Мобільні модульні зерносховища AGI/Union Iron

6 июля 2022 г. опубликовано в газете: Агро1 №78

Статьи Агротехнологии Мобільні модульні зерносховища AGI/Union Iron

Технологія зберігання зерна в модульних зерносховищах вже тривалий час успішно використовується в Північній Америці, Австралії та Південній Африці. Це надійна, зручна та недорога технологія довготривалого зберігання зерна.

Мобільні модульні зерносховища використовують майже по всьому світу. Їх можна побачити як в невеликих фермерських господарствах, так і на промислових елеваторах, в річкових та морських портах, біля залізничних терміналів.

Компанія AGI вже понад 20 років виготовляє модульні зерносховища на заводі AGI/Union Iron в США. За останні п’ять років попит на продукцію значно зріс. Це й не дивно: модульні зерносховища для багатьох малих та великих фермерських господарств є альтернативою традиційним технологіям зберігання зерна. У Північній Америці понад 30% врожаю кукурудзи зберігають в модульних зерно­сховищах (дані наведені компанією AGI).

Мобільні модульні зерносховища AGI/Union Iron мають дві форми – овальну та круглу. За обсягом зберігання зерна можуть бути від 1 000 до 100 000 т. Тривалість зберігання зерна в зерносховищах – до 6 місяців (в деяких випадках до 9 місяців).

Для розміщення модульного зерносховища підійде будь-яка рівна поверхня. Звичайно, кращим варіантом буде заасфальтований або забетонований майданчик, але настил з глини буде теж гарним рішенням. Для додаткової гідроізоляції майданчик можна застелити поліетиленовою плівкою. Монтаж складає від 2 до 5 днів в залежності від обсягу модульного зерносховища.

Модульні зерносховища відносяться до «тимчасових споруд», тому не потребують оформлення дозвільної документації.

Конструктивно модульні зерносховища складаються з декількох елементів:

 • бокові оцинковані перфоровані стінки (на вибір: 1,2 м, 1,8 м, 2,7 м);
 • система аерації, яка складається з перфорованих пластикових труб-повітроводів та осьових вентиляторів;
 • трьохшаровий тент, армований поліетиленовою сіткою, стійкий до проколів та ультрафіолетового випромінювання. Строк використання 3-4 сезони.

Для завантаження зерна в модульні зерносховища використовують мобільні транспортери (шнекові, скребкові, стрічкові). З їх допомогою формується зерновий насип необхідної висоти.

Розвантажити зерносховище можна за допомогою вакуумних та шнекових транспортерів, телескопічних та фронтальних навантажувачів з ковшем.

Принцип роботи зерносховищ AGI/Union Iron простий. Повітря, яке потрапило крізь бокові перфоровані стінки в зерносховище, проходить зернову масу та потрапляє в перфоровані труби-повітроводи та за допомогою осьових витяжних вентиляторів виводиться назовні.

У процесі роботи вентилятори «витягують» повітря із зерносховища та створюють негативний тиск у зерновій масі. Це дозволяє видалити вологу та підсушити зерно. Крім цього, під час роботи вентиляторів тент щільно прилягає до поверхні зерна та утримує його від поривів вітру.

Переваги мобільних модульних зерносховищ AGI/Union Iron:

 • придатні для зберігання будь-яких видів зернових культур;
 • простий та швидкий монтаж/демонтаж (2-5 днів);
 • не є капітальним будівництвом, тож, відповідно, не потребують оформлення дозвільної документації;
 • не потребує спеціально підготовленого майданчика для використання;
 • мобільна модульна конструкція дозволяє збільшувати або зменшувати обсяг зерносховища та переміщувати на нове місце експлуатації;
 • тривалість зберігання зерна в зерносховищі впродовж 6-9 місяців;
 • низька собівартість зберігання зерна та швидка окупність зерносховища;
 • не потребують великих щорічних капіталовкладень;
 • обладнання для завантаження та розвантаження зерносховищ – універсальне, може використовуватися для інших робіт.

Мобільні модульні зерносховища AGI/Union Iron – це надійний, зручний та недорогий варіант довготривалого зберігання зерна.

Компанія «САМПО» пропонує комплексне рішення по поставці, монтажу, запуску в експлуатацію модульних зерносховищ та зернотранспортного обладнання (мобільні шнекові, скребкові, стрічкові та вакуумні транспортери).


Компанія «САМПО» – офіційний представник AGI (Ag Growth International) в Україні.
Тел.: (066) 532-37-17, (067) 836-83-00, (044) 467-67-62 • www.mepu.com.ua