Корчування старих садів

4 Липня 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №42

Статьи Агротехнологии Корчування старих садів

У кожному куточку України існують сади, які вже десятками років не обробляються і, відповідно, не плодоносять. Під такими садами «гуляють» сотні тисяч гектар дуже плодючих ґрунтів по всій державі.


Здебільшого, ці землі взяті в оренду місцевими фермерськими господарствами, та як у приказці: «тяжко нести, шкода кидать». Оренда платиться щорічно, жодного прибутку, тільки збитки. Збитки для всіх: для власника, орендаря, держави. Корчування старими методами (екскаватор, бульдозер, «ватага» робітників із бензопилами) не є ефективним. Лише кілька гектар на місяць, гори коріння, яке ще треба утилізувати, ями на полі, величезні витрати на пальне і заробітну плату. І, що найголовніше, — втрата безцінного часу. Та і ніхто не гарантує, що ніде не пропустили пня, а як наслідок — обірвані корпуси плугів та культиваторів.

Приватне підприємство «Агрореммаш-Плюс» опанувало новітній метод розкорчовування старих садів. Це — мульчування. Для роботи використовуються спеціалізовані фрези Seppi Multiforst.

Корчування проходить у 2 етапи.

Етап перший:

Повалення та подрібнення дерев і чагарників над поверхнею ґрунта. Фреза валить та перемелює дерева до 25–30 см в діаметрі на щепу, залишаючи її на поверхні. Звісно, ми рекомендуємо великі дерева зрізати: все ж таки, дрова коштують грошей. А от кущі та «неліквідну деревину» раціонально залишити в полі у вигляді мульчі.

Етап другий:

Подрібнення пнів і коріння. На цьому етапі фреза заглиблюється на 20–25 см, можливо і більше, в залежності від типу ґрунту, і перемелює пні і коріння, перемішуючи всю щепу із шаром ґрунту. На цьому етапі проходить попереднє вирівнювання та прикотування катком. Суцільна обробка виключає можливість залишених пнів на всю робочу глибину.

А що потім? А потім достатньо вирівняти поле бороною і можна приступати до сіяння будь-яких культур. Щепа, що залишається в шарі ґрунту, за рік-два розкладається в органічне добриво.

В залежності від стану ділянки, продуктивність складає до 2 га за робочу зміну.

Окрім садів, можна корчувати занедбані поля, пасовиська, лісосмуги, лінії відведення ЛЕП, нафтогазопроводів.

У підсумку Ви матимете вже найближчим часом повністю готову ділянку для вирощування будь-яких культур. Мінімальні витрати коштів, часу та «нервів». І, як наслідок, — прибуток вже у наступному сезоні.

Звертайтесь до спеціалістів підприємства для детального розрахунку вартості розкорчовування. Кожна ділянка унікальна, навіть у одному саду, тому для виведення остаточного кошторису, необхідно оглянути об’єкт.

Для Вас це можливість збільшити свій земельний банк за рахунок введення в експлуатацію занедбаних земель.


АГРОРЕММАШ-ПЛЮС
25014, Україна, м. Кропивницький, вул. Заміська, 5
Тел./факс: (096) 464–73–93
Моб.: +38 (066) 955-36-93, +38 (066) 300-59-94
e-mail: ukraine.agro@gmail.com
www.agroremmash-plus.com