Посівам озимини – комфортні умови

1 августа 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №55

СтатьиХимия и жизньПосівам озимини – комфортні умови
234

ПРАЦЮЮТЬ КОМПЛЕКСНІ ПРЕПАРАТИ ТОВ «ВИСОКИЙ ВРОЖАЙ»


Згідно з останніми висновками аграрної науки, аби послабити вплив негативних наслідків зміни клімату на рослини озимих культур потрібно забезпечити їх восени не тільки макроелементами, а й низкою мікроелементів у комплексі з біологічно активними речовинами.

Найважливішими серед елементів є:

Марганець (Mn). Внесення його восени підвищує морозо- та зимостійкість посівів, а накопичений в рослинах марганець у період літньої вегетації позитивно впливає на формування елементів врожаю та поліпшує його якість.

Мідь (Cu) поряд з підвищенням зимостійкості збільшує стійкість рослин до хвороб, активує фотосинтез та засвоєння азоту. Влітку під дією міді формуються повноцінні репродуктивні органи.

Бор (B) сприяє розвитку кореневої системи, інтенсифікує синтез хлорофілу та відіграє провідну роль у накопиченні цукрів.

Багато фізіологічних процесів в рослинах відбувається під впливом цинку (Zn), зокрема, росте імунітет та збільшується зимостійкість. В процесі весняно-літньої вегетації цинк стимулює жаро- та посухостійкість, підвищує вміст поживних речовин в урожаї.

Не тільки дотриматись, а і перевершити вказані рекомендації, принаймні за кількістю мікроелементів, дозволяє застосування восени на посівах озимих комплексних препаратів виробництва ТОВ «Високий врожай» для обробки насіння та обприскування рослин:

  • Агростим − 0,5-1,0 л на 1 тонну насіння і 1,0 л на гектар посівів.
  • Адаптофіт – 200 мл на 1 тонну насіння і 300-400 мл на гектар посівів.
  • Вегестим − 250-300 мл на 1 тонну насіння і 50-75 мл на гектар посівів.

До складу цих препаратів входять основні мікроелементи у хелатній, бор і сірка — у мінеральній формі, а до складу Агростиму ще й макроелементи: азот, фосфор та калій. Біологічно активними компонентами тут виступають збалансований комплекс речовин природного походження, зокрема фітогормони ауксинової та цитокінінової природи, синтетичні аналоги фітогормонів, солі гумінових і фульвокислот. Під дією цих сполук істотно зменшуються витрати енергії на транспорт до клітин поживних елементів як з самих препаратів, так і засвоєних з ґрунту, та збільшується стійкість рослин до хвороб.

Фази розвитку рослин, оптимальні для обприскування посівів: зернові – 4-7 листків, ріпак – 4-6 листків.

З нашого погляду, до числа наведених вище мікроелементів, що їх вважають обов’язковими до застосування під час осінньої вегетації, потрібно додати кальцій (Ca). Його раціонально використовувати при протруєнні насіння, додавши в робочий розчин наш препарат Емістим С+Са. На етапі розвитку від посіву до появи сходів кальцій інтенсифікує засвоєння поживних речовин, накопичених в зерні, а з появою сходів пришвидшує ріст надземної і кореневої систем та поліпшує структуру останньої, зокрема збільшує кількість вторинних коренів і волосків.

Для збільшення зимостійкості посівів до складу препарату Вегестим додано суміш поліетиленгліколів ПЕГ-200, ПЕГ-400 і ПЕГ-600. Потрапляючи до рослин, вони забезпечують клітини додатковим живленням і поряд з іншими біологічно активними речовинами препарату структурують їх вміст. Структурований клітинний сік має нижчу температуру замерзання, що поряд з інтенсифікацією синтезу стресових білків та накопиченням цукрів, ініційованих активними компонентами Вегестиму, обумовлює стійкість рослин до низьких температур.

Під дією активних компонентів наших препаратів глибина залягання вузла кущення у зернових збільшується на 1,0-1,5 см, в результаті чого істотно підвищується зимостійкість рослин.

Застосування препаратів ТОВ «Високий врожай» восени не тільки зберігає оптимальний стеблостій, а і на 10-15% підвищує врожайність та поліпшує якість продукції: вміст білку в пшениці зростає на 0,5-1,0%, олії в ріпаку – на 1,0-1,5%, вихід олії – на 13-18%.

Подальше застосування наших комплексних препаратів або регуляторів росту рослин у весняно-літній сезон істотно збільшує наведені цифри, зокрема, підвищення врожайності досягає 20-25%, виходу олії – 35-40%.

Не втрачайте можливості! Застосуйте наші препарати вже цього сезону.


Виробник: ТОВ «Високий врожай».
м. Київ, Харківське шосе, 50, п/в 02160
Тел./факс:(044) 292-00-86, 292-30-66, 292-30-44.
E-mail: urojai@kievweb.com.ua
Сайт: www.urojai.com.ua