Поліуретанова футеровка обладнання — запорука збереження зерна

1 Лютого 2018 г. опубликовано в газете: Агро1 №25

Статьи Агротехнологии Поліуретанова футеровка обладнання — запорука збереження зерна
«Форполімер»

Вже майже 7 років фахівці Науково-виробничого підприємства «Форполімер» працюють в тісній співпраці зі спеціалістами різних елеваторів. Вирішуються дві важливі задачі — максимально захистити зерно від травмування, а елеваторне обладнання — від зношення.

Рішенням цих задач є поліуретанова футеровка, завдяки якій ви можете поліпшити і модернізувати обладнання, подовжити термін служби механізмів, скоротити втрати зерна та підвищити рентабельність виробництва.

Поліуретанова футеровка — це технологія захисту від зносу і корозії металевих і бетонних поверхонь елеваторного обладнання поліуретаном. Як правило, більш прийнято вести мову про футерування поліуретаном самопливного обладнання, але для збереження зерна показане футерування норій, конвеєрів та іншого обладнання.

Давайте розглянемо досвід наших Замовників. При використанні сталевих самопливів сухе зерно (особливо кукурудза, ячмінь, соя) дуже швидко протирає стінки сталевих секторів, переходів, труб та іншого самопливного устаткування. Заміна зношених самопливів вимагає великих матеріальних і часових витрат. Тому часто ремонт здійснюється найшвидшими і доступнішими методами: підв’язкою гуми, брезенту або наварюванням металевих латок в місцях розсипу зерна. І, залежно від терміну служби, ми маємо до ста відсотків самопливів, закритих зовні латками і підв’язками.

Але що ми залишаємо усередині? А усередині ми залишаємо добре заточені каскади ножів, що подрібнюють все, що рухається їм назустріч. Звісно, через дроблення і травматизм зерна збільшуються втрати і знижується сортність продукції. В результаті — елеватори зазнають мільйонні збитки.

Як вирішення цієї проблеми, нашим підприємством було запропоновано футерування (захист) поліуретаном зношуваних поверхонь устаткування.

«Форполімер»Унікальні властивості поліуретану дозволяють знизити витрати на експлуатацію самопливів і головне — збільшити прибуток, що отримується від реалізації зернової продукції:

  • еластичність і пружність поліуретану оберігають зерно, що транспортується через футеровані самопливи, від травматизму, при цьому знижуються втрати зерна від дроблення, а у результаті підвищується сортність відвантажуваної продукції;
  • стійкий до стирання поліуретан захищає стінки самопливів від зносу, що значно збільшує їх термін експлуатації;
  • менше утворюється пилу, знижується шум;
  • великий робочий діапазон температури поліуретану (від – 60°C до +150°C) дозволяє застосовувати його у будь-яких кліматичних умовах та на різних ділянках виробництва;
  • високі вологостійкість і хімічна стійкість поліуретану захищають внутрішні поверхні самопливів від корозії;
  • екологічна чистота поліуретану дозволяє застосовувати його навіть для зберігання питної води.

Фахівцями ТОВ НВП «ФОРПОЛIМЕР» розроблені різні методи футерування самопливів:

  • футерування готовими вставками в зношені і нові самопливи;
  • наклеювання поліуретанових листів різної товщини і габаритних розмірів на внутрішню поверхню самопливів;
  • футерування методом заливки гарячого поліуретану;
  • футерування поліуретановими листами, армованими сталевою смугою або сталевою сіткою. Такий метод дає можливість швидко футерувати поверхні, що піддаються різким коливанням температури;
  • футерування поверхонь сталевими листами, покритими поліуретаном зі спеціальними кріпленнями. Цей метод застосовується для футерування дна конвеєрів, конусів силосів та іншого технологічного обладнання;
  • комбіновані методи футерування.

Для футерування обладнання, в залежності від його призначення, ми використовуємо поліуретан різної твердості від 80А до 90А одиниць по Шору. Наприклад, для футерування гасників швидкості зерна ми пропонуємо поліуретан твердістю 83А, а для самопливних труб — 90А одиниць по Шору.

Усі ці методи випробувані на діючих елеваторах України. На одному з наших найперших елеваторів пройдено близько 1700,0 тисяч тонн кукурудзи, знос на поверхні поліуретанових листів не спостерігається!!!

На футерованих лініях відсутнє просипання зерна, знизилася кількість пилу, а головне — зерно не втрачає своєї якості при транспортуванні.

«Форполімер»

Відмітимо основні переваги футерованих поліуретаном самопливів

По-перше, елементи самопливів, футерованих поліуретаном, служать в десятки разів довше, ніж сталеві.

По-друге, витрати на ремонт та експлуатацію самопливного обладнання знижуються в декілька разів, та практично виключаються простої обладнання.

По-третє, Ви отримуєте значний прибуток за рахунок зниження втрат та підвищення сортності зерна.

Легко порахувати, що зниження дроблення зерна хоча б на 2%, а практика показала, що це 3–5%, дає додаткову вигоду в розмірі вартостi сортового зерна. От і рахуйте додатковi прибутки.

 

Підводячи підсумки, ще раз відмітимо, що футерування усіх проблемних самопливів елеватора не лише забезпечить безперебійну роботу устаткування впродовж п’яти-семи років, знизить витрати на ремонт і заміну самопливів, але й принесе мільйони і мільйони додаткових прибутків, завдяки зниженню втрат і поліпшенню сортності зерна.

То ж давайте співпрацювати!

З найкращими побажаннями,
Комерційний директор ТОВ НВП «ФОРПОЛIМЕР»
Ткаченко Лариса Володимирівна


Якщо у Вас виникли які-небудь питання,
дзвоніть нам за телефонами:
(098) 793–93–15, (066) 045–98–88.
www.forpolimer.com.ua