Насіння соняшнику від виробника — запорука високого врожаю

20 апреля 2017 г. опубликовано в газете: Агро1 №11

Статьи Агротехнологии Насіння соняшнику від виробника — запорука високого врожаю
Насіння

Створивши своє перше власне підприємство ще у 2002 році, за мету було поставлене завдання забезпечити вітчизняних сільгоспвиробників високоякісним насінням високопродуктивних сортів та гібридів. Наш розвиток послідовно пройшов етапи: посередництво – купівля-продаж насіння інших виробників – продаж власно вирощеного насіння першого покоління – створення власного насіннєвого заводу. За ці роки ми на власному прикладі переконались, що тільки створення вертикально інтегрованого підприємства може виключити всі негативні наслідки недоотримання врожаю сільгоспвиробниками, включаючи і нас. На теперішній час ми поки не маємо власних гібридів соняшнику, тому розмножуємо насіння інших селекціонерів. Під час свого вибору ми зупинили увагу на селекціонерах Селекційно-генетичного інституту, в рамках якого були створені перші гібриди соняшнику у Радянському Союзі. За всі роки існування нашого підприємства виробники гідно оцінили гібриди одеської селекції.

  • По-перше, всі гібриди мають надзвичайно високу посухостійкість та жаростійкість. А це головний обмежувальний фактор отримання урожаю в Україні. Крім того, хочу звернути увагу, що посуха в нашій країні відрізняється від посухи в інших країнах. Висновок, як говориться, напрошується сам.
  • По-друге, всі гібриді мають високу олійність та виповненість насіння. Всі наші партнери відмічають, що в усі роки отримане насіння з товарних посівів було важке, а олійність вища, ніж у сусідів. Зараз, коли переробні підприємства олійно-жирової галузі приймають соняшник з урахуванням олійності, вихід олії з гектару – це важливий показник, який потрібно враховувати сільгосптоваровиробникам.
  • По-третє, одеські селекціонери, мабуть єдині в Україні, які по-справжньому працюють над проблемою стійкості гібридів до вовчка.

Я, наприклад, далеко не один раз на власні очі бачив, як гібриди відомих селекційних установ, які пропонуються як стійкі до всіх відомих і невідомих рас вовчка, насправді уражаються вовчком набагато більше, ніж гібриди одеської селекції. А на одному семінарі ми якось зайшли глибше у демонстраційний посів стійкого до вовчка іноземного гібрида, та виявили купу вирваних рослин вовчка та поруч рукавички.


  • Та, в четверте, потенціал продуктивності гібридів одеської селекції зовсім не поступається найкращим іноземним гібридам. Про це свідчить хоча б той факт, що на демонстраційні посіви іноземні компанії намагаються не брати одеську селекцію, яка стала зовсім незручна для порівняння. У 2016 році, мабуть найперше за всі роки, нам вдалося зробити насіннєві ділянки майже з 100% типовістю та стерильністю, не в останню чергу завдяки контролю та допомозі одного з авторів гібридів Ганжело Миколи Григоровича.

Пропонуємо Вам до реалізації найкраще насіння одеських гібридів, яке стане запорукою отримання високого врожаю у 2017 році.

Насіння

Директор ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» - Гостєв Євген Юрійович


Тел.: 067-531-02-67, 050-401-95-04