Нові форми сертифікатів на імпорт продукції тваринництва

Новости Законодательство Нові форми сертифікатів на імпорт продукції тваринництва
сертифікатів

Добавлено:


Нові 72 форми міжнародних сертифікатів, призначених для супроводження продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України, почнуть діяти у серпні 2020 р.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Як зазначається, в Офіційному віснику України опубліковано наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства від 14 липня 2020 року № 1329, яким затверджено ці форми міжнародних сертифікатів.

Кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

— свіже м’ясо різних видів тварин — 16 форм;

— корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т.ч. сіно і солома — 11 форм;

— молоко і молочні продукти — 5 форм;

— яйця і продукти з них — 2 форм;

— риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір«я, жири і продукти переробки жиру та ін. продукти тваринного походження — 38 форм.

«Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає низку проблемних питань і однозначно сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

«Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж будь-коли. Вони можуть використовуватись бізнесом в будь-який момент часу, за відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів. Крім іншого, наказ Мінекономіки зробить доступнішими більш безпечні харчові продукти для українських споживачів», — додав Сергій Глущенко.

Наявність і зміст міжнародних сертифікатів контролюватиме Держпродспоживслужба.

Наказ набув чинності через один місяць з дня опублікування, тобто з 24 серпня 2020 року.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы