Проект Асоціації тваринників України з експорту ВРХ до Узбекистану успішно працює

Новости Актуально Проект Асоціації тваринників України з експорту ВРХ до Узбекистану успішно працює
Асоціації тваринників

Добавлено:


 

До республіки Узбекистан вже експортовано кілька сотень бичків з українських підприємств, за сприяння Асоціації тваринників України.


Проект АТУ з налагодження експорту ВРХ до Узбекистану успішно розвивається. Кілька українських господарств з вирощування ВРХ – членів Асоціації тваринників України, вже продали кілька партій нетелів. Зокрема, на сьогоднішній день вже доправлено 8 машин із худобою загальною кількістю 320 голів, і постійно готуються нові поставки.

Даний проект Асоціацією тваринників України було запущено ще минулоріч, в рамках діяльності АТУ з допомоги щодо налагодження реалізації продукції українських тваринників за кордон.

Запуску експорту передувала довга робота цілої команди АТУ на чолі із її головою Іриною Паламар.

Асоціації тваринників«Про необхідність допомоги українським господарствам в налагодженні реалізації продукції на міжнародні ринки говорили вже давно, — зазначає голова АТУ Ірина Паламар. — Вперше цю тему ми гостро підняли ще в липні 2017 року, на круглому столі «Розвиток виробництва та експорту м’яса в Україні», який ми організовували разом із Міністерством аграрної політики та продовольства України та Офісу підтримки реформ, за підтримки проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Тоді учасники заходу, зокрема, представники бізнесу із виробництва ВРХ, озвучили проблеми, з якими вони зіштовхуються в намаганні вийти на експортні ринки зі своєю продукцією.  На шляху до експорту виробники зустрічаються з низкою бюрократичних перепон, які ми, як Асоціація, до якої прислухаються в профільних органах, в аграрному комітеті ВР України, що співпрацює з представниками дипломатичного корпусу з різних країн – можемо допомогти вирішити».

Узбекистан на сьогоднішній день є однією з головних країн, з якою фахівці АТУ тісно співпрацюють: протягом року проводилися численні зустрічі голови АТУ Ірини Паламар із представниками влади, галузевих асоціацій, виробниками тваринницької продукції Республіки Узбекистан. Крім того, голова АТУ здійснила ділову поїздку до Узбекистану на особисте запрошення  посла країни пана Алішера Хабібуллайовича Абдуалієва. Тоді сторони обговорювали можливість залучення інвестицій до України, налагодження ділових зв’язків між українським та узбецьким бізнесом, реалізації спільних бізнес-проектів у тваринництві.

«Узбекистан за останні 15 років продемонстрував найбільш значне зростання виробництва молока на всьому пострадянському просторі – більш ніж у 2 рази, — каже Ірина Паламар. —  Поголів’я ВРХ там складає  12.240,1 тис. голів (за даними на квітень 2018 року), та постійно зростає. На сьогоднішній день там ухвалено низку програм щодо підтримки тваринницької галузі, завдяки яким уже вдалося значно наростити поголів’я ВРХ. Але вони хочуть і далі розвиватися. Сьогодні узбецька сторона зацікавлена у розвитку генетичного потенціалу ВРХ в країні, тож з цього погляду їм цікава Україна як держава, де вже є досить гарна передова генетика, яку розводять на наших племінних господарствах».

Асоціації тваринників

Які ж конкретні кроки чинить АТУ для допомоги в експорті?

Окрім лобіювання інтересів виробників в органах влади, фахівці АТУ на чолі із її головою Іриною Паламар повністю супроводжують процес налагодження зв’язків між покупцем у Республіці Узбекистан та українськими підприємствами з вирощування ВРХ.

Як ми зазначали вище, Ірина Паламар зустрічалася із представниками узбецького бізнесу під час ділової поїздки до Узбекистану.

А згодом Асоціація тваринників України організувала для узбецької делегації  бізнес-тур прогресивними українськими скотарськими підприємствами, аби майбутні покупці могли познайомитися з умовами роботи господарств, їхнім санітарно-ветеринарним рівнем, виробничими показниками тощо.

«Ми давно співпрацюємо з Асоціацією тваринників України, — каже власник підприємства, члена АТУ «Бучачагрохлібпром»* Петро Гадз. – Свого часу голова АТУ Ірина Паламар взяла участь у виїзному засіданні на наше господарство аграрного комітету ВР разом із делегацією народних депутатів, представників органів виконавчої влади, Тернопільської обласної влади, Національної академії аграрних наук України, керівників галузевих громадських організацій. Ми мали змогу висловити свої побажання щодо запровадження в Україні кредитування фермерів та аграріїв на доступних відсоткових ставках, перегляду механізму держпідтримки сільського господарства, а також забезпечення повернення у повному розмірі ПДВ сільгоспвиробникам.

Тож наша співпраця вже довга й надійна. Таким чином, із задоволенням почали працювати з АТУ і в напрямі експорту. Ми разом із фахівцями АТУ приймали делегацію узбецького бізнесу у себе в господарстві. Потенціальні покупці залишилися задоволені побаченим, і за результатами зустрічі ми швидко підписали контракт на поставку бичків, за більш вигідною ціною, аніж нам пропонували інші покупці. Що вже успішно й робимо. Гадаємо, що Асоціація тваринників України організувала дуже вдалий і корисний для українських виробників проект».

Асоціації тваринників

Фахівці АТУ кажуть, що вони не мають наміру зупинятися на досягнутому. Вони й надалі розвиватимуть експорт української ВРХ, і не лише до Узбекистану, але й інших країн. Нагадаємо, що Асоціацією вже дуже багато зроблено для відкриття ринку Туреччини для нашої яловичини, можна стверджувати, що даний проект АТУ супроводжувала від «а» до «я»: тобто, від самого початку, коли до АТУ звернувся представник Торгового радника Республіки Туреччина через посольство з ідеєю розпочати співпрацю, і аж до підписання Держпродспоживслужбою та компетентним органом Туреччини ветеринарного сертифікату. АТУ проводила  численні переговори із представниками Офісу торгового радника посольства Туреччини в Україні, у результаті чого українська сторона зуміла переконати потенційних партнерів у взаємовигідній співпраці; для представників Офісу торгового радника Туреччини в Україні АТУ було підготовлено і представлено повний аналітичний матеріал по Україні з питань експорту м’яса. Також за ініціативи АТУ Україну відвідала одна з ключових турецьких компаній, яка буде основним потенційним покупцем в України ВРХ та м’ясної продукції.

Асоціації тваринників

«Ми раді, що наші проекти успішно втілюються в життя, — каже Ірина Паламар. – Адже тут мова йде не лише про допомогу окремому суб’єкту бізнесу, що теж, безумовно, важливо. Завдяки подібним проектам наша тваринницька продукція стає конкурентною на міжнародному ринку. Що більше потенціальних експортерів ВРХ – то вищу ціну за неї можуть отримати наші виробники. А значить, експорт розвиватиметься, що вже свідчить і про захист державних інтересів, наповнення бюджету і валютного фонду».


Асоціація тваринників України
Україна, 03039, м. Київ Голосіївський проспект, 42
моб.тел.: ‎+38 (096) 346 70 77, info@usba.com.ua

Новости: Актуально

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы