Уряд просять не давати «зелене світло» імпортному цукру

Новости Законодательство Уряд просять не давати «зелене світло» імпортному цукру
цукру

Добавлено:


Національна асоціація цукровиків України «Укрцукор» звернулась до першого віце-прем’єр-міністра, міністра економіки України Олексія Любченка з проханням не підтримувати ініціативу Кабінета міністрів про ввезення цукру у разі її винесення на розгляд до Верховної Ради України.

Про це йдеться у повідомленні асоціації.

Як зазначається, документом дозволяється ввезення до України 120 тис. т цукру з Європи, фактично, без сплати мита (за нульовою ставкою).

Цукровики наголошують, що вітчизняна цукрова галузь здатна повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку.

За даними НАЦУ «Укрцукор», станом на 1 червня нинішнього року залишки цукру на складах заводів-виробників становлять 300 тис. т і це — без урахування залишків у с/г виробників, торгових мереж та населення. Середнє ж щомісячне споживання цукру в Україні становить 80 тис. т.

«Крім того, на початку 2021 року було ввезено 40 тис. т білого цукру. Також у травні 2021 року Україна імпортувала 60 тис. т цукру-сирцю з Бразилії для промислової переробки на двох цукрових заводах у білий цукор та ще 27 тис. т цукру-сирцю вже знаходяться на шляху до України і будуть доставлені до кінця червня, що в свою чергу створить певний надлишок та дозволить повністю забезпечити внутрішню потребу цукру до нового сезону», — йдеться у зверненні.

Також, цукровики наголошують, що цього року в Україні відновилася тенденція до збільшення площ посівів цукрових буряків, що разом зі сприятливими погодніми умови (помірна температура та достатня вологість) дає можливість очікувати в 2021 році на достатню урожайність цукрових буряків. Це в свою чергу сприятиме повному забезпеченню внутрішнього ринку цукром у 2021/2022 маркетинговому році, а також можливому певному зниженню цін на цукор наприкінці серпня з початком сезону цукроваріння.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы