Чому необхідно застосовувати регулятори росту рослин?

2 февраля 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №49

Статьи Химия и жизнь Чому необхідно застосовувати регулятори росту рослин?
www.imptorgservis.uaprom.net

Регулятори росту рослин — це природні або синтетичні речовини, які при винятково малих концентраціях у рослинах значно змінюють процеси їх життєдіяльності.

Коли рослина знаходиться в умовах стресу (посуха, спека, вітер, заморозки, фітотоксичність, пестицидне навантаження), вироблення власних гормонів (цитокінінів, гіберелінів, ауксинів та інш.) сильно знижується. Це призводить до ослаблення рослини вцілому, роблячи її більш чутливою до впливу хвороб, шкідників та перешкоджає засвоюванню поживних речовин.

Регулятори росту рослин грають важливу роль у підвищенні врожайності сільськогосподарських культур, поліпшенні їх якості. Досягається це за рахунок можливості управляти процесом росту і розвитку рослин, для того щоб повною мірою реалізувати їх життєвий потенціал.

Їх дія дуже багатогранна:

  • прискорюють проростання насіння;
  • стимулюють ріст кореневої системи та утворення пагонів;
  • знижують опадіння зав’язей;
  • викликають більш раннє і рясне цвітіння;
  • прискорюють вступ у фазу плодоношення;
  • підвищують стійкість до хвороб та несприятливих умов вирощування;
  • відновлюють рослини після стресів, пов’язаних із застосуванням гербіцидів (мають швидку дію на реабілітацію культури у короткий строк).

При застосуванні регуляторів росту важливо дотримуватись зазначених доз, терміну та способів застосування.

Наукою доведено, що для нормального розвитку рослинного організму важливе застосування регуляторів росту рослин з мікроелементами, які є невід’ємною частиною сучасних технологій, особливо при впровадженні нових високопродуктивних сортів і гібридів, які потребують збалансованого рівня живлення.


ПП «ВКФ «Імпторгсервіс»
(067) 633-97-87, (067) 633-62-88
imptorgservis@ukr.net
www.imptorgservis.uaprom.net