“Новий елеватор”: Сушка кукурудзи в 2021 році

31 Січня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №61

Статьи Агротехнологии “Новий елеватор”: Сушка кукурудзи в 2021 році
елеватор

Як ефективно висушити кукурудзу з вологістю більше 30%?

У 2020 році фермери України знову зіткнулися з проблемою високої вологості вже дозрілого зерна кукурудзи.

А зерно з підвищеною вологістю обов’язково необхідно сушити. Таке зерно не буде довго зберігатися і швидко зіпсується, його не приймають в портах.

Необхідна оперативна сушка з високою потужністю переробки.

Але що робити, якщо вологість зерна перевищує 30%, з якими не може впоратися жодна потокова зерносушарка в один прохід? Підвищення температури «агента сушіння» (нагрітого повітря, що подається з пальника в шахту зерносушарки) викликає перегрів зерна і неминуче призводить до його пошкодження. Крім того, значно зростає витрата палива.

У нас є рішення!

На одному з наших об’єктів поруч розміщені два зерносушарні комплекси «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» потужністю переробки 300 т/добу кожен.

Надійшло зерно з вологістю 40% (!!!).

Ми послідовно з’єднали обидва комплекси в один технологічний ланцюжок: вивантажна норія першого комплексу подавала зерно, що пройшло один цикл сушіння на завантажувальну норію другого. Далі зерно проходило ще один цикл сушіння і охолодження, після чого досягало рівня вологості 14%.

Таким чином, був зібраний безперервний конвеєр з двома циклами сушки, що дозволило нам в потоковому режимі знижувати вологість кукурудзи на 26% без перегріву і пошкодження зерна. Крім того, на 10% зросла продуктивність обладнання.

Як сушити зерно в холодну погоду?

Часто кукурудзу прибирають навіть взимку, що неправильно, але в реальному житті можна зустріти по всій Україні. Це відбувається через різке погіршення погодних умов, при відсутності необхідних потужностей для проведення збиральної кампанії, сушки і зберігання.

Продуктивність зерносушарок при температурах нижче 1,5°С значно знижується.

Так що нам довелося постаратися, щоб знайти безвідмовне обладнання – тестуючи на власних підприємствах потужністю більше 100 тис. т зерна на рік.

Давайте розберемося, чому так відбувається

Основна причина зниження продуктивності зерносушарок – падіння температури повітря, що подається з пальника. Оптимальна температура становить діапазон 93,3-110 С. На це існують економічні причини: при температурі сушіння 93,3°С витрачається на 20% менше енергії, ніж при температурі 65,6°С.

Ми зупинилися на теплогенераторах, які працюють на трісці

Проведені нами випробування всіх типів теплогенераторів визначили: економічну доцільність при мінусовій температурі навколишнього повітря гарантують тільки теплогенератори на альтернативних видах палива.

Адже слід враховувати, що чим нижче температура навколишнього повітря і чим вище його вологість, тим вище витрати енергії і грошей на сушку. У 2020 році собівартість сушіння 1 т*% вологості зерна на теплогенераторах НОВИЙ ЕЛЕВАТОР NET 2000 склала 5 грн.

Коли і як купувати зерносушарне обладнання?

Для того, щоб гарантовано до сезону отримати власний працюючий зерносушарний комплекс, варто зайнятися цим заздалегідь.

Реальні строки поставок середнього обладнання на українському ринку становлять 120 днів.

Тому весна – найкращий час для вибору і покупки зерносушарного обладнання.

Зерносушарне обладнання вимагає кваліфікованого монтажу та наладки, тому вибирайте постачальника, який пропонує комплексне рішення.

Ми готові ділитися досвідом

Допоможемо вам підібрати кращі технічні рішення під ваші завдання, виконаємо шеф-монтаж, пусконалагоджувальні роботи та навчимо ваш персонал.

Ми забезпечимо гарантії збереження вашого врожаю – надійним і ефективним обладнанням.

Сушка зерна – наш бізнес, і ми знаємо про це все!

ДЕРЖАВНА КОМПЕНСАЦІЯ 25%


Виробник зерносушарного обладнання «НОВИЙ ЕЛЕВАТОР»
+380 98 11 777 11 Олексій
www.new-elevator.com.ua
+38 050 938 93 55 Андрій