4 поради для вдосконалення технології

1 Травня 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №40

Статьи Агротехнологии 4 поради для вдосконалення технології
біостимулятор

Повним ходом триває аграрний сезон 2019-го року. Не дивлячись на суху осінь, примхливу весну та політичну непогоду, землероби продовжують вирощувати. Та сьогодні, в часи великих змін, неможливо вижити, якщо не розвивати свою технологію вирощування. Тому в цій статті буде наведено 4 поради, ефективність яких доведена наукою і практикою.


Лікування гербіцидного стресу

Гербіциди – найнебезпечніші для культури пестициди. Особливо гостро стоїть проблема фітотоксичності післясходових гербіцидів. Не дивлячись на дані про селективність діючих речовин, неодноразово було помічено затримку у рості основної культури після хімічних обробок. Візуально рослина може не показувати жодних симптомів отруєння – відсутні хімічні опіки, пожовтіння, в’янення тощо. Негативний вплив стає помітним лише у порівнянні з необробленими рослинами, які починають значно випереджати оброблені.

Нерідко агрономи дещо завищують норму витрати препарату, щоб посилити його дію на бур’ян. Безумовно, це також має свій негативний вплив.

Щоб уникнути фітотоксичності, рекомендовано додавати до бакової суміші з селективним гербіцидом антистресант Мегафол (1-2 л/га). Він допоможе діючій речовині проникнути в рослину бур’яну, завдяки функції транспортанта. Це значно підвищить ефективність пестициду без завищення норм витрати. З іншої сторони, як антистресант, Мегафол захистить основну культуру від стресу, викликаного гербіцидом. Також можливе використання цього біостимулятора в сушімі з мінеральними добривами для підвищення ефективності листових підживлень.

Соя – без проблем

Складний контроль бур’янів – актуальна проблема і для сої, та не єдина. Всім, хто вирощує цю зернобобову культуру, відомо, наскільки важливими є азотфіксуючі бактерії. В свою чергу, ці мікроорганізми залежні від підживлення молібденом. Для цього рекомендовано проводити до двух листових внесень добривом Молібіон в нормі 0.3-0.5 л/га.

Будь-яка система захисту сої зіштовхується з проблемою опушення листової поверхні. Це захищає культуру від випаровування, але сильно погіршує контакт пестицидів з листком. Щоб вирішити цю проблему, під час кожної обробки варто додавати 30-50 мл/100 л Control DMP. Це підкислююче добриво виконує роль ПАР (ад’юванту), дисперганту та транспортера, пом’якшує жорстку воду та є джерелом азоту та фосфору.

біостимулятор

Цинк для кукурудзи

Цинк грає важливу роль для всіх рослин. Він є одним з найважливіших активаторів ферментів. Але візиткою цинку є його роль в процесі ділення клітин та цвітіння.

Цинкові добрива полюбили садівники, адже він захищає рослинну клітину від стресів, викликаних неоптимальним температурним режимом.

Звичайно, різні рослини мають неоднакову потребу в цьому елементі. Однією з найвибагливіших до цинку є кукурудза. Без нього врожайність кукурудзи може знижуватись на десятки відсотків, навіть без зовнішніх проявів дефіциту.

Важливість цинку є відомим фактом, та більшість господарств використовує сульфат цинку. Це проста сіль, потрібна культурі у порівняно невеликій кількості, її легко вносити в одній баковій суміші з пестицидами. Та як всі прості солі, сульфат цинку має дуже посередню доступність рослині, крім того, в жарку погоду може призводити до хімічних опіків та стресу.

Щоб уникнути негативних наслідків, рекомендуємо використовувати добрива Брексіл цинк, або Агріфлекс Аміно цинк (містять по 10% цинку). Оптимально вносити цинк у фазі 3-5 та 7-9 листків у нормі 1 кг/га добрива за один раз.

В ці дні температура починає підніматися досить високо, тому цинкове удобрення не лише підвищить врожайність, але і захистить від стресових ситуацій.

Бороплюс

Другий важливий елемент – бор. Разом з цинком він дуже важливий під час цвітіння. До нього також проявляють високу чутливість окремі культури: ріпак, буряки, картопля, соняшник, яблуні та овочеві.

На жаль, борні добрива часто фіксуються в ґрунті і стають недоступними рослині. Да і під час основного удобрення мало хто враховує потребу в цьому елементі. Найдоцільніше регулярно застосовувати сучасні борні добрива, та необхідно провести хоча б 1-2 обробки перед цвітінням, адже бор є ключовим для фертильності пилку. Ми рекомендуємо надавати перевагу добриву Бороплюс, що містить органічну форму бору, тому значно ефективніше за похідні борної кислоти.

Забезпечивши якість пилку, ми підвищимо успішність цвітіння та зав’язування плодів (насіння, зерна тощо). При недостачі бору неможливо отримати якісний урожай картоплі, цукровий буряк уражується гниллю сердечка.

Без бору порушується кальцієве живлення, тому він потрібний і для культур, що чутливі до кальцію: зернобобові, злакові та ті ж картопля, буряк, овочеві і садові культури.

Радіфарм + Валагро ЕДТА для озимих

Сівба озимих – це виклик агроному. Далеко не завжди є можливість якісно, а головне, завчасно підготувати ґрунт і висіяти озимину достатньо рано. Недотримання технології – це недружні сходи, що часто поєднується з дефіцитом вологи.

Щоб посів був максимально підготовленим до перезимівлі, варто поборотися за енергію проростання насіння, а для цього рекомендовано обробити його біостимулятором Радіфарм.

Значну роль відіграють і елементи живлення. Особливо варто врахувати, що азотні добрива до зими вносяться в незначній кількості, а фотосинтез має бути максимально активним. На перших фазах розвитку непродуктивно проводити листові підживлення, тому насіння обробляють також препаратом Валагро ЕДТА Мікс 5.

Радіфарм та Валагро ЕДТА сумісні між собою та з пестицидами. Норма витрати – по 250 мл кожного на тонну насіння.

біостимулятор

Ця бакова суміш актуальна і для ярих культур. Та головне пам’ятати, що біостимулятори є допоміжним механізмом. Вони не здатні виправити всіх наших помилок, а лише згладити їх наслідки. Біостимулятор – це жива вода, яка активізує певні корисні процеси в рослині. Цим вони і відрізняються, адже на кожній фазі та у кожному випадку стимулювати треба щось одне. Неможливо «розкочегарити» всі обмінні процеси одразу. А тому важливо не просто внести біостимулятор, а застосувати його в правильній кількості у правильний час, відповідно до рекомендацій виробника. І тут важливо обирати того виробника, який дійсно може продемонструвати наукові досягнення, що і лягли в основу його препарату. Це і пояснює, чому біостимуляторів багато, та лише деякі стали класикою.


м. Київ, вул. Підвисоцького, 6-В
https://agrisol.ua
(050) 284-46-33
(044) 531-97-87