SOLAR: зрошення на сонячній енергії

1 Квітня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №63

Статьи Агротехнологии ALMAX SOLAR: зрошення на сонячній енергії
ALMAX SOLAR

Рівень інсоляції та ландшафт південного регіону є найбільш сприятливими для ефективного використання сонячної енергетики, в тому числі для зрошування сільгоспугідь. Системи автономного водопостачання та зрошування на сонячній енергії від AlMax Solar дозволяють здійснювати зрошування водою зі свердловин, криниць або відкритих водойм. Вони сумісні з будь-якими насосами з асинхронними двигунами.

Принципи роботи. Сонячні системи зрошування працюють вдень, коли світить сонце. Після заходу сонця прилад вимикає двигун, і потік води припиняється. Для поливу вночі або похмурим днем використовують дизель-генератор. Також можна задіяти додаткові ємності, в які фотоелектрична станція протягом дня накачує воду, а вночі вона під власним тиском йде на поля. Сонячні системи зрошення є повністю автономними, не потребують обслуговування чи присутності людини, а їх роботу можна контролювати дистанційно через Інтернет. У порівнянні з дизель-генераторними, «сонячні» насоси є екологічно чистими, мають тривалий термін служби та низькі експлуатаційні витрати. Обладнання, що входить до складу систем (фото-модулі та перетворювачі частоти АВВ) є високоефективним та надійним.

Окупність. Розмір разових інвестицій становить всього близько $1600 на 1 гектар (з розрахунку витрати 20 м³ води на полив 1 гектара на добу). Це в рази менше вартості підведення електромережі у віддалені райони. Окупність лише за рахунок економії палива настає вже через 4 сезони! Взимку система може бути легко демонтована і повторно розгорнута навесні.

Автономна сонячна система зрошування від AlMax Solar – прекрасна можливість для фермерських господарств заощадити, розширити виробництво сільськогосподарських культур, і вижити в сухий сезон екологічно чистим способом.

Переваги:

  • Автономність. Відсутність потреби в централізованій електромережі, повністю автономна робота. Можливість живлення від сонячних панелей, мережі або дизель-генератора.
  • Економія. Зниження витрат на перекачку води, економія на паливі.
  • Доступність. Подача води в посушливих віддалених районах.
  • Простота. Відсутність потреби в обслуговуванні, простота функціонування і транспортування. Не потрібні спеціальні дозволи.
  • Прибуток. Збільшення доходу за рахунок підвищення врожайності і додаткового посіву.
  • Екологічність. Чисте джерело електроенергії, поліпшення іміджу еко-виробника.