СІЄМО КРАЩЕ!!! З СИСТЕМОЮ КОНТРОЛЮ «RECORD»

4 июня 2018 г. опубликовано в газете: Агро1 №29

Статьи Агротехнологии СІЄМО КРАЩЕ!!! З СИСТЕМОЮ КОНТРОЛЮ «RECORD»
«RECORD»

Враховуючи зростаючу вартість насіння, палива, ЗЗР, виникає необхідність відповідальніше відноситись до якості процесу посіву, використовуючи при цьому всі новітні розробки і технології, у т.ч. системи контролю висіву.


Чи потрібна система?

Якою вона має бути?

На ці питання ми шукали відповідь.

— Раніше доводилося зупинятися і перевіряти роботу сівалки в кінці поля шляхом просипання зерна через сошники. Це забирає час, сили, а головне — не виявляє часткового забивання насіннєпроводів і зменшення норми висіву. Особливо часто сошники сівалки GASPARDO CORONA засмічувалися при сівбі ячменю, — розповідає Андрій Ярославович Великий, керуючий ТОВ «Вам Агро» (Львівська обл.).

Аналогічні проблеми виникають і в інших господарствах!

За словами керівника ФГ «Деметра К» Юрія Миколайовича Крохмаля (Миколаївська обл.), засмічення сошників при сівбі і зернових, і просапних культур є серйозною проблемою, про наслідки якої дізнаєшся вже після отримання сходів.

— Гарним рішенням стало обладнання наших сівалок (просапної SPM-8 і зернової SZM NIKA-4М) сучасними вітчизняними системами контролю висіву СКВ «RECORD». Під час роботи, отримуючи інформацію про поточний стан висіву, швидко виявляємо проблему і усуваємо її, – пояснює Юрій Миколайович.

СКВ «RECORD» розроблена в Україні — херсонським підприємством ТОВ «Трак». Компанія пропонує системи контролю висіву для просапних і для зернових сівалок вітчизняних та іноземних виробників.

«RECORD»Як саме працюють системи:

СКВ «RECORD» на зернових сівалках контролює інтенсивність потоку висіву по кожному насіннєпроводу й при відхиленні (на 10-15%) виводить на екран аварійне повідомлення. Крім того, відображається засіяна площа; йде контроль: числа обертів вентилятора, швидкості агрегату, рівня насіння і добрив в бункерах.

— Скажімо так, іноземні системи, що присутні на ринку, коштують приблизно в 3-4 рази дорожче. До того ж, вони не забезпечують достатню якість контролю висіву і функціонал, доступний в СКВ «RECORD». Ми часто висіваємо досить велику норму насіння зернових (до 340 кг/га), що призводить до забивання насіннєпроводів, і «RECORD» справляється на відмінно, – стверджує Андрій Ярославович з ТОВ «Вам Агро».

СКВ «RECORD» на просапних сівалках, крім спрощеного режиму «сіє чи не сіє», має цілий набір важливих функцій:

  • відображення поточної «норми висіву» в перерахунку на погонний метр і на гектар;
  • визначення «двійників» і «пропусків»;
  • підрахунок кількості висіяних насінин поштучно по кожній секції і сівалці в цілому;
  • вимір засіяної площі;
  • розподіл насіння по кожному ряду (відстань між насінинами);
  • швидкість роботи посівного агрегату;
  • збереження даних роботи у пам’яті системи.

Датчик висіву контролює всю зону прольоту, не створюючи перешкод для насіння. Оптичні елементи датчика рахують тільки насіння, пропускаючи сторонні часточки землі, піску і т.п. за розміром менші, ніж насінина, завдяки застосуванню змінюваної «чутливості» датчиків висіву. Управління системою відбувається натисканням символів на сенсорному 7-ми дюймовому екрані в міцному металевому корпусі.

«RECORD»Керівник ФГ «Тєтєрєв» (Запорізька обл.) Віктор Віталійович Тєтєрєв більше 10 років використовував різні системи контролю висіву. Однак, серед них він в кращу сторону виділяє розробку ТОВ «Трак» – СКВ «RECORD».

— Тут все продумано і доступно для механізатора. Великий екран, на якому видно, як сіє сівалка — система контролю відразу ж вказує на відхилення від встановлених параметрів висіву. Мені не потрібно перебувати поруч і контролювати роботу механізатора. Як керівник, я повністю спокійний і в будь-який момент можу перевірити показники якості посіву, збережені в пам’яті системи (10 полів до 500 га кожне). Тому системами «RECORD» я самостійно обладнав сівалки: GASPARDO SP 8, SZM NIKA-4М і VEGA-8. Точність і якість роботи системи контролю висіву знаходиться на найвищому рівні, — вважає Віктор Віталійович.


Відділ сервісу:
(098) 000-10-67, (050) 390-10-50
service@seeding.com.ua
м. Херсон,
Бериславське шосе, 2-В
www.seeding.com.ua
Відділ продажу: (098) 000-10-50,
(050) 324-10-50, (0552) 31-61-78
market@seeding.com.ua