Уряд підтримав виноградарів — підняв ціни на ігристі вина

Новости Законодательство Уряд підтримав виноградарів — підняв ціни на ігристі вина
виноград

Добавлено:


Кабінет міністрів України здійснив ще один важливий крок з імплементації дорожньої карти щодо розвитку виноградарства та виноробства, підтримки національних виробників, боротьби з фальсифікатом та підвищення якості продукції.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні 13 січня 2021 р., йдеться у повідомленні Міністертства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як зазначається, постановою підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра (+20 грн), а також приводиться у відповідність до Податкового кодексу України опис цих виробів та їх коди згідно з УКТЗЕД.

«Головна проблематика полягає в тому, що наразі на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції та цінами, коли імпортований напій на основі вина (а напій — це продукт нижчої якості, ніж ігристе вино) продається за ціною як ігристе вино (а якість вина незрівнянно вища). У такій ситуації українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентному становищі, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина», — пояснюють у міністерстві.

Прийнята постанова усуває усі ці маніпулятивні різночитання та врегульовує питання «ціна має дорівнювати якості».

«Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії та забезпечити споживача якісними українськими продуктами виноробства. У результаті виграють усі: українські винороби стануть конкурентоспроможними і відновлять втрачені позиції на ринку. Виноградарі матимуть більший попит на їхню сировину. Український споживач матиме якісний, а не фальсифікований продукт», — зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він додав, що національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв’язку з чим була загроза закриття українських виноробних заводів. Збільшення ж виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу, зберегти наявні та створити нові робочі місця, що призведе до наповнення бюджету та соціальної стабільності.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы