Міланіт – руйнівна сила проти хвороб зернових культур

3 Травня 2017 г. опубликовано в газете: Агро1 №16

Статьи Химия и жизнь Міланіт – руйнівна сила проти хвороб зернових культур

Вирощування зернових в Україні є стратегічною галуззю в агропромисловому комплексі, що забезпечує як продовольчу безпеку в середині країни, так і експортні можливості за її межами. За останні десять років обсяги виробництва зерна зросли із 38 до 63 млн. тонн., а рівень експорту – з 9 до 39 млн. тонн. Разом з тим, ефективність вирощування є недостатньо високою. Зростання відбувається здебільшого за рахунок розширення посівних площ, а середній рівень урожайності вирощуваних культур залишається досить низьким. Не використаним залишається потенціал продуктивності, закладений у рослині, розкриття якого для сучасних сортів є неможливим за обмеженого використання факторів інтенсифікації (засобів захисту рослин, мінеральних добрив та ін.). Сільгоспвиробники часто недооцінюють важливість захисту культур від хвороб, роблячи основний акцент лише на знищенні бур’янів та шкідників. Проте, таке ставлення до даного питання є помилковим. Так, щорічні втрати зерна від хвороб становлять від 12 до 18% потенційного врожаю, а у роки епіфітотій – 25-50% і більше. Також важливим є зниження якості врожаю при ураженні хворобами, адже забруднення його мікотоксинами значно зменшує якісні показники зерна та підлягає суворому контролю під час його реалізації та переробки.

Погодні умови осінньо-зимового періоду 2016-2017 років виявилися досить сприятливими для розвитку та перезимівлі великої кількості інфекцій. Тому у цьому році слід очікувати повсюдного поширення таких хвороб як борошниста роса, іржа різних видів, септоріоз листя, фузаріоз. А у південних регіонах країни, враховуючи запаси інфекцій, також можливий розвиток гельмінтоспоріозу в посівах ячменю від помірного до епіфітотійного, що, в свою чергу, призведе до значних недоборів урожаю та погіршення його якісних показників.

За такого фітосанітарного стану проблема захисту зернових культур постає надзвичайно нагально. І вирішення її має бути спрямоване на запобігання масового розвитку хвороб та їх швидкого обмеження до економічного рівня шкідливості. Якщо раніше сільгоспвиробники проводили лише одноразовий обробіток посівів, то в сучасних умовах проблему захисту зернових можна вирішити лише за рахунок дво- чи навіть триразового застосування фунгіцидів.

Сьогодні ринок засобів захисту рослин може запропонувати велику кількість препаратів для захисту зернових культур, проте не всі вони здатні забезпечити надійний довготривалий контроль проти більшості хвороб. Саме тому для ефективного захисту зернових культур від борошнистої роси, бурої та жовтої іржі, септоріозу, різних видів плямистості, снігової плісняви, фузаріозу та гельмінтоспоріозу, компанія «Нопосон-Агро» пропонує фунгіцид Міланіт.

Даний препарат, завдяки поєднанню у собі двох діючих речовин класу триазолів – пропіконазолу (150 г/л) та тріадимефону (150 г/л), виявляє як захисну, так і лікувально-імунізуючу дію, забезпечує більш ефективний та тривалий захист посівів від основних хвороб зернових, має дуже чітко виражений «стоп-ефект», запобігає появі резистентності у патогенів та є не токсичним для людей та тварин. Пропіконазол, що входить до складу препарату Міланіт є системним фунгіцидом широкого спектру дії проти недосконалих грибів (базидіоміцети, аскоміцети, дейтероміцети).

Проникаючи через листя та стебла, він розповсюджується по всій рослині, припиняє розвиток патогена за рахунок інгібування біосинтезу ергостерину у клітинних мембранах грибів та пригнічує у них спороутворення. Крім того, пропіконазол проявляє рістрегулюючу дію на оброблених рослинах, підвищує інтенсивність фотосинтезу прапорцевого листка озимої пшениці та затримує процеси старіння рослин. Препарат швидко потрапляє у рослину, завдяки чому забезпечується висока стійкість до дощу та надійний захист молодого приросту.

Відмінною особливістю тріадимефону (другого компоненту препарату) є те, що він блокує процес ферментації у клітинах грибів. Загибель патогена відбувається ще на стадії формування апресорій, гасторій та везикул.

Препарат Міланіт є надзвичайно пластичним до зміни погодних умов та не знижує свою ефективність навіть за підвищених температур та високого рівня вологості повітря. Тривалість захисної дії Міланіту від 3 до 6 тижнів за умови застосування в оптимальних концентраціях, що дозволяє захистити рослини у період критичного розвитку хвороб, а застосовуючи препарат під час інкубування хвороби, можна повністю пригнітити її розвиток та спороношення. Рекомендована норма застосування препарату для пшениці озимої та ярої становить 0,5-0,7 л/га, а для ячменю озимого та ярого – 0,4-0,5 л/га. Такі низькі норми забезпечують значну економічність та високий рівень рентабельності у використанні.

У 2016 році на Півдні України, де виробництво зернових є основною спеціалізацією господарств, були проведені виробничі випробування по ефективності дії фунгіциду Міланіт у ФГ «Балкани» Саратського району Одеської області. За результатами яких було встановлено, що застосування препарату Міланіт забезпечило формування рівня урожайності ячменю озимого сорту Луран на рівні 75,0 ц/га, що на 7,0-15,0 ц/га більше порівняно із ділянками, обробленими схожими препаратами інших виробників. Також було відмічено зростання класу зерна пшениці озимої з 3-го до 1-2 та підвищення якісних показників (масова частка протеїну зростала на 1,9-2,4%, кількість клейковини – на 4,3-6,5%, а її якість – на 11,3-19,6 ІДК) у порівнянні із зразками, обробленими конкурентними продуктами.

Тому на сьогодні можна впевнено говорити, що препарат Міланіт є чудовим помічником для агронома при захисті зернових культур від снігової плісняви, борошнистої роси, різних видів іржі, септоріозу, фузаріозу та гельмінтоспоріозу, який забезпечує відмінний результат з пролонгованою дією.

Кандидат с.-г. наук, науковий консультант компанії
"НОПОСОН-АГРО" Галина Павленко


Тел.: +38 (067) 313 60 43
E-mail: www.noposion.com.ua