Ціни на деякі продукти пішли вниз: що подешевшало

Новости Актуально Ціни на деякі продукти пішли вниз: що подешевшало
Ціни

Добавлено:


Ціни на тваринницьку продукцію найбільше коливалися за останній місяць в основних супермаркетах столиці.


Про це свідчать результати аналітики асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» динаміки цін на споживчі товари

«Найбільших змін зазнали ціни на курятину, а саме курячу тушку. На початок жовтня, порівняно з початком вересня поточного року, курятина подешевшала на 15% і в жовтні коштує в середньому 64,28 грн/кг (у вересні — 75,26 грн/кг). В слід за курятиною знизилися середні ціни на яйця — на 4% і на початок жовтня становили 21,63 грн/10 шт», — йдеться у повідомленні УКАБ.

Серед основної тваринницької продукції, за даними асоціації, також спостерігається здешевлення яловичини, грудинки, на 3% — 96,95 грн/кг на початок жовтня. Ціни на ковбаси, зокрема на ковбасу варену (більш відому як «лікарська»), змінилися у незначній міри — в середньому на 1%, до 193,1 грн/кг.

Також є категорії товарів, ціни яких залишилися незмінними за місяць.  До них належать сало та свиняча вирізка, їх вартість в жовтні склала в середньому 137,8 грн/кг і 161,3 грн/кг відповідно.

«Вагомою категорією тваринницької продукції є молочні продукти, структура цін яких теж зазнала змін. Найбільше зниження цін у відсотковому виражені спостерігалися по молоку (3,2% жирності) — на 3% до 25,75 грн/пакет (пакет — 900 г). В той же час, тверді сири і вершкове масло подорожчали — на 4% та 2% відповідно і станом на початок жовтня, сир твердий («Російський» класичний твердий 50%) коштував в середньому 212,2 грн/кг, а вершкове масло — 23,6 грн/кг. Кисломолочна продукція (кефір) та сметана не зазнали змін у цінах — середня їх ціна склала 23,6 грн/пакет (900 г) та 24,8 грн/пакет (400 г)», — додають експерти.

В цілому, критичних змін в цінах за останній місяць, за даними УКАБ, не спостерігається. Проте попереду початок зими і сезонне здорожчання цін перед ключовими святами.

Новости: Актуально

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы