Сульфат магнію, як додаткове джерело сірки та магнію для рослини

16 сентября 2019 г.

Статьи Химия и жизнь Сульфат магнію, як додаткове джерело сірки та магнію для рослини

Протягом вегетації рослини потребують значної кількості елементів живлення, однак при їх нестачі відбуваються незворотні процеси, що в подальшому безпосередньо впливають на рівень урожайності.  Не менш важливими за основні макроелементи є  магній (Mg) та сірка (S). Джерелом додаткового живлення сільськогосподарських культур цими елементами є сірчане мінеральне добриво – сульфат магнію. Перед тим як перейти до особливостей застосування даного добрива, спочатку розглянемо чому так важливо забезпечити рослини саме цими елементами.

Важливі для рослини сірка і магній

Сірка і магній беруть активну участь у формуванні урожайності та показників якості зерна (білки, вуглеводи, вітаміни та ін.).

Так, магній відіграє важливу роль у фотосинтезі, оскільки входить до складу молекули хлорофілу, фітину, пектинових речовин, бере участь у синтезі білків, переміщенні фосфору, активізує ферменти, регулює поглинання води кореневою системою.

Сірка, зі свого боку, контролює ріст і розвиток рослини, впливає на формування врожайності, також, як і магній, відіграє роль у синтезі білків, формуванні ферментів, метаболізмі, в окисно-відновних процесах клітини, підвищує стійкість до стресових умов, активізує відновні процеси.

Відношення рослин до дефіциту магнію і сірки

Культури, за потребою у цих елементах поділяють на: сильночутливі, середньочутливі та малочутливі. Це помітно за господарським виносом їх з ґрунту. Вважають, що картопля, буряк, тютюн, зернобобові культури та багаторічні трави найбільше відчувають потребу магнія для формування 1 т врожаю. А сірки – ріпак та капустяні культури.

Стосовно нестачі магнію в ґрунті, сільськогосподарські культури поділять на:

·         сильночутливі: зернові колосові культури, зокрема овес, жито озиме, ріпак;

·         середньочутливі: кукурудза і просо.

 

За потребою сірки в ґрунті культури поділяють на:

·         сильночутливі: ріпак, гірчиця, капуста, ріпа, цибуля, часник;

·         середньочутливі: бобові (горох, соя, люцерна, конюшина та ін.), кукурудза, буряк;

·         малочутливі: зернові, трави, картопля.

Зовнішні ознаки нестачі магнію і сірки

За нестачі магнію руйнується хлорофіл – листки набувають жовто-зеленого кольору (плямистий (міжжилковий) хлороз). Знижується зимостійкість в озимих.

При дефіциті сірки затримується синтез білків, накопичується азот у небілковій формі або у формі нітратів. Зовнішні ознаки, подібні до азотного голодування. Припиняється ріст і розвиток рослини, листки стають світло-жовтими й, навіть, білими, зменшується їх стійкість проти зовнішніх чинників. Тому, неважко сплутати дві абсолютно різні проблеми. Визначити, якого саме не вистачає елементу: сірки чи азоту, можливо, якщо подивитись уважно на листки. За нестачі азоту в першу чергу страждають старі листки, а при дефіциті сірки, навпаки — молоді.

Запобігти втраті врожаю від нестачі Mg і S можливо: шляхом проведення листкового підживлення культур за допомогою добрива сульфат магнія. Адже, сірка і магній добре засвоюється через листя. Позитивний ефект, від проведення цього агроприйому, спостерігається у всіх сільськогосподарських культур.

Доречі, добриво сульфат магнію має важливу особливість: під час проведення позакореневого підживлення в тандемі з карбамідом  — знижує токсичність біурету. У баковій суміші з карбамідом рекомендована доза внесення сульфату магнію становить  5кг/га.

Для зернових культур, норма внесення сульфату, становить від 2,5 до 5 кг/га, залежно від результатів діагностики. Щоб отримати розчин сульфату магнію високої якості, рекомендується використовувати воду з температурою не менше +20ºС.

Рекомендовані терміни для проведення підживлень

Культура І підживлення ІІ підживлення
Зернові початок кущення період виходу в трубку
Ріпак відновлення весняної вегетації фаза зеленого бутону
Картопля інтенсивній ріст фаза бутонізації
Буряк 4 – 8 листків через 15-20 днів, після проведення  підживлення
Кукурудза 4 – 8 листків через 10 — 15 днів, після проведення І підживлення
Соняшник 6 – 8 листків перед цвітінням
Бобові 6 – 8 листків фаза бутонізації

Який обрати сульфат магнію ?

Фахівці ТОВ Торговий дім Агрокультура пропонують для проведення підживлення по листку використовувати кристалічний семиводневий сульфат магнію AGROSOLMax, виробник Akfermag, Туреччина.

До складу сульфат магнію AGROSOLMax входять: магній (MgО) – 16 % та сірка (SО3) – 32 %. Особливість цього продукту в тому, що він являє собою прозорі кристали з розміром частинок 0,1~2 мм, а його чистота становить – 99 %.

Головна перевага AGROSOLMax, в тому, що воно є універсальним і може використовуватись для більшості сільськогосподарських культур, адже не містить у своєму складі важких металів, солей, а головне – хлору!

Висока якість AGROSOL-Max дає можливість його використовувати як для обприскування посівів, так і для проведення крапельного зрошення. Це обумовлено тим, що сульфат магнію AGROSOL-Max швидко і повністю розчиняється у воді без осаду.

Сульфат магнію AGROSOL-Max має зручну упаковку – ламіновані мішки по 25 кг. Якщо Вам повністю не вдалось використати придбаний об’єм добрива – не переймайтесь, адже, за правильних умов зберігання, воно не злежується і Ви, з легкістю, можете його використовувати в наступному сезоні.

Тому, рекомендуємо Вам звернути увагу саме на добриво сульфат магнію AGROSOLMax, турецького виробника Akfermag. Він задовольнить потребу культур в елементах живлення, а легкість використання, буде Вам до вподоби! Придбати сульфат магнію Ви можете у нашому інтернет-магазині, а подробиці з його використання дізнатися у менеджерів компанії.

 

агроном-менеджер з продажу Бука Анна,
кандидат с/х наук Андрейченко Ольга


0961808588, 0506950579 - Аня