Названо дату розгляду Конституційним Судом закону про землю

Новости Законодательство Названо дату розгляду Конституційним Судом закону про землю
землю

Добавлено:


Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження 29 вересня 2020 р. розгляне справу щодо відповідності умов закону про обіг земель сільськогосподарського призначення основному закону.

Як говориться у повідомленні КСУ, розглядатимуться подання 48 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-ІХ, окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом, та 53 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-ІХ.

«Автори клопотань стверджують, що земля як об’єкт права власності українського народу є основним національним багатством, перебуває під особливою охороною держави, що насамперед стосується саме земель сільськогосподарського призначення«, — йдеться у повідомленні.

На їх переконання, прийняття Верховною Радою України закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції України.

«Народні депутати України наголошують, що лише Український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об’єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум», — уточнюють в суді.

У зв’язку з карантинними заходами кількість місць обмежена. Відеотрансляція відкритої частині пленарного засідання здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням.

Для справки: 4 мая 2020 г. в Конституционный суд Украины поступило первое представление относительно конституционности Закона «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно условий оборота земель сельскохозяйственного назначения». На рассмотрении в КСУ находится три конституционных представления народных депутатов, которые касаются конституционности земельной реформы.

28 апреля Президент Украины Владимир Зеленский подписал Закон «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно условийоборота земель сельскохозяйственного назначения» № 552-IX, который Верховная Рада приняла 31 марта 2020 года.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы