Генеральний директор компанії GraceAgro Дмитро Оцабрик: «Ми працюємо на благо сільгоспвиробника!»

25 октября 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №46 опубликовано в журнале: AgroONE №48

Статьи Лидер Месяца Генеральний директор компанії GraceAgro Дмитро Оцабрик: «Ми працюємо на благо сільгоспвиробника!»
GraceAgro

Ринок постачальників засобів для сільгоспвиробництва надзвичайно щільний та розмаїтий. Вітчизняні аграрії потребують не просто ЗЗР, міндобрив чи сільгосптехніки – їм потрібні комплексні ефективні рішення для гарантованого отримання нормальної рентабельності вирощування культур. Це не лише вдало підібрана лінійка продукції, але й надійна кваліфікована підтримка з боку постачальника.


Саме тому на ринку України відразу ж успішно себе зарекомендувала відносно нова, однак вже відома і потужна компанія – GraceAgro, назва якої чудово корелює із реальними результатами роботи на ринку. Адже слово «grace» означає англійською «благодать».

Компанія GraceAgro є офіційним постачальником продукції цілої низки відомих брендів. Це препарати компаній «Агрохімічні технології», «Terra Vita», Stefes, Chemische Guter AG, мікродобрива «WINCROPS», «Агротехносоюз», «Квантум».

Окрім цього, в портфелі компанії присутні насіння та препарати таких відомих брендів як Bayer, BASF, Syngenta, Limagrain, Evralis, Maisadour та ін. Також в пропозиції GraceAgro присутня техніка Veles Agro, Egritech та інших надійних виробників, зокрема, перевірена б/в техніка із США брендів Case IH та John Deere. Особливо слід акцентувати увагу на потужному напрямку постачання сільськогосподарських та автозапчастин аграріям до широкого спектру агрегатів.

GraceAgro

Засновником та генеральним директором GraceAgro є відомий у аграрних колах фахівець Дмитро Оцабрик, котрий свого часу був співвласником потужної компанії, яка займалася постачанням засобів сільгоспвиробництва по всій території України. Вийшовши з тієї компанії не з власної волі, три роки тому Дмитро Олексійович заснував нову компанію, в основу діяльності якої було покладено справжні європейські принципи. Передусім – цілковита порядність у стосунках із клієнтами.

■ Дмитре Олексійовичу, якими Ви бачите роль та місце GraceAgro на ринку України?

– Почну із того, що місія нашої компанії звучить так: «Підвищення добробуту аграріїв завдяки чесності та порядності для процвітання суспільства». Наша роль тут полягає у повноцінній підтримці сільгоспвиробників та побудові по-справжньому довірливих відвертих стосунків із ними.

■ Щиро кажучи, такий підхід імпонує багатьом керівникам аграрних господарств, які, на жаль, не завжди відчувають до себе порядне ставлення з боку постачальників? Яким чином Вам вдається цього досягти?

GraceAgro

– На порядності, як на основі бізнес-діяльності, базується політика компанії. Це означає, що аналогічні принципи впроваджено і всередині компанії, в тому числі ці вимоги перш за все стосуються співробітників GraceAgro. Ми підбираємо нових фахівців згідно двох ключових вимог: високої кваліфікації і бажання навчатися, а також елементарної ділової та людської порядності.

■ Наскільки широко розгалужена інфраструктурна мережа компанії GraceAgro сьогодні?

– Ми працюємо з клієнтами практично по всій території України. У нас є повноцінні представництва у низці регіонів. Це Миколаїв, Кропивницький, Черкаси, Львів, Вінниця, Київ, Запоріжжя, Харків… Тобто, ми активно розвиваємо мережу філій, оптимізуючи логістику поміж складами та ключовими аграрними регіонами. Наша мета – бути присутніми там, де це потрібно нашим клієнтам і забезпечити ті ефективні рішення, яких вони потребують.

■ Які рішення Ви маєте на увазі першою чергою?

– Розумієте, з одного боку очевидним є те, що погодні умови останніх років є досить примхливими і це може істотно позначитися на рентабельності рослинництва. З іншого існує чимало прикладів успішних господарств – наших клієнтів, які, незважаючи на жодні кліматичні примхи, стабільно збирають високі врожаї та отримують непогані прибутки. Головне – це правильний вибір технології, з огляду на конкретні ґрунтово-кліматичні умови, на потреби та фінансові можливості господарства. Тому особливістю GraceAgro є те, що ми не прагнемо до «продажів заради продажів».

Наша мета – реально допомогти фермеру подолати ту чи іншу проблему і отримати, зрештою, відмінний результат. Це можливо зробити у будь-якому господарстві. Головне – враховувати очевидні регіональні ґрунтово-кліматичні особливості. Не можна, як це незрідка робиться, пропонувати технологію, призначену для інтенсивного вирощування культури у Львівській області для застосування на Херсонщині якщо це, звичайно, не полив! Це просто абсурд, що спричиняє найчастіше втрату довіри з боку сільгоспвиробника.

GraceAgro

■ Вочевидь, лінійка пропозицій різних брендів компанії GraceAgro формувалася із врахуванням цієї стратегії?

– Безперечно так. Ми можемо створити дієву композицію агрономічних рішень з огляду на потреби клієнта. Причому це може бути як продукція всесвітньовідомих виробників оригінальних препаратів, так і генеричні препарати, що мають високу якість. Скажімо, засновників компанії «Агрохімічні технології» я знаю із самого почату їх роботи. Це компанія, яка реально спові­дує європейські принципи ведення бізнесу у всьому.

Тому їх продукцію, так само як продукцію деяких інших виробників  генеричних препаратів, я свідомо вніс до нашого портфелю. Ми пропонуємо сільгоспвиробникам тільки ті препарати, у якості яких я цілковито впевнений, і ніколи не порадимо того, що їм не потрібно.

■  Які бренди Ви ще можете назвати?

– Це високоякісна продукція компанії «Terra Vita», це препарати Chemische Guter AG, це мікродобрива турецького виробництва WINCROPS та усі інші продукти з нашого прайсу. Розумієте, перед тим як потрапити до нашого переліку пропозицій, кожен виробник, кожен продукт проходить ретельний аналіз з нашого боку.

Ми маємо знати, що ми пропонуємо клієнтам. І завдяки цьому завжди отримуємо належний позитивний результат на полях наших партнерів-сільгоспвиробників.

GraceAgro

■ Висока кваліфікація працівників, дотримання моральних принципів політики компанії – такі жорсткі критерії зумовлюють підвищені вимоги до підбору персоналу GraceAgro…

– Безумовно, пошук нових працівників та підготовку персоналу я вважаю одним з найбільш відповідальних та складних завдань. Ми провадимо не просто співбесіди з людьми, а всебічно вивчаємо особисті якості та навички працівників. Адже менеджер – це обличчя компанії і він повинен відповідати її високим стандартам. У нас розвинена система коучінгу, яка передбачає, що працівники проходять спеціальні тренінги з коучами. Це дає змогу не лише здобути певні навички, але й глибше усвідомити себе. В тому числі, чи відповідає ця посада твоїм здібностям та навичкам. Нові працівники працюють з коучами майже по 2 місяці поспіль. Окрім цього, я хочу наголосити на головному – в GraceAgro повинні працювати щасливі люди! У нас діє всебічна мотивація персоналу, причому не лише власне працівників, але й членів їх родин. Коли ми організовуємо закордонні преміальні поїздки для своїх працівників, то з ними разом їдуть і їхні рідні. Це справедливо, оскільки дружина/чоловік та діти наших співробітників мають також відчувати віддачу від того, як вони підтримували їх впродовж року.

■ Цікаво, нечасто доводиться зустрічати такий підхід! Наскільки важливо для Вас відчувати віддачу від своєї роботи?

– Для мене найкраща відзнака нашої діяльності, коли я бачу, що наші технології, наші зусилля, наші рекомендації дали очікувано високий результат. Коли у співпраці з нашими менеджерами сільгоспвиробникам вдалося здійснити істотний прорив у розвитку господарства чи подолати якусь агрономічну проблему. І головне – ми готові співпрацювати на довірі. Якщо у нас складаються добрі взаємини із сільгоспвиробником, ми готові запропонувати йому максимально лояльні фінансові умови. Це відкладений платіж, знижка та інші фінансові стимулювання. Ми готові увійти у становище нашого партнера, адже будуємо щирі довгострокові відносини.