Бажаєте гарний врожай? Користуйтесь технологією АБК!

9 марта 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №50

Статьи Агротехнологии Бажаєте гарний врожай? Користуйтесь технологією АБК!
АБК

У Джобса був КРИТЕРІЙ ІСТИНИ — Користувач смартфонів, в нашому випадку Користувач АгроБіоТехнологій — і результат на Полі!

Результат — це і якість агрохімікатів, технічних засобів, ґрунту і правильність їх застосування! Як і смартфон для Користувача, так і набір зазначених засобів — це лише можливість їх реалізації для досягнення бажаних цілей. І результат в цифрах — всі прямі витрати на один гектар — 200-400 доларів, постійні — стільки ж, дохід — 700-1400, з кожного гектара в середньому.

З коригуванням як все складеться зі стресами на поле. Можуть бути й інші числа. Особливо на поливі або за сприятливих погодних умов, оптимальній сівозміні, іншими культурами. Ще є післядія — у нас же на поле завжди незавершене виробництво, і не тільки озимих — наступна або попередня культура теж може додати, а може і забрати врожай, незважаючи на красу етикеток агрохімікатів і новітню техніку!

Ми враховуємо, що наш об’єкт на полі — біологічний — і засвоєння ним необхідних хімічних і біологічних поживних елементів повинно бути і легкозасвоюваним і стресостійким і економічно доцільним, тому і показуємо і пропонуємо найбільш екологічні та ефективні препарати АБК — цитрати необхідних для рослин і тварин металів і неметалів — для харчування та захисту від бактеріальних, грибних і вірусних хвороб, апробованих вже в декількох країнах, з підтримкою корисних мікроорганізмів, у т.ч. симбіотичних на бобових, фітогормони, амінокислоти і полісахариди для пролонгації корисної дії бакових сумішей.

Не забуваємо і про основне живлення і основні незамінні агротехнологічні операції. Детальніше — на сайті журналу впроваджувальної компанії «Агровіо».

Наступним кроком по озимим культурам важливо забезпечити для кращого розвитку рослин пшениці, гороху та озимого ріпаку правильне співвідношення азот-фосфор-сірка (оптимальний вміст азоту в рослині до початку четвертого етапу органогенезу зернових становить 5-5,2%, фосфору — 0,9-1,1%).

Поки корінню ще холодно, азот і фосфор засвоюються дуже повільно. Азот ми традиційно вносимо або по мерзлоталому ґрунту, або прикореневим способом і його вміст у прикореневій зоні після внесення досить високий. А фосфор? Адже при середньодобовій температурі +7°С швидкість засвоєння фосфору з ґрунту в 15 разів нижче, ніж через листову поверхню. Нестача фосфору різко знижує ефективність азотних підживлень. При проведенні першого листкового підживлення озимої пшениці необхідно дати достатню кількість фосфору. Фосфор у свою чергу сприятиме інтенсивному відростанню коренів. Але потрібно вносити весною таку форму фосфору, яка буде доступна рослинам більше навіть при порівняно низьких температурах весни. Що потрібно і як це працює — дивіться на сайтах журналу, на конкретних фото з коротким поясненням 4-5 березня 2020.

Для нормального проходження обмінних процесів в рослинах в цей період особливо необхідно достатнє і збалансоване забезпечення мікроелементами. З мікроелементів у фазу весняного відновлення вегетації для пшениці найбільш затребувані мідь, марганець, цинк і молібден.

Автор АБК В.П. Притуляк,
експерти к.с.-г.н. Леонтюк І.Б. та д.с.-г.н. С.М. Крамарьов


067 404-63-99, 097 386-08-50, 097 900-00-65
www.agrovio.com.ua
vpagro51@gmail.com