Venza і Venza Pro — гарантовано стабільна врожайність!

9 марта 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №50

Статьи Техника Venza і Venza Pro — гарантовано стабільна врожайність!
Venza

Для сучасних фермерів і сільгоспвиробників основний пріоритет — гарантовано стабільна врожайність за рахунок високоточної техніки. Якщо це сівалка, то вона повинна забезпечувати якісний посів і бути простою в обслуговуванні, а якщо сівалка точного висіву, то повинна дотримувати рівномірність глибини посіву і відстаней між рослинами і, знову ж таки, бути надійною в роботі.

Для прикладу розглянемо пневматичні сівалки точного висіву Venza і Venza Pro від заводу «Фаворит», які призначені для точного висіву каліброваного насіння кукурудзи, соняшнику, сорго, сої, а також насіння кормових бобів, квасолі, люпину, з одночасним, від насіння, внесенням гранульованих мінеральних добрив і коткуванням ґрунту в рядках. Відразу відзначимо, що відмінність цих двох сучасних сівалок в робочих органах висіваючого апарату. Venza має анкерну систему, тоді як Venza Pro – дискову (робочі органи Bellota).

На ринку представлено багато моделей просапних сівалок інших виробників як імпортного, так і українського виробництва, але багато з них не відповідають стандарту «сівалки точного висіву». Комплектація сучасної сівалки навіть не розглядається без системи контролю висіву. На сьогоднішній день сівалки Venza і Venza Pro можуть комплектуватися сучасними системами вітчизняного виробництва «Record».

Система контролю:

  • визначає поточні «норми висіву» в перерахунку на погонний метр і на гектар;
  • визначає «двійники» і «пропуски»;
  • підраховує кількість висіяного насіння поштучно по кожній секції і сівалці в цілому;
  • вимірює засіяну площу;
  • вимірює швидкість роботи посівного агрегату.

На механічному рівні точність висіву сівалок забезпечує пневматичний апарат імпортного виробництва. Вакуумна система м’яко утримує насіння в отворах висівного диска незалежно від їх розмірів і форми. Наявність верхнього і нижнього регульованих скидачів гарантує відсутність двійників і пропусків.

Система карданного приводу дозволяє забути про ланцюги, мастило і про підшипники, забиті пилом. Не бійтеся працювати на полях з великим вмістом рослинних залишків. Привід карданного валу гарантує рівномірне обертання висівного диска і не вимагає технічного обслуговування. При обертанні диска не відбувається уповільнення або прискорення, які бувають на нерівномірному або хвилястому рельєфі ґрунту, що забезпечує більш точну відстань між насінням.

Venza

Використання дводискових сошників Bellota і балансуючих копіювальних коліс гарантує висів насіння навіть на великих глибинах і у важких умовах.

Копіюючі колеса накочують ґрунт відразу після відкриття борозни. Велика частина тиску розподіляється по боках, а верхня частина, ближче до центру борозни, злегка приминається для проходу задніх коліс, що закривають борозну.

Фактично цей процес побачити не можна, але після проходу сівалки можна розкопати кілька насінин і за допомогою лінійки виміряти необхідні відстані. Власне, цим завжди і займаються не тільки на тестах і демопоказах, але і після налаштування сівалки.

Для використання 8-рядкової сівалки в навісному положенні необхідний механізм навішування відповідної категорії. Тому компанія-виробник для більшості тракторів рекомендує причіпний пристрій. Також сівалки можуть комплектуватись транспортним пристроєм, що дозволяє перевозити сівалку незважаючи на обмеження по ширині – її транспортна ширина складає 2,5 метра.

При нас Venza працювала на швидкості 10 км/год, що трохи забагато, однак при контрольних «розкопках» здвоювання і пропусків ми не помітили. «Фаворит» позиціонує Venza як сівалку точного, а не швидкісного висіву, тому краще дотримуватися нормальної робочої швидкості, щоб питань до якості висіву не виникало.

Висновок: сівалка точного висіву Venza компанії «Фаворит» — це розумна пропозиція для сучасних сільськогосподарських підприємств, які заточені під якісні посіви. Venza — проста в експлуатації і забезпечує якісний посів. Витримка відстані висіву і відсутність здвоювання є хорошими аргументами на користь цього агрегату. Крім того, дуже приваблює ціна — в декілька разів дешевше імпортних аналогів, а якщо врахувати дворічну гарантію від виробника, то пропозиція взагалі майже унікальна в своєму класі.


(067) 520-44-48
(0800) 30-44-55
27613 Україна, Кіровоградський р-н с. Підгайці, вул. Польова, 1В
www.favorit.ltd