Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів в АПК

Новости Законодательство Рада підтримала створення Фонду часткового гарантування кредитів в АПК
кредитів

Добавлено:


Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект №3205-2 «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві».

Як говориться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, така фінансова установа стане ефективним інструментом, який спростить отримання кредитів малими фермерами, які не мають кредитної історії.

«Фонд гарантування кредитів — це ще один інструмент, який спростить доступ аграріям, в тому числі і малим фермерам, до фінансування. Господарства, які обробляють землю до 500 га, матимуть більше можливостей отримати кредити на розвиток свого бізнесу, адже виконання їх зобов’язань перед банками будуть гарантуватися фондом», — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Проектом закону визначаються особливості створення та діяльності фонду, тип власності та корпоративного управління. Для забезпечення прозорості та підвищення ефективності діяльності фонду передбачено такі запобіжники:

— фонд надає гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу;

— фонд надає гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років;

— кредитний леверидж 1:4. Таким чином, кожна виділена державою гривня перетвориться на 8 грн для аграрії.

У документі чітко прописані критерії до позичальників, які зможуть скористатися послугами фонду:

— дрібні фермери, які обробляють до 500 гектарів;

— відповідають вимогам, що висуваються до мікропідприємств, малих та середніх Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;

— граничний показник розраховується сумарно щодо всієї групи пов’язаних із суб’єктом підприємництва контрагентів.

Реалізація цього документу покращить доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільності функціонування сільського господарства в Україні, вважають у міністерстві.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы