Як показав себе Rubin

3 Жовтня 2019 г. опубликовано в журнале: AgroONE №47

Статьи Агротехнологии Як показав себе Rubin
Rubin

Як українські аграрії оцінюють власний досвід експлуатації короткої дискової борони LEMKEN Rubin 12


Ґрунтообробні агрегати LEMKEN не потребують додаткових рекомендацій, оскільки вони успішно працюють на українських полях протягом багатьох років. Це в повній мірі відноситься і до нової, але вже добре себе зарекомендувавшої короткої дискової борони Rubin 12, яка оснащена двома рядами дисків, виготовлених з надміцного сталевого сплаву. Як найкраще використовувати Rubin 12 в роботі, і які особливості його експлуатації, нам розповіли головні інженери двох великих господарств, розташованих в Хмельницькій і Дніпропетровській областях.

Головний інженер ТОВ «Оболонь Агро» Анатолій Васильович:

«Працюємо з Rubіn по всіх культурах, використовуючи в якості як основного, так і передпосівного ґрунтообробного агрегату»

ТОВ «Оболонь Агро» розташоване в смт Чемерівці Хмельницької області. В обробці тут приблизно 13 тисяч гектар, на яких вирощуються як традиційні для України, так і нішеві культури, такі, наприклад, як льон і гарбуз. Зрозуміло, на таких площах потрібні не просто хороші, але буквально наднадійні і надпродуктивні агрегати, які дозволяють здійснити необхідні польові операції в оптимальні агрономічні терміни.

– Ми придбали дискову борону Rubin 12 з 6-метровим захватом більше двох років тому. Ця покупка була невипадковою, оскільки ми вже багато років використовуємо техніку LEMKEN. Це в першу чергу сівалки Solitair і плуги EuroDiamant. Нарікань до якості роботи і надійності – «нуль». Відповідно, орієнтувалися на те, що нова дискова борона Lemken теж зарекомендує себе на «відмінно». І, забігаючи наперед, скажу, що не прогадали, – розповідає головний інженер господарства Анатолій Васильович.

Слід зазначити, що на полях ТОВ «Оболонь Агро» в цьому, та й не тільки в цьому році, збирають досить вражаючі врожаї, навіть з урахуванням несприятливих погодних умов. Скажімо, озимі пшениця і ячмінь дали по 70 і більше центнерів з гектара. Швидше за все, настільки хороший результат – це частково заслуга і короткої дискової борони Rubin 12, так само як і ефективного її використання в господарстві.

– Ми використовуємо цей агрегат для виконання різних завдань. Це основна обробка ґрунту на глибину до 15 см, лущення стерні, і, також, передпосівна обробка. Борона показала себе просто відмінно. У нас є сівалка LEMKEN Solitair з System-Kompaktor, і після того, як пройшли по стерні Rubin, вже можна сіяти. Єдиний нюанс – необхідно якісне подрібнення стебел кукурудзи під час збору врожаю, – акцентує увагу Анатолій Васильович.

На його думку, агрегат дозволяє чітко планувати роботу агрономів в господарстві, завдяки своїй продуктивності і міцності конструкції.

– Вона «зробила» у нас, я думаю, вже не менше 6 тисяч гектар. Запускаємо її в поле по всіх культурах, і на всі поля – туди, де це потрібно на даний момент. Зрозуміло, що на надто сухому або надто вологому ґрунті ми не працюємо. Нормальна продуктивність за денну зміну – приблизно під 100 гектар. Агрегатуємо Rubin 12 з тракторами до 380 к.с. Витрату палива окремо не заміряв, але за моїми відчуттями вона помірна, – стверджує головний інженер ТОВ «Оболонь Агро».

Сильна сторона всіх без винятку агрегатів LEMKEN – довговічність і міцність робочих органів.

– Тут до сих пір стоять рідні диски. Зрозуміло, що вони вже мають певну ступінь зносу, але поки їх міняти не потрібно. За весь час ми провели заміну тільки одного диска, причому компанія-продавець поміняла нам його безкоштовно, без питань. Загалом, я вважаю, що придбання таких надійних агрегатів себе з часом обов’язково окупає, – каже Анатолій Васильович.

Головний інженер ТОВ «Любимівка» Андрій Бабенко:

«Диски на Rubin ми поки змінювати не будемо!»

Дискова борона LEMKEN Rubin 12 з 6-метровим захватом за два роки «зробила» в ТОВ «Любимівка» (Дніпропетровська область) вже майже 4000 га, забезпечивши стабільно високу якість роботи.

Що таке складні умови для обробки ґрунту в зоні Українського Степу – особливо пояснювати не варто. Ґрунти у нас важкі, опадів мало, тому для стерньових і основного обробітку нам був потрібен агрегат, що володіє підвищеними характеристиками надійності і, зрозуміло, якості виконання польових задач. Вибирали ми дискову борону по самому об’єктивному критерію – відгукам колег, і в результаті зрозуміли, що нам потрібен саме LEMKEN Rubin 12, – зізнається головний інженер ТОВ «Любимівка» Андрій Бабенко.