Все починається з ідеї. МАЇС розповів як створює гібриди кукурудзи

27 сентября 2018 г.

Статьи Агротехнологии Все починається з ідеї. МАЇС розповів як створює гібриди кукурудзи
МАЇС

Вже за 20 хвилин до завершення реєстрації, організатори розуміли, що гостей буде більше, ніж очікувалося, і треба замовляти в ресторані додаткову їжу.


– Зазвичай на такі заходи приїжджає на 25-30% менше людей, ніж обіцяють, – говорить директор з маркетингу Компанії МАЇС, Гліб Коваленко. – Не дивлячись на те, що вчора ми телефонували усім запрошеним, аби точно знати кількість гостей, – сьогодні ми приємно здивовані тим, що людей буде більше, ніж ми очікували. Ми вже вирішили питання з харчуванням – голодним ніхто не залишиться, – запевняє Гліб Коваленко.

Можливо таке зацікавлення Днем кукурудзи в аграріїв викликала тема цьогорічного свята: МАЇС обіцяв розкрити секрет народження гібридів кукурудзи. І зробив це максимально доступно – гостям показали спеціальну селекційну техніку, зразки вихідного матеріалу для створення гібридів, і навіть продемонстрували генетичний паспорт кукурудзи. А найголовніше, про що дізналися учасники, – як народжується насіння – від ідеї до палетування готової продукції.

– Компанія МАЇС – унікальне підприємство, – говорить Микола Федько, генеральний директор Компанії МАЇС. – Головна наша особливість у тому, що МАЇС самостійно створює гібриди, самостійно виробляє власне насіння і контролює його реалізацію. Повний замкнутий цикл виробництва забезпечує контроль якості від селекції до потрапляння насіння до рук кінцевого споживача. Ми самостійно вирощуємо насіння наших гібридів, бо тільки таким чином можемо на 100% гарантувати справжність і відповідність нашого продукту стандартам якості. Навіть побудували сучасний насіннєвий завод, аби наше насіння за зовнішніми ознаками було таким самим бездоганним, як і за генетикою.

Врожайність гібридів кукурудзи щороку збільшується: кожен новий гібрид – кращий за попередній. Ось чому аграрію потрібно постійно слідкувати за новинками і оновлювати склад гібридів у виробничих посівах. Тому склад гібридів на демо-полігонах Компанії МАЇС постійно оновлюються – старі замінюються новими.

МАЇС

– Легко продавати насіння вже відомих і популярних гібридів. Це зручно у плані маркетингу. Але ми свідомо постійно робимо акценти на новинки, бо прагнемо, аби наші клієнти отримували кращі результати з новими високоврожайними гібридами, – говорить Гліб Коваленко, директор з маркетингу та продажів Компанії МАЇС. – Цього року на нашому демо-полігоні розміщено 24 гібриди кукурудзи. Серед них – 9 тих, які ми вперше пропонуємо своїм клієнтам (від ранньостиглих до пізніх): ДМС 1915, ДМ Унія, ДМ Стікер, ДМС 2715, ДМС 3015, ДМ Дует, ДМ Нейтів, ДМ Санрайз, ДМ Конфес. Нові гібриди – це вищі врожаї, менша вологість зерна і більша стійкість до стресових умов.

З Глібом Коваленком погоджується і Андрій Грязнов, фермер з Донецької області. Він регулярно висіває новинки у своїх виробничих посівах.

– Вперше я спробував насіння Компанії МАЇС 7 років тому. З того часу сію тільки його. Останні роки все частіше обираю новинки. Цього сезону гарно себе показують ДМ Вікторія, ДМС Супер та ДМС Гроно.

Те, що Компанія МАЇС щороку пропонує кращі гібриди – результат тривалої селекційної роботи. Микола Федько, генеральний директор Компанії МАЇС, зазначає, що гібрид народжується з ідеї селекціонера. Реагуючи на потреби клієнтів, він уявляє, який саме гібрид має створити, підбирає відповідний вихідний матеріал, експериментує, зрештою відбирає найкращі зразки із тисяч можливих і передає їх на державну реєстрацію. Цей процес займає від 7 до 10 років. Тому необхідно застосовувати сучасні інструменти, аби прискорювати вихід нових гібридів на ринок.

– Щоб пришвидшити темпи і якість створення нових продуктів, Компанія МАЇС застосовує новітні методи селекції: ДНК-технології, зимові розсадники у Індії та Чилі, а також постійно поповнює технічне оснащення, – зазначає Микола Федько. – Компанія МАЇС більше двадцяти п’яти років працює над поповненням власного генетичного банку. Коли наші селекціонери створюють гібриди, вони користуються вихідним матеріалом з усього світу. Таким же, як і наші партнери з Американської Асоціації виробників і продавців насіння ASTA. Тому я хочу наголосити на тому, що гібриди компанії МАЇС – це вже не продукт української селекції, а результат, який наші селекціонери отримують внаслідок роботи з глобальною плазмою кукурудзи, – пояснює Микола Федько.

На Дні кукурудзи Компанія МАЇС презентувала нову комерційну пропозицію і тим самим розпочала новий сезон. Як і було обіцяно минулого року, Компанія МАЇС розширила команду регіональних представників та створила колл-центр.

Долучайтеся і Ви до світу науки і селекції, обираючи нові гібриди Компанії МАЇС!


0 800 30 22 15
mais-seeds.com