Ін’єкційний метод підживлення

2 Січня 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №48

Статьи Агротехнологии Ін’єкційний метод підживлення

Рідкі мінеральні добрива вже довели свої переваги перед гранульованими, а саме – пролонговану дію та максимальне засвоєння діючої речовини. Тож виникає питання: а як максимально ефективно використовувати рідкі мінеральні добрива?

Говорячи про причини переходу на внутрішньоґрунтові добрива, агрономи і фермери найчастіше відзначають наступні важливі фактори: рідка форма добрив найбільш доступна для рослин, особливо в посуху; концентрація діючої речовини в таких добривах вище, ніж в гранульованих, в той час як вартість продукту нижче. Крім того, консистенція рідких внутрішньоґрунтових добрив дозволяє швидко готувати бакові суміші з відсутніми елементами в залежності від вегетації. Завдяки відповідно перерахованим потребам, внутрішньоґрунтові добрива стають незамінним продуктом, як у великих, так і в приватних рослинницьких господарствах, економія на добривах може бути 50-60% у порівнянні з поверхневим внесенням.

Для цього був розроблений ін’єкційний метод підживлення рослин.

Принцип роботи: ін’єкційні колеса забезпечені порожнистими голками з твердих сплавів і через ін’єкційну голку рідке добриво впорскується в ґрунт на глибину 6 см. На кожному колесі є 12 голок. Відстань між точками ін’єкції становить 13 см, відстань між рядами – 25 см.

Голка працює за принципом форсунки: через вбудовані клапани у ступиці ін’єкційного колеса видавлюється в ґрунт під тиском 3-6 бар певна доза добрив в залежності від швидкості і передбаченої норми внесення.

Ця доза живить рослину безпосередньо через коріння, які протягом усього вегетаційного періоду засвоюють потрібні речовини відповідно до вимоги зростання.

Переваги ін’єкційного колеса:

– Внесення рідких мінеральних добрив в ґрунт або кореневі підживлення дозволяє значно підвищити їх ефективність, особливо під час посухи. У такого ефекту є ряд науково підтверджених причин.

– Рідкі добрива легко досягають коренів, посилюючи ріст кореневої системи, що покращує засвоєння інших поживних речовин і мікроелементів і більш міцне стебло.

– Можливість використання інших поживних речовин (сірка, фосфат, вуглець та ін.).

– Більший період для внесення добрива, скорочення пікових навантажень. Кращий результат засвоєння в посуху.

–  Зменшення ймовірності хімічного опіку, навіть при високих дозах (у порівнянні з листовим підживленням), ніякого надлишку поживних речовин.

– Значно менше втрати ДР у порівнянні з поверхневим внесенням, що дозволяє скоротити норму внесеного добрива на 20-40%.

– Можливість внесення точної кількості добрив при високих дозах.

– Зниження виробничих витрат на зберігання, доставку на поле, заправку.

– Пролонгована дія за рахунок утворення капсули, яка поступово віддає поживні речовини.

ПП «Агрореммаш-Плюс» презентує ін’єкційний підживлювач власного виробництва. Навісний агрегат з робочою шириною 3 м та ємністю 600 л. Також для замовлення доступні навісні та причепні моделі з робочою шириною 1-12 м та ємностями до 3000 л.


м. Кропивницький, вул. Заміська, 5
тел.: +38 (066) 955-36-93, +38 (096) 464-73-93
e-mail: ukraine.agro@gmail.com
www.agroremmash-plus.com