Чому необхідно застосовувати регулятори росту рослин?

8 марта 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №50

Статьи Агротехнологии Чому необхідно застосовувати регулятори росту рослин?
рослин

Регулятори росту рослин — це природні або синтетичні речовини, які при винятково малих концентраціях у рослинах значно змінюють процеси їх життєдіяльності.

Коли рослина знаходиться в умовах стресу (посуха, спека, вітер, заморозки, фітотоксичність, пестицидне навантаження), вироблення власних гормонів (цитокінінів, гіберелінів, ауксинів та інш.) сильно знижується. Це призводить до ослаблення рослини в цілому, роблячи її більш чутливою до впливу хвороб, шкідників та перешкоджає засвоюванню поживних речовин.

Регулятори росту рослин грають важливу роль у підвищенні врожайності сільськогосподарських культур, поліпшенні їх якості. Досягається це за рахунок можливості управляти процесом росту і розвитку рослин, для того щоб повною мірою реалізувати їх життєвий потенціал.

Їх дія дуже багатогранна:

  • прискорюють проростання насіння;
  • стимулюють ріст кореневої системи та утворення пагонів;
  • знижують опадіння зав’язей;
  • викликають більш раннє і рясне цвітіння;
  • прискорюють вступ у фазу плодоношення;
  • підвищують стійкість до хвороб та несприятливих умов вирощування;
  • відновлюють рослини після стресів, пов’язаних із застосуванням гербіцидів (мають швидку дію на реабілітацію культури у короткий строк).

При застосуванні регуляторів росту важливо дотримуватись зазначених доз, терміну та способів застосування.

Наукою доведено, що для нормального розвитку рослинного організму важливе застосування регуляторів росту рослин з мікроелементами, які є невід’ємною частиною сучасних технологій, особливо при впровадженні нових високопродуктивних сортів і гібридів, які потребують збалансованого рівня живлення.


ПП «ВКФ «Імпторгсервіс»
(067) 633-97-87, (067) 633-62-88
imptorgservis@ukr.net
www.imptorgservis.uaprom.net