Продаж землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум

Новости Законодательство Продаж землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум
землі

Добавлено:


Депутати фракції «Слуга народу» провели засідання, на якому обговорили параметри функціонування ринку землі в Україні. Так, іноземні підприємці не зможуть купувати землю, доки рішення про це не буде ухвалено на всеукраїнському референдумі.


«Дискусії тривають. Але не про те потрібен він, чи ні, а про параметри функціонування ринку. А значить ми дуже близько підійшли до оптимального рішення, яке найбільше підійде Україні», – повідомила народний депутат та заступник голови фракції Євгенія Кравчук у Facebook.

За її словами планується зменшити поріг щодо концентрації землі в одних руках. Зокрема, говорили про 10-20 тисяч гектарів, що у десять разів менше, ніж було запропоновано в першому читанні. Також депутат зазначила, що потрібно унеможливити спекуляції з перепродажем землі в перші роки після відкриття ринку.

«Для цього втілять спеціальні запобіжники. Бо люди мають заробляти не з продажу землі, а з продукції, вирощеної на ній. Також потрібна модель, яка унеможливить зміну цільового призначення сільськогосподарських земель. Бо після відкриття ринку ми розраховуємо на бум сільськогосподарського виробництва, а не будівництва автосалонів і супермаркетів», – пояснила Кравчук.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект № 2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Документ підтримали 240 парламентаріїв, 227 з яких від фракції «Слуга народу» і 13 – позафракційних.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы