Ринок добрив переповнений фальсифікатом

Новости Актуально Ринок добрив переповнений фальсифікатом
Добрива

Добавлено:


Добрива — той ресурс для вирощування сільськогосподарських культур, який можна придбати завчасно, але впевнитися в їхній якості варто відразу.


Про це попереджають фахівці «Інституту здоров’я рослин» і додають, що ринок зараз переповнений фальсифікатом та неякісною продукцією, яка може не просто не спрацювати, а й нашкодити посівам.
«Застосування добрив — доволі затратна частина виробництва сільгосппродукції, тому необхідно бути певним, яку діючу речовину ви вносите, і чи відповідає її кількість зазначеній на етикетці — щоб не вийшло так, що замість повноцінної поживи ви «підживите» свої поля неякісним продуктом або, ще гірше, невідомо чим», — радить керівник агробіологічної лабораторії інституту Володимир Конограй.
Дати 100% гарантію якості придбаних добрив, на думку вченого, може лише дослідження в лабораторних умовах.
«Ми проводимо дослідження мінеральних та органічних добрив на цілий спектр різноманітних показників — вміст діючої речовини, вологу, густину, лужність, рН, азот тощо, — розповідає Володимир. — Для досліджень використовується сучасне обладнання від світових виробників, застосовуються якісні та кількісні аналітичні, фізико-хімічні методи та атомно-емісійний спектральний аналіз. Крім того, ми надаємо замовникові протокол досліджень, в якому зазначається вміст діючої речовини в добриві, та чи відповідає він вмісту, заявленому у сертифікаті. Таким чином, аграрій може бути певним, що придбав якісні добрива, і без сумніву застосовувати їх на своїх полях».
В «Інституті здоров’я рослин» також є можливість отримати рекомендації щодо застосування досліджених добрив із урахуванням особливостей господарства, як от: показники ґрунту, сортові особливості вирощуваних культур, інформація про попередників тощо. Це дає можливість оптимізувати процеси живлення рослин та витрати на них.

Новости: Актуально

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы