Тваринники в Україні можуть залишитись без кормів

Новости Законодательство Тваринники в Україні можуть залишитись без кормів
кормів

Добавлено:


Після набуття чинності Закону «Про безпечність та гігієну кормів» в Україні дозволено продавати тільки ті корми, до складу яких входять виключно зареєстровані в країні кормові добавки. Однак реєстрація кормових добавок наразі не здійснюється через відсутність Державного реєстру кормових добавок.

Про це у своєму звернені до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомляє Асоціація свинарів України (АСУ).

«Таким чином, це унеможливлює роботу тих операторів ринку кормів, що виготовляють продукцію з використанням імпортних інгредієнтів. Враховуючи те, що рецептура кормів більшості виробників тваринницької продукції містить добавки імпортного походження, незабаром оператори галузі можуть стикнутися з дефіцитом як готових кормів, так і окремих їх складових через зупинку їх поставок до України», — йдеться у зверненні.

В АСУ пояснюють, що пошук вітчизняних альтернатив може коштувати тваринникам надто дорого: додаткові витрати на розробку нової рецептури, постачальників, послаблення виробничих показників призведе до погіршення фінансових результатів та закриття підприємств.

«Оператори ринку також наголошують на проблемі з отриманням/поновленням експлуатаційних дозволів, які необхідні для суб»єктів господарювання, що здійснюють виробництво та/чи обіг кормів. Так, через відсутність затверджених КМУ порядків видачі експлуатаційних дозволів та держреєстрації відповідних потужностей, виробники кормів не можуть продовжити дію дозвільних документації, що у подальшому може призвести до припинення їх діяльності«, — йдеться у повідомленні.

Асоціація просить розв«язати цю колізію та відновити можливість реєстрації кормів та кормових добавок, що надходять з-за кордону. Окрім того, необхідно оприлюднити алгоритм кроків для продовження операційної діяльності виробників кормів до затвердження Кабміном Порядків видачі експлуатаційних дозволів та реєстрації потужностей з виробництва та обігу кормів.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы