Молоко активно буде дорожчати до середини серпня

Новости Актуально Молоко активно буде дорожчати до середини серпня
Молоко

Добавлено:


Ціна на сире молоко у другій половині липня продовжила зростати досить потужними темпами. Так, екстраґатунок додав 38 коп. і наразі в середньому коштує 9,87 грн/кг.


Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.

«При цьому збільшується розрив між екстраґатунком та нижчими сортами. На даний час різниця між гатунками «екстра» та «вищий» складає 75 коп. і є найбільшою у поточному році та вищою на 25 коп., ніж у липні 2018 р., що свідчить про зростання попиту на якісне молоко», — каже аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Ціна вищого ґатунку зросла на 19 коп. і встановлена на рівні 9,12 грн/кг. Перший ґатунок подорожчав на 16 коп. і зріс в середньому до 8,87 грн/кг. Різниця між вищим і першим ґатунками наразі стабільна і становить 25 коп., тоді як у липні минулого року вона сягала 45 коп. Зміни в ціновому діапазоні між ґатунками, набувають нових обрисів і така тенденція буде закріплюватися надалі у зв«язку з новими вимогами щодо гігієни молока та молочних продуктів.

Середньозважена ціна молока у липні склала 9,17 грн/кг, що на 69 коп. вище (+8,1%), ніж у липні 2018 року.

«На зростання ціни нині тиснуть ряд факторів. Головний з них — нестача молока. У поточному році відмічається неповноцінність сезону «великого молока», що зумовлено зменшенням чисельності дійного поголів’я корів в Україні. Інший і не менш важливий — вплив зовнішньої торгівлі, активність якої зараз несподівано посилилася у зв’язку з появою нового «вікна можливостей» для експорту молочних продуктів у країни СНД, контракти на поставки яких уже підписані. Ще один несподіваний фактор — відсутність запасів сухого молока у великих операторів ринку, що створює додатковий попит на внутрішньому ринку», — пояснюють в асоціації.

Активна фаза підвищення ціни на молоко зберігатиметься до середини серпня, а надалі сповільнить темпи зростання. Висхідний ціновий тренд зберігатиметься орієнтовно до жовтня місяця, вважають експерти.

Новости: Актуально

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы