Зеленський підписав закон про зниження ПДВ на агропродукцію

Новости Законодательство Зеленський підписав закон про зниження ПДВ на агропродукцію
ПДВ

Добавлено:


Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» № 1115-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу Президента.

Як зазначається, документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції, зокрема: великої рогатої худоби, свиней, молока незбираного, пшениці та жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, цукрових буряків, насіння льону, свиріпи або ріпаку, соняшнику та інших олійних культур.

«Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.

Також реалізація норм закону знизить мотивацію платників податку до оптимізації податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, що зменшить втрати бюджету та сприятиме детінізації у сфері аграрного виробництва», — додають в Офісі Президента.

Для довідки: українські експерти критикували цей законопроект через неможливість усунути податкові скрутки. Молочні виробники заявили, що закон призведе до зростання собівартості продукції, і цю різницю повинен буде сплатити покупець. Крім того держбюджет недоотримає близько 5,5 млрд грн.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы