Відмовитись від «лотереї в полі»: сушити по 250-300 т/добу і отримати прибуток 2 000 000 гривень

3 Травня 2017 г. опубликовано в газете: Агро1 №16

Статьи Техника Відмовитись від «лотереї в полі»: сушити по 250-300 т/добу і отримати прибуток 2 000 000 гривень

Яка кукурудза принесе Вам прибуток?

Дивне питання — бо відповідь очевидна. Тому ще більш дивним є практика залишати кукурудзу в полі до весни, бо це, нібито, дає економію на сушінні.

Але хто і коли у нас рахував цю “економію”?

ФАКТИ. «Втрати врожаю кукурудзи, залишеної в полі на зиму: дослідження Університетів штатів Вісконсин та Огайо, США».* Період спостереження: 5 років. Дані рік від року різняться, адже є багато факторів: сорти кукурудзи, дощі, об’єми снігопадів, висота кукурудзи, вітри та вилягання рослин, гризуни і т. д. Втрати урожаю були наступними: 10–38%!!! Більше, чи менше — але все одно: ВТРАТИ ВРОЖАЮ!

Найбільше падіння вологи зерна в полі спостерігалося у жовтні та листопаді. Далі цей процес сповільнювався, а навесні зерно практично НЕ втрачало вологу. Кукурудза може відносно довго і безпечно зберігатися при вологості зерна 15%. Але вологість кукурудзи в полі була далека від «ідеалу»: грудень — 22%, січень — 22%, лютий — 20%. При збиранні навесні сніг при контакті з механізмами комбайнів нагрівався, — і частина талої води попадала в зерно.

Ще один мінус збирання кукурудзи навесні: ущільнення технікою промерзлого грунту, нерівномірне розподілення вологих пожнивних залишків, що створювало проблеми з обробітком полів та при посіві культури-наступника.

Дослідження також показали:

Якщо кукурудза буде знаходитися в полі, коли температури опустяться до +6°С і нижче це, навпаки, може підвищити вологість зерна (збільшується вологість повітря) і це підвищує вірогідність зараження кукурудзи грибками, більшість яких НЕ боїться морозів! Вони активно розвиваються і виробляють дуже небезпечні речовини — мікотоксини. Таку зібрану навесні кукурудзу продати неможливо. І залишити в господарстві для згодовування тваринам НЕ можна. Мікотоксини дуже токсичні для тварин, особливо для свиней. До того ж, грибки, що залишаться на полі після такої кукурудзи, вражають кореневу систему соєвих бобів.

ВИСНОВКИ: Так, бувають роки, коли залишена в полі кукурудза відносно успішно переживає зиму і фермер не зазнає збитків. Але це — ЗАВЖДИ лотерея. Тому ті ж американські спеціалісти рекомендують: не хочете сушити кукурудзу — оформлюйте страхування врожаю. Платіть: як не за сушіння, так за страховку. І при цьому ж будьте готові до того, що коли на ринку складуться вигідні ціни для продажу кукурудзи, Ви не будете готові її продати і отримати максимальний прибуток. Бо ця кукурудза буде ще в полі і невідомої якості. Недарма ж кажуть “Не той урожай, що в полі, а той, що в коморі”!

ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ. НЕ грати в цю «лотерею» із урожаєм в полі, не бути тим «скупим, що платить двічі», — і сушити кукурудзу. При цьому обрати високопродуктивні сушарки, що мають високу якість і добру репутацію.

З ВІДГУКІВ УКРАЇНСЬКИХ ГОСПОДАРІВ:

ТОВ «ВолиньАгроХолдинг», Волинська обл.:

— Придбали зерносушарку СЗМ‑16. Вартість комплексу з норіями, транспортерами та монтажем в 2,5 рази менша аналогічного американського обладнання. Сушимо кукурудзу по 250–300 т/добу і здаємо її за максимальною ціною.

Харьківська обл., Коломацький р-н, с. Дмитровка, ФГ «Кисівське». Голова: Микола Володимирович:

— Замовив сушарку СЗМ‑16 на рідкому паливі у вересні, бо побачив, що в цьому сезоні без сушарки не обійтися, — і я не помилився. Коли робили фундамент під сушарку, вже були перші морози і я переживав: чи встигнуть зробити монтаж. Монтаж зайняв 10 днів. Почали працювати в листопаді, за місяць пересушили все, закінчили в грудні. Новий рік зустрічав спокійно, бо урожай в коморі, хоча у людей багато кукурудзи ще не убрано й досі. Із «ЗавАгроТех» працюю не перший раз: вони мені робили реконструкцію ЗАВа. Можу їх порекомендувати будь-кому, хлопці — професіонали.

Полтавська обл., Чутівський р-н, с. Рябківка, ПСП “Обрій”. Керуючий відділком Сергій Вікторович:

— У нас велике господарство. Сушарки в нас вже були дві: шахтного типу, на дровах. Раніше процес сушки займав у нас не менше 3 місяців і сушили ми кукурудзу аж до січня. В 2016 р. замовили 2 сушарки СЗМ‑10 на пічному паливі. Продуктивність сушарок, які у нас були, і яку ми брали у “ЗавАгроТех” — були задекларовані виробниками як однакові. Але на сушарці СЗМ від “ЗавАгроТех” ми сушили до 200 т/добу, тоді як шахтна сушарка (іншого виробника) більше як 40 т/добу не видавала. Це тому, що сушарка СЗМ‑10 працює потоком, а на шахтній ми сушили порціями. В цьому році ми пересушили лише за півтора місяця 7000 т кукурудзи! В листопаді мивже закінчили сушку і поклали урожай в склади. Це перший рік, коли ми не сушили взимку. Собівартість сушки на пічному паливі приблизно така ж, як і при сушці на дровах. Сушарками СЗМ ми задоволені, та і якість сервісу висока. Операторів навчили працювати, приїздили і допомагали нам, постійно дзвонили: цікавилися як у нас справи, як все працює. Пропрацювавши із «ЗавАгроТех», я зрозумів, що виробник поруч, завжди в потрібний момент приїде сервісна служба. Це дуже важливо, коли в гарячий сезон обладнання працює «як годинник».

ТОВ «Володарка-Комбікорм»:

— На свої газові зерносушарки встановили теплогенератори від «ЗавАгроТех»: на зерновідходах, трісці, пелетах. За рік ефект від впровадження установки склав близько 2 000 000 гривень і вона окупилася лише за 1 рік. Від газу відмовилися зовсім.


ДОВІДКА. ЗЕРНОСУШАРКИ СЗМ:

  • заводська якість;
  • призначені для сушіння зерна різних культур будь-якого ступеня вологості;
  • комплектуються італійськими пальниками ЕсоFlam та мотор-редукторами Bonfiglioli;
  • економні і “всеїдні”. Окрім роботи на газу, можуть бути укомплектовані теплогенератором на альтернативному пальному: дрова, солома, лушпиння, полова, щепа, брикети, пелети, пічне піролизне пальне і т. д. В порівнянні із газом економія може бути 4-кратною!
  • модульного типу, 6–50 т/г., що дозволяє легко збільшувати продуктивність;
  • окупаються за один сезон!

ПРО ВИРОБНИКА: “ЗавАгроТех” (“З-д агропромислових технологій”) виробляє:

  • Зерносушарки СЗМ
  • Самопливи зернові, клапани перекидні
  • Норії
  • Транспортери шкребкові
  • Бункери для зерна
  • Реконструкція зерноочисних комплексів.

ТОВ "ЗавАгроТех"
Тел.: (050) 305–05–98, (099) 750–24–92, (057) 731–51–35.
E-mail: Andreev-andrey@rumbler.ru
www.zavagrotech.com