«Селекта»: Господарі Кіровоградщини рекомендують

13 января 2018 г. опубликовано в газете: Агро1 №24

СтатьиАгротехнологии«Селекта»: Господарі Кіровоградщини рекомендують
«Селекта»

Погодні умови 2017 року виявились вкрай несприятливими для більшості аграріїв України. Судіть самі: холодна весна з квітневими морозами та снігом, бездощові місяці та аномальна спека – не кожна культура витримає таке випробування, особливо така вибаглива культура як кукурудза.

Зважаючи на такі погодні негаразди, отримати гарний врожай кукурудзи у більшості випадків виявляється просто неможливим. Проте, з таким твердженням не згодні аграрії, які обрали посівний матеріал від насіннєвої компанії «Селекта», що забезпечило їм отримання гарного врожаю в умовах непростого року.

Своїм позитивним досвідом вирощування гібридів кукурудзи компанії «Селекта» діляться господарі Кіровоградщини.


Середа Олег Анатолійович,
С(Ф)Г «Середа» (Кіровоградська обл., Компаніївський р-н)

З доробком компанії «Селекта» я знайомий вже не перший рік. Серед всього різноманіття гібридів кукурудзи вказаної фірми у 2017 році я зупинився на гібридах Полтава та Лювена. Особливу увагу хочу звернути на холодостійкий, посухо- та жаростійкий гібрид Полтава, який особливо добре у 2017 році витримав холодну весну та практично бездощове літо, сформувавши в таких вкрай несприятливих погодних умовах врожай вдвічі більший, ніж гібриди імпортної селекції. І, зважаючи на рекомендацію авторів цього гібриду, я на власному досвіді впевнився у тому, що ідеальна густота для цього гібриду становить 3,5–4 шт/м і саме вказана густота забезпечує ту врожайність, яку обіцяє компанія «Селекта». На мою думку, вказаний гібрид чудово підходить для Кіровоградського регіону.

До того ж, цього року мною було закладено демопосіви 10 гібридів кукурудзи вищевказаної фірми: Корунд, МЕЛ 272 МВ, Лювена, Талан, Кредо, Полтава, Орлан, Серенада, ТАР 349 МВ, Легенда. Серед вказаних гібридів, на мій погляд, особливу увагу заслуговують гібриди Корунд та Кредо, які лідирують за вологовіддачею та гібриди Серенада та Легенда, що мають найбільші качани.

«Селекта»

Знову ж таки, хочу зауважити (і це не тільки моя думка, а й думка моїх сусідів-товаровиробників): гібриди кукурудзи компанії «Селекта» не тільки знаходяться на рівні з гібридами кукурудзи імпортної селекції, а й в більшості випадків показують себе значно кращє останніх, в першу чергу через адаптованість їх до умов вирощування українського товаровиробника.

Фірма «Селекта» поєднала у собі не тільки високу якість насіння, яке в умовах сучасної аномальної української посухи повністю забезпечує моєму господарству отримання гарних врожаїв, а й розумну цінову політику, яка дає змогу купувати насіннєвий матеріал та мати високі прибутки. Гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» — це ідеальне поєднання ціни та якості.

Федоров Сергій Володимирович,
одноосібник (Кіровоградська обл., Компаніївський р-н)

В сільському господарстві я працюю вже десятий рік, сію соняшник та кукурудзу. З селекцією ТОВ НВКФ «Селекта» знайомий третій рік і хочу сказати, що гібридами кукурудзи вказаної фірми я дуже задоволений. Так, за сприяння регіонального представника ТОВ НВКФ «Селекта» в Кіровоградській області Зайцева Руслана я вирощую на сьогоднішній день гібрид кукурудзи Полтава. Якщо коротко про Полтаву — високоврожайний гібрид, який витримує як посуху, так і холод та стабільно рік в рік дає мені гарний врожай. Полтава має один, а подекуди і два, великі качани і ціна на насіння дуже приваблива, що ставить доречне питання: навіщо платити більше?

З власного досвіду вважаю, що гібриди кукурудзи ТОВ «Селекта» — ідеальний вибір сучасного господаря, оскільки вони витримують не тільки українську спеку, а й несприятливу економічну ситуацію в країні, поєднуючи в собі адекватну ціну та високу якість насіннєвого матеріалу.


Савчук Володимир Федорович,
одноосібник (Кіровоградська область, Компаніївський р-н)

«Селекта»

Сільським господарством я займаюсь не мало й небагато — 15 років. Серед культур, які я вирощую є пшениця, ячмінь, соняшник, і, звичайно, кукурудза. І хоча на сьогоднішній день в обробітку у мене знаходиться небагато землі, кукурудза займає 50% всіх посівів, тому отримання гарного врожаю кукурудзи для мене є вкрай важливим.

За весь час господарювання спробував насіння кукурудзи різних насіннєвих компаній — як іноземних, так й українських. Останні роки використовував виключно гібриди кукурудзи іноземної селекції, проте залишився ними незадоволеним, оскільки вони не витримують посуху та тривалу відсутність дощів, одним словом — потребують умов, які все рідше можна зустріти в нашій зоні. Все це змусило мене звернути увагу на ті гібриди кукурудзи, які витримують весь спектр погодних негараздів — від холодів до спеки.

За порадою Зайцева Руслана (прим. — регіональний представник ТОВ НВКФ «Селекта» у Кіровоградській області) у 2017 році я познайомився з гібридом кукурудзи української фірми «Селекта» — Лювена (ФАО 260), який дав врожай 65 ц/га (!!!!) і яким я залишився дуже задоволений.

Вказаний гібрид сподобався тим, що витримав весняні холоди, потім відсутність дощу протягом двох місяців (!!!) і спеку, яка так допікала цього року. Попри неймовірно складні умови гібрид кукурудзи компанії Селекта дав можливість отримати повністю виповнений качан, який забезпечив мені гарний врожай та високі прибутки.

З огляду на власний досвід, раджу іншим товаровиробникам продукцію компанії «Селекта», яка не тільки забезпечує нас, товаровиробників, якісним насінням, а ще й є доступною по ціновій політиці, що дає змогу у порівнянні з дорогими гібридами кукурудзи іноземної селекції, спрямувати кошти на добрива та гербіциди й отримати гарний врожай.


Мельник Тарас Віталійович,
комерційний директор ТОВ НВКФ «Селекта».
тел.: +38 (050) 361-66-65
www.selekta.com.ua