Влада витіснить агросектор ще глибше у тінь?

Новости Законодательство Влада витіснить агросектор ще глибше у тінь?
агросектор

Добавлено:


Податкові плани Мінагрополітики ще до травневих свят стали темою для активного обговорення серед фермерів України. Міністерство пропонує не тільки встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень, а й вдвічі підвищити суму фіксованого податку для IV групи платників єдиного податку, пише SEEDS.

Що стосується останньої пропозиції, така ідея призведе до тінізації агросектора – таку думку вже висловив міністр аграрної політики Роман Лещенко. Журналісти SEEDS вирішили дізнатися думки ще й інших експертів щодо цього питання.

«На жаль влада постійно намагається наповнити Держбюджет за рахунок коштів пересічних громадян. В той час, як крупні корпорації всіляко ухиляються від сплати податків та мають до того різні пільги та дотації від держави.

Згадаймо хоча б сумнозвісний законопроект 3131, яким прагнуть запровадити поставлене податкове зобов’язання, яке призведе до збільшення оподаткування селянських та фермерських господарств. Лише негативна суспільна реакція змусила депутатів відкласти розгляд цього законопроекту. Хоча в будь-який момент його можуть знову реанімувати», – вважає незалежний експерт кандидат економічних наук, Олександр Хмелевський.

«Поруч з цим серйозні занепокоєння викликають плани влади підвищити вдвічі суму фіксованого податку для IV групи платників єдиного податку. До цієї групи належать фізичні та юридичні особи, у яких частка сільськогосподарського виробництва перевищує 75%.

Дивно, що саме аграріям влада збирається підвищити податки. Це поставить їх в нерівні умови з підприємцями з інших галузей. Фермерські господарства й так переживають не найкращі часи. Більшість державних програм по підтримці фермерів не працюють. Фермери мають обмежені можливості доступу до банківських кредитів», – додає фахівець.

«Запуск ринку землі також поставить фермерів в досить важкі умови. Коштів для викупу землі в них немає. Тому є загроза, що вони втратять частину земель, які зараз орендують.

Підвищення оподаткування призведе до того, що частина фермерів будуть змушені згорнути свою діяльність. Інші підуть в тінь. Складається враження, що держава прагне знищити фермерські та селянські господарства», – вважає Олександр Хмелевський.

«Влада важко обирає стратегію фіскальної політики між збільшенням обсягу “плюшек”, які можна ділити в бюджеті, або збільшенням податкового навантаження.

Знайти баланс між цими “екстремумами” ніяк не вдається. Особливо коли адміністрування збирання податків, зважаючи на махінації з компенсацією ПДВ та іншими “схемами” уникнення оподаткування добре працюють, а податкові стимули для зростання виробництва продукції мінімізовані.

Тому без перегляду ідеології фіскальної політики марно сподіватися на вихід із тіні не тільки аграріїв, а й більш як половини виробників валового внутрішнього продукту», – вважає Андрій Мартинов, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы