«Монтана» – легкий компактор для МТЗ-82

1 Травня 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №40

Статьи Агротехнологии «Монтана» – легкий компактор для МТЗ-82
«Монтана»

Культиватор «Монтана-450» проектувався під клас тракторів МТЗ 82. Ми бачили проблему в тому, що машини є в кожному господарстві, але часто ця техніка не відповідає сьогоденню. Для конструкторів заводу було важливо зробити під цей клас тракторів машину, яка відповідала б вимогам сучасного виробництва.


Основним завданням передпосівної культивації є формування передпосівного ложа і дотримання тієї глибини, яка задана агрономією, щоб не було борозни як шифер, як говорять на полі, щоб це дійсно було хороше ложе, по якому могла б пройти сіялка та розложити посівний матеріал.

Досвідчені агрономи говорять, що якщо сформувати якісне посівне ложе, прорізати його сошником і посіяти насіння сантиметром нижче, то можна зберегти вологу при умові, якщо верхній шар ґрунту якісно замульчувати та прикатати.

Саме цей культиватор дозволяє зробити цю роботу. Завданням пружинної лапи є те, що вона не лише підрізає ґрунт, а й мульчує все, що лишилось на поверхні, для того щоб перед початком посіву пройшли відразу катки, які чітко фіксують мульчу. Тільки після цього в поле зайде сівалка, яка зможе якісно висіяти, і ми отримаємо рівномірне сходження насіння.

Люди, які працювали з таким класом культиваторів, говорять, що якщо половину поля пройти таким класом культиваторів, а другу частину – іншим культиватором КПН, то різниця у врожаї буде орієнтовно 200-300 кг/га, і це тільки від способу культивації. Не всі ще наразі готові заходити в технології, але на це вже є попит. Нещодавно до нас підійшов клієнт, який вже придбав даний агрегат, але попередньо він хотів купити аналогічний агрегат з шириною захвату 3 м у компанії Лемкен за 16000 євро.

Ми наразі пропонуємо аналогічний агрегат під МТЗ з шириною захвату 4.5 м за 162 тис. грн. Потреба є. На виставці «АгроЕкспо» наш стенд відвідали наші іноземні друзі, видатні інженери, які оглянули агрегат з усіх боків та підказали, де ми допустили помилок. Ми відразу ж повернули машину на завод, аби виправити помилки в конструкції. Дані помилки з’явились з того досвіду, коли ми робили машини для важкої техніки. Це як в авіації: для того щоб літак міг злетіти, має бути чотири крила і хвіст, але коли роблять дрони, то достатньо одного літаючого крила. Як виявляється, те що добре для великих машин, не є добрим для малих. Даний культиватор ми хотіли зробити одночасно причіпним і навісним, і це нам вдалося.

Той, хто буде експлуатувати культиватор, маючи великі території полів, може працювати з машиною у причіпному вигляді, якщо маленькі території полів, то ним можна працювати як навісним агрегатом. Оскільки крила складаються, то немає проблем з пересуванням по будь-якій території. Зараз ми намагаємось по конструкції «вижати» з цього максимально облегшений варіант. Він має бути як «Мерседес», хоча і зроблений в Україні. Основним завданням є виготовити агрегат, який не буде ламатись, який не буде конкурентом для вітчизняної техніки, а стане достойним конкурентом іноземній. Якщо ми досягнемо цього, то це матиме успіх.

Для того щоб полегшити конструкцію, ми замовили метал з Туреччини, бо не знайшли необхідну сталь в Україні.

Робочі органи ми використали італійські, для того щоб вони відпрацювали заявлені гектари.

Ми замовили гідравліку вітчизняного виробника, але використали німецькі ущільнювачі.

Це три моменти, яким ми приділили увагу, і впевнені, що це дасть свій результат.

По технології зварювання виробництво оснащено настільки добре, що ці всі процеси у нас сертифіковані по ISO, працюють професіонали свої справи. Для того щоб виготовляти саме цей культиватор, ми довго шукали завод з культурою виробництва технологій. Сегмент ринку техніки МТЗ трохи призабули, але я сподіваюсь, що ми цю нішу займемо зі своїм культиватором «Монтана-450».


+38 066 227-00-77,
+38 068 277-00-77,
+38 050 693-77-27,
+38 044 221-65-59
E-mail: td_diapazon@ukr.net
Сайт: diapazon.ua