Догляд за газоном

Новини Техника Догляд за газоном

Опубліковано:


Регулярний догляд за газоном має безліч важливих переваг – краса, здоров’я, функціональність, екологічність та економія. Доглянутий газон – красивий елемент ландшафтного дизайну, який прикрашає сад.

Догляд за газонами допомагає їм бути здоровими та стійкими до хвороб та шкідників. Це функціональне місце для відпочинку, ігор та спорту. При цьому це ще й зелений фільтр, який очищає повітря та поглинає шум. Важливо правильно вибрати інструмент та обладнання – садовий пилосос, тример, мотокосу, бензопилу, висоторіз, газонокосарку тощо. 

Правильний полив

Догляд за газонною травою – полив газону, який впливає на здоров’я, красу та функціональність.

Особливості:

  • частота. Залежить від типу ґрунту, погодних умов, віку та виду газонної трави;
  • час. Найкращий час – ранній ранок або пізній вечір, коли сонце не таке активне;
  • норма. При поливі важливо дати ґрунту просочитися водою на всю глибину кореневої системи;
  • спосіб. Ефективний спосіб – дощування.

Рекомендації

Не варто поливати в спекотний день та занадто рясно (це може призвести до загнивання коренів). 

Необхідно стежити за прогнозом погоди, використовувати мульчу та регулярно перевіряти стан ґрунту.

Застосування дощовиків забезпечує рівномірний полив газону, що виключає утворення калюж та розвиток грибкових захворювань.

Регулярне вирізування

Для збереження краси газону важливо регулярно його стригти, дотримуючись частоти та висоти трави.

Висота стрижки залежить від типу газону – для партерного оптимальна висота становить 3-4 см, звичайного – 4-6 см, лугового – 6-8 см.

Що стосується частоти, то потрібно стригти регулярно, але не надто часто. Оптимальна частота залежить від типу газону, швидкості росту трави та погодних умов. У середньому, партерний стрижуть 1-2 рази на тиждень, звичайний – 1 раз на тиждень, луговий – 1 раз на 2 тижні.

Видалення забруднень та обрізання

Для підтримання здорового та красивого зовнішнього вигляду газону слід використовувати садовий пилосос для простого та швидкого видалення сміття.

Переваги його застосування – ефективність, зручність (не потрібно докладати фізичних зусиль), універсальність. Він може бути використаний для видалення різних видів сміття, таких як листя, скошена трава, гілки, шишки.

Використання газонокосарки

Для простого догляду за газоном рекомендується купити газонокосарку, яка буває з різним типом приводу: бензиновим, електричним, акумуляторним. 

Під час вибору моделі слід враховувати низку чинників, а саме:

  • розмір ділянки. Для невеликих (до 5 соток) підійде електрична модель, середніх (5-15 соток) – бензинова, великих (понад 15 соток) – садовий трактор;
  • потужність. Вона повинна відповідати розміру ділянки. Для невеликих достатньо 1-1,5 кВт, середніх – 1,5-2,5 кВт, великих – 2,5 кВт та більше;
  • тип трави. Для густої та високої потрібна потужніша газонокосарка, а для газонів з низькою травою підійде менш потужна;
  • функціональність. Деякі моделі можуть мати додаткові функції: мульчування, самохідність, регулювання висоти зрізу тощо;
  • ціна. Залежить від потужності, функціональності, бренду.

Перед купівлею рекомендується ознайомитися з відгуками про різні моделі.

Дотримання простих рекомендацій та застосування якісного садового інструменту і техніки дасть змогу створити гарний іта здоровий газон на присадибній ділянці.

Новости: Техника

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы