Бізнес виступає за послаблення умов карантину

Новости Законодательство Бізнес виступає за послаблення умов карантину
карантину

Добавлено:


Опитування Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) показало, що 50% підприємств підтримують послаблення обмежувальних заходів в країні.

При цьому 23% опитаних вважають, що варто все ж залишити чинні обмеження у повному обсязі, йдеться у повідомленні

Загалом, 50% опитаних членів ЄБА вважають запроваджені заходи обґрунтованими, зважаючи на ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% — м«якими та ще 7% вважають, що їх можна було б посилити.

Також опитування показало, що 83% підприємств на сьогодні працюють дистанційно. Аби втриматися на плаву у цей непростий період, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% відправили працівників у оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат працівників. Водночас кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку у даній ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

«Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій та робить все, аби підтримати своїх співробітників. Проте результати опитування демонструють, що в деяких компаніях вже закінчується «запас міцності», і тривалого карантину вони можуть просто не витримати. Сподіваємося, що влада почує і підтримає бажання як бізнесу, так і індивідуальних працівників відновлювати роботу та запустить процес виходу з жорсткого карантину незабаром», — коментує виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

В рамках опитування ЄБА також поцікавилася у респондентів, чи готові вони особисто відновлювати роботу вже зараз. Виявилося, що більшість, а саме 59% готові вже зараз відновлювати роботу з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. При цьому 41% все ж хотіли б працювати дистанційно, навіть якщо це передбачатиме зниження доходу.

«ТОП-3 необхідних рішення в поточній ситуації, на думку бізнесменів, — це покращення системи діагностики вірусу, забезпечення країни тестами в достатній кількості; встановлення чітких правил карантину та контроль за їх виконанням; зниження податкового навантаження на фонд оплати праці», — додали в ЄБА.

Також бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були вимушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; відміну стану надзвичайної ситуації.

Крім того, в ЄБА підкреслюють, що станом на 7 квітня, компанії повідомляють про такі фінансові наслідки обмежувальних заходів для їхнього бізнесу: 70% опитаних зазнали до 50% втрат від доходів: 18% повідомляють про 50-75% втрат від доходів; збільшення доходів спостерігається у 10%; 2% розглядають варіант закриття.

Опитування проводилось у період з 31 березня до 7 квітня 2020 року. У ньому взяли участь 122 учасники — представники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы