USDA прогнозує: українська пшениця та кукурудза без змін!

Новини Зерновые USDA прогнозує: українська пшениця та кукурудза без змін!

Опубліковано:


12 жовтня 2023 року Департамент сільського господарства США (USDA) оновив світовий прогноз балансу основних сільськогосподарських культур на 2023/24 маркетинговий рік. Дані жовтневого звіту USDA наводить УКАБ.

Згідно з оновленими прогнозами USDA, в 2023/24 МР показники України щодо виробництва, експорту пшениці та кукурудзи залишаються без змін: виробництво пшениці – 22,5 млн т,  кукурудзи –  28,0 млн т; експорт пшениці – 11,0 млн т, кукурудзи – 19,5 млн т.

Оновлені світові прогнози по пшениці на 2023/24 МР передбачають скорочення пропозиції, зниження споживання, обсягів торгівлі та кінцевих запасів.

Очікується скорочення обсягів виробництва пшениці в 2023/24 МР на 3,9 млн т до 783,4 млн т. в основному за рахунок скорочення виробництва в Австралії (-1,5 млн т до 24,5 млн т через тривалі посушливі умови в більшості регіонів вирощування), Казахстані (-2 млн т до 13,0 млн т через неоптимальні умов вирощування цього сезону)  та Ефіопії (-2,0 млн т до 5,5 млн т через скорочення збиральних площ та посушливі умови в серпні та вересні), яке лише частково компенсується зростанням виробництва в США (+2,1 млн т до 49,3 млн т).

Прогноз світового споживання знижено на 3,0 млн т до 792,9 млн т, головним чином, через нижчий рівень використання фуражу.

Прогноз світової торгівлі в 20223/24 МР скоротився на 1,1 млн т до 206,3 млн т через скорочення експорту Австралією (-1,5 млн т до 19,0 млн т), Бразилією (-0,5 млн т до 3 млн т) та Казахстаном (-0,5 млн т до 10,0 млн т), що лише частково компенсується зростанням російського експорту (+1 млн т до 50,0 млн т).

Прогнозовані світові кінцеві запаси пшениці на 2023/24 МР знижені на 0,5 млн т до 258,1 млн т, що є найнижчим показником з 2015/16 року.

Відповідно до оновлених прогнозів на світовому ринку кукурудзи в 2023/24 МР передбачається незначне зростання виробництва, обсягів торгівлі та менші кінцеві запаси.

Прогноз світового виробництво кукурудзи в 2023/24 МР зросте на 0,1 млн т до 1 214,5 млн т. Водночас, в США спостерігається скорочення виробництва (-1,8 млн т до 382,7 млн т через зниження врожайності), що буде повністю компенсовано зростанням виробництва в Аргентині (+1 млн т до 55,0 млн т), ЄС (+0,3 млн т до 59,7 млн т), Молдові та Парагваї.

Основні зміни у прогнозі світової торгівлі включають збільшення експорту кукурудзи для Аргентини (+0,5 млн т до 41,0 млн т) та Парагваю, але скорочення експорту для США (-0,6 млн т до 51,4 млн т). Це призведе до збільшення світового експорту кукурудзи на 0,1 млн т до 196,3 млн т.

Прогноз світових кінцевих запасів кукурудзи в 2023/24 МР скоротився на 1,6 млн т до 312,4 млн т, що відображає зменшення запасів в США і зростання в Україні та Молдові.

Нагадаємо, що по даним Мінагрополітики, станом на другий тиждень жовтня в Україні намолочено майже 52,5 млн тонн нового врожаю. Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 7 737,9 тис. га при врожайності 46,0 ц/га, намолочено 35 597,3 тис. тонн зерна. Збір олійних культур проведено на площі 6 761 тис. га, намолочено 16 883 тис. тонн.

Вау 1246 кг – американський гарбузище побив світовий рекорд.

Найбільший гарбуз нового врожаю, вирощений фермером з Міннесоти, Тревісом Гінгером, побив усі попередні рекорди та потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Його вага становить феноменальні 1246 кг, пише EastFruit.

Попередні гарбузи, вирощені Тревісом Гінгером, уже побили національні рекорди, але цього разу він зміг завоювати й світове визнання за свій величезний гарбуз. Вагома заслуга в цьому досягненні, як зазначає сам фермер, належить правильному підживленню та догляду за рослиною.

Він витратив близько $15 тис. на підтримання здоров’я і зростання гарбуза з моменту його посадки 15 квітня.

Крім слави та визнання, Тревіс отримає також грошовий приз у розмірі $30 тис. за перемогу на зважуванні гарбуза в Каліфорнії. Він має намір використовувати ці кошти для вирощування наступного гарбуза і, можливо, повторення свого рекорду в майбутньому.

Варто зазначити, що це вже третя перемога Тревіса Гінгера на каліфорнійському змаганні у вирощуванні гарбуза. Він дав своєму величезному гарбузу ім’я Майкл Джордан, повідомляє UPI.com.

Таке досягнення свідчить про великий досвід Тревіса Гінгера у вирощуванні гарбузів-рекордсменів. Його успіх мотивує інших фермерів і садівників по всьому світу прагнути до нових рекордів і поліпшення своїх практик у вирощуванні овочів. 

До феноменального успіху американського овочівника рекордсменом вважався гарбуз вагою 1226 кг, вирощений італійським фермером Стефано Кутрупі. В Україні найбільшим гарбузом визнали овоч, вирощений Олександром Куценком з  Кіровоградщини, який заважив 80 кг.

Експорт української свинини росте, імпорт падає.

У вересні Україна імпортувала 2,16 тис. т свинини, що є найбільшим показником у цьому році. Водночас, за 9 місяців 2023 року було імпортовано 9,9 тис. т, що в 4 рази менше, ніж торік. Експерти зазначають, що рентабельність свинарства в Україні є досить високою.

Останніми місяцями фіксуються стабільні поставки продукції переважно з країн ЄС, а саме: Данія, Нідерланди, Бельгія, Польща. Крім цього, 15,2% припадають на поставки з Канади.

До війни Україна імпортувала в середньому від 3 до 5 тис. т свинини (в залежності від сезонного попиту), але повернення до таких великих і стабільних поставок в короткостроковій перспективі – малоймовірні. “Через зниження попиту і злагоджені зусилля представників галузі свинарства у відновленні виробництва, а також високу ціну на світових ринках свинини, останніх півроку немає потреби у великих об’ємах імпорту. Тож схожі до вересневих об’єми ми ще зможемо спостерігати в цьому році”, – прогнозує аналітик УКАБ Maksym Gopka.

Якщо розглянути ситуацію на внутрішньому ринку, то виробництво свинини переходить на підприємницький рівень. За 8 місяців 2023 року на забій було реалізовано підприємствами 262,8 тис. т, що на 1 % більше, ніж в аналогічний період минулого року. Коли ж у господарств населення фіксується спад – за аналогічний період на 7,4% (173,6 тис. т).

Паралельно з цим останні пару місяців збільшується поголів’я тварин, проте воно ще є меншим проти минулого року. На 1 вересня нараховується 5,17 млн голів, що на 3% менше, ніж торік. 62,5% поголів’я знаходиться у складі підприємств. За словами експерта, рентабельність вирощування свиней в Україні все більше зацікавлює виробників до збільшення поголів’я та розвитку власного підприємства. 

Нагадаємо, що за 9 місяців 2023 року зростання обсягів експорту м’яса становило понад 10 % порівняно з 2022 роком. Зокрема, поставки свинини збільшилися майже в 2,5 рази.  Згідно з короткостроковим прогнозом на 2024 рік, в Україні очікується стабілізація обсягів виробництва м’яса птиці та свинини. 

Мораторій на перевірки скасують з наступного місяця

Фінансовий комітет Верховної Ради (ВР) підтримав доопрацьовану редакцію закону про поновлення перевірок. Мораторій на певні види перевірок пропонують скасувати з 1 листопада. Про це повідомляє Forbes.

    Доопрацьований проєкт закону передбачає, що до проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники, які за підсумками 2021 року, відповідають одному з критеріїв:

  • Рівень сплати податку на прибуток на понад 50% менший, ніж по галузі, а рівень сплати ПДВ на понад 50% менший, ніж рівень сплати по галузі. Цей критерій не поширюється на платників податків, у яких операції з експорту становлять понад 25% загальних обсягів постачання, а рівень сплати податку на прибуток не нижчий ніж 50% по галузі.
  • Дебіторська заборгованість перевищує кредиторську більше ніж у 2 рази.
  • Перевірки стосуватимуться і підприємців річний дохід яких становить понад 10 млн грн, а загальна сума витрат у податковій декларації становить понад 75% суми річного доходу.
  • Також податкова може прийти до підприємців, які платять робітникам меншу заробітну плату ніж середня по галузі.

    Зберігається мораторій на перевірки ФОП І та II групи. Також обмеження діють для підприємств чия податкова адреса зареєстрована на окупованих територіях або територіях де йдуть бойові дії.

    У законі залишаються й норма, щодо обовʼязкових перевірок підакцизної продукції, готельного бізнесу та фінансових установ. 

Раніше повідомлялося, Верховна Рада України не встигла ухвалити урядовий закопроєкт №10016 про скасування мораторію на проведення податкових перевірок до кінця вересня, а отже він не запрацюв з 1 жовтня, як планувалося.

Новости: Зерновые

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы