Маленька машина з великими можливостями або Як не втрачати від 3 тис. грн з га

5 Червня 2018 г. опубликовано в газете: Агро1 №33

Статьи Агротехнологии Маленька машина з великими можливостями або Як не втрачати від 3 тис. грн з га
МПП «Либідь»

Використання різних моделей подрібнювачів для соломи у валках не завжди виправдовувало себе, бо через конструктивні рішення ці знаряддя не давали потрібного результату. Однак після появи на ринку подрібнювачів УMС 170 вітчизняні аграрії змінили ставлення до цих машин – техніка довела власну потрібність та ефективність роботи у різних регіонах країни.


За підсумками роботи подрібнювачів у 2011-2017 роках в усіх областях України керівники господарств повідомили, що з придбанням подрібнювачів УМС 170 відключають ці механізми у зернозбиральних комбайнах, бо подрібнення валків соломи різних сільськогосподарських культур вони тепер виконують саме подрібнювачами соломи у валках УМС 170, виходячи з таких міркувань:

  1. Витрати палива при використанні подрібнювачів УМС 170 не перевищує, а в ряді випадків нижчі, ніж при роботі подрібнювачів комбайнів.
  2. Відключивши подрібнювачі комбайнів, господарство збільшує їх денний виробіток. За різними даними, це від 15 до 25%, що за постійної недостачі комбайнів стає актуальним. Наприклад, у жнива замість 4 комбайнів з подрібнювачами матимете роботу 5 комбайнів – без них. Комбайни використовуються тільки на збиранні і обмолоті. А це, у свою чергу, скорочує строки збирання і втрати врожаю (від 1.5%).
  3. Подрібнювачі розкидають подрібнену масу на ширину до 6,5 м, а за відгуками сільгоспвиробників, на це спроможні не всі комбайни. Отже, забезпечується рівномірний розподіл пожнивних решток на всій поверхні ґрунту.
  4. Як свідчить практика, подрібнювач за добу (годину, день) може виконати роботу 2-4 комбайнів.

Так, за даними опитування, наробіток подрібнювачів за 10 годин денного часу становив до 50 га, за сезон – до 1500 га без відмов за гарантією.

Це означає, що зменшуються щорічні витрати на ремонт зернозбиральних комбайнів, подовжується термін їх служби.

АКТУАЛЬНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ПІСЛЯЖНИВНИХ РЕШТОК

УМС 170
Система протиножів

Віддаючи солому, або, в гіршому випадку, спалюючи її, господарство втрачає мінімум 3000 грн. на гектар.

  1. Так, за розрахунками вчених, повернення у грунт незернової частини врожаю рівноцінно внесенню 82-269 кг/га аміачної селітри, 56-205 кг/га суперфосфату, 75-343 кг/га хлористого калію, 2 кг чи л/га висококонцентрованих мікродобрив в залежності від культури.

Навіть за найнижчими цінами вартість цих добрив більше 3000 грн.

Про значущість повернення післяжнивних решток до ґрунту відомий вчений Ютас Лібіх зазначав: «Поверніть грунтові те, що ви в нього взяли, або не чекайте від нього у майбутньому стільки, скільки раніше». Це один із законів землеробства – Закон повернення післяжнивних речовин до ґрунту!

  1. Хімією проблему збереження і відновлення родючості ґрунтів не вирішити.

В умовах відсутності гною та інших органічних добрив солома залишається чи не єдиним джерелом органічної речовини і гумусу, запаси якого тільки за останні 25 років знизилися від 9.5 до 50%. У той же час одна тонна подрібненої і загорнутої у ґрунт соломи еквівалентна мінімум 3.2 т напівперепрілого гною. Навіть, якщо взяти врожайність 30 ц/га зернових, це мінімум 10 т органіки вартістю 5000 грн. (при вартості гною 500 грн./т).

  1. Ізогумусовий коефіцієнт для соломи пшениці становить 0.22 (кількість гумусу, отриманого з одиниці ваги соломи). З 5 т соломи утворюється 1100 кг гумусу.

В складі соломи 40% вуглецю, присутність якого у ґрунті допомагає фіксувати 30-40 кг атмосферного азоту на гектарі.

  1. Останнім часом гостро стоїть питання браку вологи у ґрунті, а саме завдяки подрібнювачам це питання вирішується. Заробивши подрібнену солому у ґрунт, одержуємо мульчу. Тільки мульча припиняє втрату продуктивної вологи та ще й дозволяє накопичувати вологу з атмосферного повітря за рахунок конденсату, що в ній утворюється. Про це писав ще відомий вчений І. Овсінський, що надавав мульчі особливої ваги у землеробстві.
  2. Мульча захищає від вітрової і водної ерозії, від яких Україна щороку втрачає тисячі гектарів ріллі.
  3. Правильне використання соломи, як органічного добрива, дає господарству додатково 5-6 ц/га зерна.

Таким чином, використання післяжнивних решток є одним із незамінних агрозаходів на шляху до відновлення родючості ґрунтів і органічного землеробства.

ВАЖЛИВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПОДРІБНЮВАЧА УМС 170

УМС 170
Система рівних ножів

«Всеїдний» – подрібнює солому ранніх зернових культур, післяжнивні рештки гороху, ріпаку, гречки, сої, льону, люпину, рису, сорго тощо. Працює по вологих валках, що дозволяє використовувати його цілодобово.
Працює на кам’янистих ґрунтах.
І, насамкінець, дуже важливо: шляхом простої трансформації УМС 170 перетворюється у подрібнювач решток кукурудзи, соняшнику, трави, бадилля, виноградної лози, гілок товщиною до 5 см з робочими органами у вигляді молотків або Y-подібних ножів.
Таким чином, покупець отримує дві повноцінні машини в одній: подрібнювач рослинних решток у валках (найкращу, аналогів якої нема на ринку), і подрібнювач решток кукурудзи, соняшнику і т.п.
Кореспондент: Що потрібно зробити, щоб гарантовано одержати подрібнювач УMС 170 до початку сезону збирання культур?
Ігор Брагін, директор МПП «Либідь»: Подрібнювачі УМС 170 виробляються з використанням імпортних комплектуючих (редуктори, робочі органи та інше). Замовлення, наприклад, на виготовлення редукторів для подрібнювачів приймаються за три місяці, плюс час на доставку та виробництво. Тож у сезон кількість наявних машин обмежена. Тому оформляти замовлення на них потрібно якомога раніше.

Технічні характеристики подрібнювача УМС 170

Загальна ширина, м 1,9
Робоча ширина захвату, м 1,7
Ширина валка, що подрібнюється, м до 2,3
Оберти ВВП трактора, об/хв 540
Оберти ротора, об/хв 3000
Тип різальних органів Система рівних ножів
і протиножів у корпусі
Кількість ножів, шт. 64
Кількість протиножів, шт. 32
Довжина подрібненої маси, см 2-3
Ширина розкидання подрібненої маси, м до 6,5
Робоча швидкість руху по валку, км/год до 10 і більше
Продуктивнисть за годину основного часу, га до 6
Пропускна здатність, кг/с/т/год 4,4/16 – 15/50
Повнота збирання, % 97,9
Необхідна потужність трактора, к.с. від 50
Витрати палива, л/га 1,5 – 4,2
Вага, кг 450

Широкозахватный измельчитель пожнивных остатков кукурузы, подсолнечника CUNEO P 920

Мульчировщик CUNEO P 920 – профессиональный измельчитель для работы на больших площадях по измельчению вертикальных пожнивных остатков кукурузы, подсолнечника, стерни зерновых и зернобобовых, а также других культур после уборки урожая, или высокой травы и кустарников на заброшенных и необработанных землях. Измельчитель одинаково безу­пречно обрабатывает площади с растительностью от травы до кустарников диаметром до 5 см.УМС 170Данный мульчер агрегатируется с трактором на задний навесной механизм симметрично продольной оси трактора, опираясь при этом сзади на 6 опорных колёс. Измельчитель комплектуется регулируемыми защитными салазками, которые предохраняют ротор от поломки в случае наседания на грунт при эксплуатации на неровных поверхностях. Характеризуется прочной и жесткой конструкцией.
Для передвижения по дорогам общего назначения мульчер переводится в транспортное положение за счёт двух гидроцилиндров с управлением из кабины трактора.
Транспортная ширина – 3,5 м. Мульчер оснащен гидравлическими замками для надежной фиксации боковых мульчеров в вертикальном положении при транспортировке, а также гидравлической регулировкой заднего мульчера.
Роторы приводятся в движение посредством трансмиссии (от ВОМ трактора, за счет ведущего карданного вала, крутящий момент передаётся на центральный (распределительный) редуктор, дальше через три промежуточных карданных вала обороты передаются на три измельчителя). Центральный редуктор оборудован муфтой холостого хода и рассчитан на ВОМ 1000 об/мин.

Стандартная комплектация:

  • Трехточечное крепление к навеске трактора III-IV-й категории
  • Возможность работы измельчителей в плавающем положении
  • 4 карданных вала
  • Гидравлическое складывание из рабочего положения в транспортное (осуществляется механизатором из кабины трактора)
  • Рабочие органы – молотки
  •  Салазки (опорные лыжи)
  • 3 автоматических натяжителя ремней
  • Качественные защитные занавески на каждом измельчителе

Мульчер ПРР 280
измельчитель пожнивных остатков кукурузы, подсолнечника, веток в садах и лозы виноградников

ЧЕТЫРЕ года успешной работы на полях Украины. Технические характеристики на уровне ведущих производителей!

Мульчер ПРР 280 – профессиональный измельчитель для работы на больших площадях по измельчению пожнивных остатков кукурузы, подсолнечника, стерни зерновых, рапса, сои, гречихи и других растительных остатков после уборки урожая или высокой травы и кустарников на заброшенных и необработанных землях.

Технические  характеристики
Ширина захвата, м 2,8
Высота измельчаемой кукурузы, м до 3
Обороты ВОМ трактора, об/мин 540
Диаметр ротора, мм 200
Толщина стенки ротора, мм 12,5
Обороты ротора, об/мин 1620
Тип рабочих органов Молотки (ножи)
Количество рабочих органов – молотки / ножи 32 / 96
Рабочая скорость движения, км/ч до 10
Необходимая мощность трактора, л.с. от 80
Расход топлива, л/га 3-5
Вес, кг 850

 

ДМИТРО ІВАНЕНКО


Виробник МПП «Либідь». Директор Ігор Костянтинович Брагін
(050) 301-49-85, (050) 307-53-97, (067) 545-62-83, (050) 308-20-89, (0542) 787-900 (903)
www.selhozpostavka.com.ua

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: